ES toliau puola Vengriją, bet tyli apie diktatūros įvedinėjimą Lenkijoje

laikmetis.lt

Nepaisant to, kad Lenkijoje užgrobta valstybinė žiniasklaida ir suimti opozicijos veikėjai, kitoje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje vyks dar vienos melu ir šmeižtu paremtos diskusijos apie Vengriją, sakė Vengrijos europarlamentaras Tamásas Deutschas, dalyvaudamas naujienų kanalo HírTV politinių pokalbių laidoje.

Diskusijos metu laidos vedėjas Zsoltas Bayeris (Zsolt Bayer) ir politikas aptarė žiaurų susidorojimą su konservatyviąja opozicija Lenkijoje.

Deutschas pabrėžė, kad beveik dešimtyje Strasbūro plenarinės sesijos pasiūlymų vėl bus kartojami įvairūs kairiųjų šmeižtai Vengrijos atžvilgiu. Tuo pat metu nebus diskutuojama apie Lenkijoje vykstančius įvykius.

Komentuodamas susidorojimą su Lenkijos konservatyviąja opozicija, Fidesz europarlamentaras sakė, kad Varšuvoje vyksta vadinamasis „teisinės valstybės atkūrimas”.

„Tai reiškia, kad visuomeninė žiniasklaida užgrobiama fiziniu ir policijos smurtu, kad įstatymai, reglamentuojantys visuomeninės žiniasklaidos veiklą, panaikinami ir jų nesilaikoma, kad įvedamas naujas teisinis režimas be jokių įstatymų pakeitimų, kad žmonės atleidžiami iš darbo už tai, kad dirbo ankstesnėje vyriausybėje, siekiant likviduoti bet kokius opozicijos pėdsakus, tačiau Varšuvoje „klesti” teisinė valstybė. (…) Europos Parlamentas ketina garsiai kalbėti apie Vengriją, o apie Lenkiją jie tyli”, – sakė Deutschas.

Europos Parlamento pirmininko pavaduotoja, leido sau pareikšti, kad vengrai ir lenkai turėtų būti marinami badu

Europarlamentaras sakė, kad vietoj didžiulių įvykių Lenkijoje Europos Parlamentas aptars tariamą „Soroso universiteto Vengrijoje uždraudimą”. Tačiau Deutschas sakė, kad jis nėra uždraustas, ir iš tiesų šiuo metu Budapešto centre veikia Centrinės Europos universitetas (CEU).

„Bus diskutuojama apie korupciją, bet ne apie Evos Kaili skandalą (…) ir žinoma, vėl apie Vengriją”, – pridūrė jis. „Katarina Barley, Vokietijos socialdemokratų politikė, Europos Parlamento pirmininko pavaduotoja, leido sau pareikšti, kad vengrai ir lenkai turėtų būti marinami badu (…) Jos pranešime atvirai sakoma, kad, kad ir ką Vengrija būtų susitarusi su Europos Komisija, Vengrija neturėtų toliau gauti nė cento ES lėšų ir kad vengrams netgi turėtų būti iškelta byla pagal 7 straipsnį.”

Europarlamentarė taip pat teigė, kad Briuseliui nepatinka tai, jog Vengrija laikosi taikos šalininkų pozicijos, o tai reiškia, kad ji išliks ypatingu Europos kairiųjų taikiniu, ypač dabar, kai Lenkija krito kovoje prieš Briuselį.

ŠaltinisREMIX NEWS

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top