ES šalys bejėgės prieš Rusijos propagandą

Daniel Brossler | sueddeutsche.de

• Medijų holdingo „Rossija Segodnia“ padedama Rusija skleidžia savo propagandinius pranešimus trisdešimčia kalbų trisdešimt keturiose šalyse.

• Susitikime Briuselyje ES užsienio reikalų ministrai tarėsi dėl atsakomųjų priemonių į Rusijos informacinę politiką.

• Užsienio reikalų tarnyba turi pateikti pasiūlymų.

Ukraina? Tokios visai nėra. Bent jau kaip valstybės, turinčios teisę egzistuoti. „Ukrainos projektas“ – taip vadinasi filmas, praėjusį ketvirtadienį rodytas Rusijos valstybinio transliuotojo „Rossija 1“. Kaip buvo pranešta milijonams žiūrovų, ukrainiečių tauta tėra Vakarų žvalgybos tarnybų išradimas. Iš „Rusijos pietvakariuose gyvenančių rusų“ esą buvo padaryta „savarankiška etninė grupė“.

Tokios rūšies propaganda, kasdienė rusiškoje televizijoje, nebegali būti daugiau toleruojama. Bent jau šiuo klausimu ES užsienio reikalų ministrai sutarė vieningai ir principingai. „Kalbama apie tai, kaip neutralizuoti melą, kurio vis daugėja ir daugėja. Turėtume būti aktyvesni. Turime pateikti daugiau alternatyvių informacijos šaltinių“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienio vakarą po ministrų diskusijos apie būsimą elgesį su Rusija.

„Objektyvumas yra mitas. Reikia meilės savo šaliai“

Jau prieš tai savo laiške ES užsienio reikalų vadovei F.Mogherini, L.Linkevičius kartu su kolegomis iš Jungtinės Karalystės, Danijos ir Estijos, ragino ieškoti „patikimos ir konkurencingos alternatyvios informacijos rusakalbiams gyventojams“. Turimi galvoje ne tik Rusijos gyventojai, bet ir stiprios rusakalbės mažumos ES šalyse Estijoje ir Latvijoje. ES pirmininkaujanti Latvija pateikė pasiūlymą dėl bendros Europos televizijos transliacijų rusų kalba.

Šios iniciatyvos susidūrė su prieštaravimais. Pirma, dėl profesionalios televizijos brangumo, antra, dėl principinių motyvų. Demokratiniais pagrindais sutvarkyta ES neturėtų užsiimti kontrpropaganda, perspėjo Slovakijos užsienio reikalų ministras M.Laičak. Bet ir jis supranta, kad ES privalo skubiai veikti. „Faktas: informacinį karą laimėjo Rusija, ES jį pralaimėjo“, – konstatavo jis.

Tai, ką M. Laičak taip dramatiškai aprašo, yra ES nerimą keliantis reiškinys. Sustabdyti antivakarietiškas kampanijas Rusijoje praktiškai nebeįmanoma, o Kremlius energingai ir gana sėkmingai skleidžia savo požiūrį Vakaruose. Tam tikslui buvo sukurtas holdingas „Rossija Segodnia“, kuriam priklauso agentūra „Ria Novosti“ bei radijo stotis „Rusijos balsas“. Jam vadovauja žurnalistas Dmitrijus Kiseliovas, kuris savo darbuotojams nurodė vadovautis tokia gaire: „Objektyvumas yra mums primestas mitas. O reikia meilės savo šaliai.“

Maskva savo tiesą platina 34 šalims 30 kalbų

Ši meilė, pažymėta prekės ženklu „Sputnik“, šiuo metu nešama pasauliui trisdešimčia kalbų į trisdešimt keturias šalis, kaip buvo paskelbta dar lapkritį. Kartu išplėsta TV programa „Russia Today“ (RT), transliuojama anglų, ispanų ir arabų kalbomis, nuo visai neseniai – ir internetu, taip pat šiek tiek ir vokiškai. 2015-iesiems dar kartą ženkliai padidintas RT bei „Rossija Segodnia“ biudžetas.

Rusijos propagandos tikslas – ne įtvirtinti tam tikrą interpretaciją, bet sukelti visišką sumaištį, mano amerikiečių istorikas ir Ukrainos žinovas Timothy Snyder. Savo paskaitoje Čikagoje jis tai paaiškino taip: „Jūs girdėjote, kad nėra jokios ukrainiečių valstybės, girdėjote, kad Ukrainos valstybė labai represyvi. Jūs girdėjote, kad nėra jokios ukrainiečių tautos, girdėjote, kad visi ukrainiečiai – nacionalistai. Jūs girdėjote, kad nėra jokios ukrainiečių kalbos, girdėjote, kad rusai verčiami kalbėti ukrainietiškai. Rusų propaganda neskleidžia jokios tiesos – ji tik griauna tikėjimą, kad apskritai galimas toks dalykas kaip tiesa.“

„Mes neužsiimsime jokia kontrpropaganda, – teigė F.Mogherini po ministrų susitikimo. – Bet mes galime rengti informaciją, kuri neutralizuotų propagandą.“ Užsienio reikalų tarnyba netrukus turi pateikti pasiūlymų.

Iš vokiečių kalbos vertė Linas Šalna

sueddeutsche.de

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pastebėjimas

Informacinių technologijų laikais melas prieš tiesą yra bejėgis. Nemeluokite ir jūsų pusėje bus jėga.

Canada

Spekite, ar Delfi ir co parashys, kad Europa atsisako Linkevichiaus brukamos kontrpropagandos.

gudi giria

Tiesa,kad nugales net kalbu nera.Izdavikai laikini,izdavystes megsta visi,bet izdaviku niekas.

durneliams saldi rusų "tiesa"

riboto protelio, mizantropams – rusų „tiesa” ir draugas putinas – tai kaip Biblija ir Jėzus Kristus krikščionims.

Diedukas

„Pastebėjimas” ir „gudi giria” – rusiškos „tiesos” „žertvos”. Užuojauta…

Rusai turi kompleksą,kai

vakarai sukūrė Spalio revoliuciją ir juos apiplėšė.Jie vis dar kovoja prieš tuos vakarus.Kas gali paneigti,kad vakarams nerūpi Sibiro lobiai?Lietuva jau apiplėšiama,savo tapatybės tenka atsisakyti,milijonas emigrantų vakarams naudingi?O mes jau nykstam.Vakarai turi turi apmąstyti saiko jausmą.

VaidasVDS

Propaganda niekada nebus tiesa. Tad propaganda prieš propagandą laimėti negalima. Bet tam, kad būtų galima surasti teisingumą, vieniems reikia išsitraukyti iš savo akių krislus, o kitiems rąstus…

Tatciau!

RT niekas ne pagavo mielojant! Tuo tarpu CNN,BBC,FOX NEWS…buvo priciupti skleidziant NE TIESA!

> Diedukas       2015-01-26 9:01

Diedukas užsimaukšlinęs beretę ant akių negali matyti tiesos…užuojauta.

blogiausia tai,

kad jau ir Izraelio Natanyahu vyriausybė, kaipp rašė wikileaks, pateko Rusijos žd.mafijs globon. O Obamos pastangos išspręst „Palestinos klausimą” pastūmėjo ir daugelį JAV žydų, Obamos opozicionierių Putino pusėn. O jie valdo daugelį žiniaskalidos priemonių ne tik JAV, bet ir Europoje.

taigi, taigi,

Jei Viešpats davė žmogui LAISVĄ VALIĄ, tai nei Jis pats, nei niekas kitas negali prieš ją eiti. Vadinasi tam, kad nugalėt tautas, reikia jas kaip reikiant apmauti, įteigti, kad okupantas ir yra tikrasis gelbėtojas „mesijas”. Visi karai buvo tuom paremti.

taigi, taigi,

tačiau Dievui nėra nieko neįmanoma. Jei bent du ar tys nuoširdžiai pasimels, kad būtų sugriauti visi sąmokslai prieš žmoniją, prieš jos laisvą valią, visi pančiai nukris. Nes Dievui nėra „mažų” ar „didelių” stebuklų. Jam jie vienodai lengvi. Tik prašyt reikia iš tyrs širdies, prieš tai apsivalius.

internauts

šiemet į Aušvico lagerio išlaisvinimo paminėjimą nebuvo pakviestas Putinas. Pirmą kartą.

O ukrainiečių istorikė paskelbė pasauliui,kad Aušvicą,kaip ir Lenkiją, Vokietiją ir aplamai Europą IŠLAISVINO PIRMOJI UKRAINIEČIŲ DIVIZIJA, kartu su lietuvių 16 divizija, kurias rusai metė į fronto priešakines linijas.

Šis pareiškimas žiauriai, žiauriai įžeidė rusų istorikus ir politikus, bet jie negali paneigti šio fakto kitaip kaip tik paverkšlenimais, kad tai buvo „sovietinė armija”…
Armija, kuri tiek laiko atidavė šlovę Rusijai?

na, štai jums kariškas vaizdelis

UKRAINIEČIŲ ISTORIKAI JAU ŠAUNIAI KAUNASI INFO KARE.
O kur mūsų padlaižiai?

to taigi

surask yotube- HODOS 5775 !? Nuorodas tas demokratiskas portalas salina.

egiptas

Bet kokia ziniasklaida yra propaganda. Del to norint tureti stipria valstybe, reikia piliecius lavinti kad jie moketu analizuoti situacijas ir matytu realybe o ne ta, ka kas nors nori iteigti. Dabar iseina jog posovietineje erdveje zmones kritiskiau moka vertinti visokias naujienas, kadangi kritiskai vertino sovietine ziniasklaida, o vakarieciai priprate kad BBC ir CNN yra butinai tiesa. Ir kai jiem pradejo varyti Russia Today jie irgi tai prieme visai nevirskine. Tai kad ES isterikuoja del propagandos, rodo kad ES pozicijoje yra daugiau melo.

KarlaMarla - Egiptui

As jums paaiskinsiu, kas yra propaganda. Propaganda siuolaikiniai „visuomenes performuotojai” naudoja diegdami savas doktrinas ir neigdami visas kitas. Sekmingiausiai veikia apeliuojant i neapykanta. Ji yra bet kokio saziningo svietimo ir informacijos antiteze. Kad galetu kuo efektyviau veikti, jai reikia cenzuros. Izoliuotoj informacinej erdveje ji mobilizuoja visas informacines priemones – spausdintas, zodines, menines ir vizualines – maksimaliai efektyviai skelbia savo „tiesas”. . Propaganda eme sparciai pletotis isradus spauda ir pradejus leisti laikrascius. Ji priklause nuo siu priemoniu savininku. O atsiradus naujoms informavimo priemonems kinui, televizijai, radijui, taip pat marketingo, masiu itikinimo, komercines reklamos ir PUBLIC RELATIONS metodams bei iskilus marksistinems ir kt. idealogijoms, o taip pat iskilus totalitarinems diktaturoms, propagandos mastai irgi totaliai isaugo. . Pirmieji „didziojo melo” pradininkai buvo bolsevikai.… Skaityti daugiau »

lietuvis, LR pilietis

Dokumentinį filmą apie ukrainiečių nacionalizmo ištakas per RTR žiūrėjau. Ir užtikrinu nebuvo nieko tokio ką čia rašo. Timothy Snyder pats užsiima propaganda ir melu, nes panašu, kad nelabai gerai moka rusiškai. Tai nestebina, nes jis amerikonas. Kaip rusinai virto ukrainiečiais domėjaus jau senokai, dar senai prieš Ukrainos įvykius ir galiu užtikrintai filme buvo tiesa ir nieko iš esmės naujo ko nežinočiau. Deja, deja bet baimė išklausyti kitokią nuomonę, kitokį pasaulio suvokimą yra būtent dabartinės Europos (ir Lietuvos) požymis. Pliuralizmo ir demokratijos Lietuvoje senai nebėra, panašu, kad ir ES to nebėra.

egiptas KarlaiMarlai

Daug maz sutinku su tamstos propagandos apibrezimais tik niekaip negaliu sutikti su pavyzdziais. Propaganda yra karo priemone atakuojanti pasauleziurini, dvasini ir kulturinius lygius. Ir musu Zemeleje propaganda atsirado su krikscionybes skleidimu, kryziaus zygiais. Bet kokia religija ar ateizmas, ideologija net daugelis mokslu irgi yra propaganda. Bolsevikai – tai tik vakaru europos utopinis projektas, kuris beje modifikuotas uzkuriamas jau siu dienu Europos Sajungoje. Liberalizmas, demokratija, zmogaus teises ir t.t. yra siu dienu propaganda. Pasiimkit tas fasistu 5 taisykles ir pamatysit kad jos idealiai tinka tiek Lietuvai, tiek „didziausiai demokratijai” – JAV. Atrodo turbut Jums kaip sunku suprasti kur yra tiesa? Tiesa surasite savyje isiklause i save kaip dieviska butybe t.y. atsikrate visu propagandu ir kitu trukdziu.

ruta

Kai zmogus nenori pats aiskintis , tai yra analizuoti kur tiesa , o kur melas , tai tinka bet kokie blenai .Deja , tokiu , kurie patys su malonumu apsigauna / ja sam obmanivatsa rad / yra nemaza dalis – kam sukti smegenys / ju dar reikia tureti/ , ieskoti info , analizuoti , priimti sprendima , jiegu stai , etatiniai propagandonai jau prikure filmu , suklastojo istorija / tam Rusija skiria milijonus , vien ‘Rasa Today ‘i metus gauna is biudzeto 11 000 000 rub, is viso Rusijos propagandos ruporiam i metus skiriama 48,65 milijardo rub/ . Aisku yra sudetinga galvoti , kai tavo seima /seneliai , tevai ../ IRGI tupejo ilindusi savo virsininkui , sistemai i viena vieta… Skaityti daugiau »

Taigi

Nežinot ar nenorit žinoti? O kiek ES kasmet skiria propagandai mln. EUR? Juk kai per radiją girdėdavome, kad oriai jau dabar galime gyventi ES, tai tie radijau už dyką juk netransliuodavo tokio š. Patys juokiatės iš Delfių, o palaikot jų nešamą „tiesą”.

Praeivis

Бывший кандидат в президенты США Линдон Ларуш призвал к немедленному закрытию Уолл-Стрит, и к замене существующей финансовой системы США на новую, основанную на национальном кредитовании и запуске масштабных инфраструктурных проектов. Без этих немедленных действий, уже начавшийся коллапс пузыря на Уолл-Стрит станет триггером для ядерной войны с Россией. Он заметил также, что недавний прорыв в Греции c отказом от убийственных реформ ЕЦБ, ЕК и МВФ, ускоряет также и термоядерное шоу, так как послужит еще одним триггером для отчаяния в Лондоне и на Уолл-Стрит…

vel rusu propaganda!

Per viena diena Obama parode kad Amerika dvygubu standartu valstybe- http://ria.ru/world/20150129/1044832265.html

aba

Propaganda yra melas. Galima ginčytis, dalinė tiesa ar dalinis melas. Nutylėta tiesa irgi melas. Antro pasaulinio karo metu japonų generolas yra pasakęs, jei pradedi meluoti apie karą, žinok kad tą karą jau pralaimėjai. Tai ir įvyko. Dabartinio karo nugalėtojas yra aiškus. Nes tokio, putiniško melo srauto pavydėtų ir propagandos ministerijos vadovas gebelsas.

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top