ES specialiosios tarnybos – Baltarusijos kariškiai įsiveržia į Lenkiją

Situacija Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje atrodo dramatiškesnė, negu rodo žiniasklaida. Kaip rašo „Bild“ , vyriausybinių sluoksnių Berlyne ir Briuselyje nuomone, karinio eskalavimo pavojus auga. Be to, migrantų padėtis Baltarusijoje yra beveik beviltiška.

„Bild“ išanalizuoti Lenkijos, Lietuvos ir kitų Europos saugumo agentūrų pranešimai rodo, kokia yra įtempta situacija pasienyje ir kaip A. Lukašenkos kariškiai netgi įsiverždami į Lenkiją žaidžia su ugnimi.

Siekdama saugoti išorinę ES sieną, Lenkija priskyrė policijai 10 000 karių. Tikimasi, kad artimiausiomis dienomis jų skaičius išaugs iki 12 tūkst. Be to, pasienyje dirba 4 tūkstančiai pasieniečių ir 800 policijos pareigūnų. Kitoje sienos pusėje – baltarusių kariai.

Dokumentuose rašoma, kad Lenkija turi įrodymų, jog Baltarusijos pasienio tarnyba atvirai organizuoja valstybės sienos kirtimus – tam padeda uniformuoti ir civiliai apsirengę pareigūnai.

Buvo pranešta apie atviro sienos pažeidimo atvejus ir Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų įsiveržimus į Lenkijos teritoriją. Lapkričio pradžioje ginkluota Baltarusijos pasieniečių grupė panaudojo jėgą, kirsdama pasienio įtvirtinamus. Lenkų kariškiai sugebėjo sustabdyti pažeidėjus, po to baltarusiai užtaisė ginklus ir nukreipė juos į lenkus. Bet vėliau atsitraukė.

Informuotas saugumo pareigūnas „Bild“ sakė: „Siena tarp Lenkijos ir Baltarusijos tapo nauja demarkacijos linija“. Anot jo, atsižvelgiant į kariuomenės koncentraciją, būtina užtikrinti, kad pasienyje neįvyktų tragedija.

Vieno padalinio ataskaitoje rašoma: „Beveik visą migrantų judėjimą Baltarusijos teritorijoje, jų organizavimą ir logistiką“ vykdo Baltarusijos valdžia: aprūpinimas viešbučių ir kito būsto, pervežimas iki sienos, palapinių aprūpinimas bei maistas pasienio zonoje.

Baltarusija pasienyje kariauja psichologinį karą, – rašoma dokumente. Tai matyti vietoje: bandant prasibrauti per užtvaras (baltarusijos pasieniečių remiami) į pirmą eilę susodinami moterys ir vaikai. Per garsiakalbius skamba verkiančių ir rėkiančių moterų bei vaikų balsai. Ginklai užtaisomi prieš pat Lenkijos pasieniečius ir nukreipiami į juos. Tikslas: destabilizuoti Lenkijos pajėgas.

Dokumente teigiama, kad nuo vasaros Lenkija į Baltarusiją išsiuntė 25 tūkst. nelegalių migrantų. Kai kuriems iš jų buvo suteikta pirminė medicinos pagalba. Vyriausybė ketina grąžinti visus pabėgėlius į Baltarusiją. Prieglobstis siūlomas tik šeimoms su vaikais, tačiau beveik visos jo atsisako, nes ketina prašyti prieglobsčio tik Vokietijoje.

Liudininkų ir saugumo pareigūnų teigimu, Minsko oro uostas šiuo metu yra apsuptas migrantų. Valstybės organizuojamais skrydžiais į Minską atgabenti pabėgėliai negali grįžti atgal: atgalinių skrydžių nėra. Norintiems naudotis reguliariais skrydžiais to daryti neleidžiama. Tikslas: priversti pabėgėlius patekti į Europą. Jie yra įstrigę. Remiantis patikima informacija, moterims ir vaikams užmigti neleidžia amfetaminai.

Lenkija taip pat turi patikimos informacijos, kad Baltarusijos valdžia tyčia svaido vinis į jų pasienio zoną, kad migrantai prieš kertant sieną susižalotų ir nebūtų išsiųsti atgal. Pagal minėtus duomenis atsižvelgiant į dabartinę situaciją, tikimasi daug mirusių pabėgėlių.

Yra neabejotinų ir patikimų įrodymų, kad pabėgėlių srautą Minsko režimas organizavo remiamas Maskvos. Anksčiau komentare Guildhall lenkų analitikas, tarptautinių santykių ekspertas Dariuszas Maternyakas teigė, kad migrantų krizę prie Europos Sąjungos sienų valdo Rusijos specialiosios tarnybos, taikydamos strategiją, panašią į tą, kurią Rusija naudojo Kryme ir Donbase, slėpdama savo dalyvavimą, šiuo atveju slėpdamasi už Lukašenkos režimo Baltarusijoje.

Savo ruožtu austrų analitikas, Vienos saugumo akademijos profesorius Martinas Malekas taip pat mano, kad būtent Rusija koordinuoja migrantų krizę Lenkijos pasienyje ir mano, kad Rusijos specialiosios tarnybos gali išprovokuoti incidentą pasienyje su Lenkija ar Lietuva prieš pradėdama karinę agresiją prieš ES šalis.

Primename, kad Lenkijos krašto apsaugos viceministras Marcinas Očepa išvakarėse sakė, jog Baltarusijos ir Rusijos specialiosios tarnybos migrantus verčia veržtis per Lenkijos sieną. Anksčiau pranešta, kad dėl precedento neturinčio migrantų antplūdžio Lenkija įvedė karinę parengtį.

Šaltinis: ghall.com.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top