ES užsimojo keisti imigracijos sistemą

Vidmantas Misevičius | respublika.lt

Ketvirtadienį vykusiose ES valstybių narių ir Europos Parlamento derybose buvo intensyviai diskutuojama dėl reformų, kurias blokas nori įgyvendinti migracijos ir prieglobsčio politikos srityje. Iki gruodžio pabaigos siekiama pasiekti kokią nors pažangą, kad naują taisyklių rinkinį būtų galima priimti dar iki kitų metų birželį įvyksiančių ES rinkimų.

Solidarumo mechanizmas

Šiuo metu ES taikomas vadinamasis Dublino reglamentas, pagal kurio nuostatas sprendimas dėl to, kuri ES šalis yra atsakinga už prieglobsčio prašantį asmenį, priimamas atsižvelgiant į tai, per kur asmuo pateko į bloko teritoriją bei nuo jo šeimos ryšių. Tai reiškia, kad atsakomybę prisiima ta šalis, per kurios sieną jis pateko į ES. Tačiau dėl to didelį spaudimą patiria pietinės ES šalys, ypač Graikija, Italija ir Malta, į kurias tiek sausuma, tiek jūra pastaraisiais metais plūsta dideli migrantų srautai.

Privalomuoju solidarumo mechanizmu siekiama šią atsakomybę padalyti visoms valstybėms narėms, kurios turėtų priimti tam tikrą į prie išorinės bloko sienos esančias šalis atvykusių prieglobsčio prašytojų skaičių. Nusprendusios to nedaryti, jos migrantus priėmusioms šalims galėtų skirti piniginę arba kitokią materialinę pagalbą, taip pat į jas nusiųsti atitinkamų specialistų.

EP prioritetą suteikia migrantų perkėlimui ir norėtų, kad išgelbėti jūra atvykstantys asmenys būtų perkeliami beveik automatiškai. To pageidauja ir Italija, tačiau kitos ES šalys šiuo klausimu tyli. Šalies „solidarumo” indėlis būtų skaičiuojamas pagal jos gyventojų skaičių, BVP dydį ir jai tenkančių prieglobsčio prašytojų skaičių.

Reagavimas į migrantų bangas

Kitas paketo reglamentas skirtas numatyti kritinio reagavimo procedūrą, netikėtai kilus migracijos bangai, panašiai į 2015-2016 m. ES kilusią pabėgėlių krizę, kai į bloką atvyko daugiau nei du milijonai prieglobsčio prašytojų. Dauguma jų – iš karo draskomos Sirijos ir Afganistano.

Pagal šį reglamentą valstybės narės pagalbos prašytojų atžvilgiu turėtų taikyti švelnesnes apsaugos priemones, leisdamos prie ES išorinių sienų esančiose sulaikymo centruose juos laikyti ilgiau nei įprasta. Valstybėms narėms atstovaujanti ET nori, kad taisyklės padėtų išspręsti trečiųjų šalių „naudojimosi” migrantų srautais klausimą. Baltarusija ir Rusija yra kaltinamos naudojant šią taktiką ES destabilizuoti.

Ankstyvojo filtravimo sistema

Pagal naująjį susitarimą būtų atliekami ES išorines sienas kertančių migrantų tapatybės, sveikatos ir saugumo patikrinimai, siekiant iš anksto nustatyti, ar prieglobstis jiems turėtų būti suteiktas skubos, ar įprastine tvarka, o gal jie turėtų būti grąžinti į kilmės ar tranzito šalį.

Supaprastinta patikra

Ši procedūra būtų taikoma prieglobsčio prašytojams, turintiems mažiau galimybių gauti apsaugos statusą, atsižvelgiant į tai, kad jie atvyksta iš šalių, kurių piliečiams pateikus prašymą suteikti prieglobstį tokį statusą gauna retas prašantysis.

Jų prašymai netoli išorinių ES sienų esančiuose centruose – pasienio punktuose ir oro uostuose būtų nagrinėjami skubos tvarka, kad juos galima būtų greitai išsiųsti atgal, nustačius, jog prašymas yra nepagrįstas ar nepriimtinas. Be to, jie galėtų būti sulaikomi arba jų atžvilgiu gali būti pritaikoma kitokių apribojimų. Pavyzdžiui, nurodoma likti vienoje gyvenamojoje vietoje.

Kitaip nei valstybės narės, EP pirma nenorėjo, kad ši procedūrą būtų taikoma kaip sisteminis reikalavimas. Tačiau vėliau jis nurodė esąs linkęs į kompromisą, jei tik bus numatyta apsaugos priemonių pamatinėms teisėms užtikrinti. ES įstatymų leidėjų prašoma šeimas su vaikais praleisti įprastiniais migracijos kanalais. Nesutariama ir dėl šios procedūros trukmės bei „saugios trečiosios šalies”, į kurią galima būtų išsiųsti prieglobsčio negavusius asmenis, sąvokos.

Skaičiai auga

ES ir su jomis glaudžiai susijusiose Norvegijoje ir Šveicarijoje pernai gauta 996 000 prašymų suteikti prieglobstį – lyginant su ankstesniais metais, jų skaičius ženkliai išaugo, tačiau 2015-2016 m. fiksuotų rekordinių dydžių nepasiekė. ES prieglobsčio agentūros teigimu, daugiausiai prašymų sulaukė Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Austrija ir Italija. Prieglobsčio bloke ieškančių asmenų sąrašo pirmose vietose – Sirijos, Afganistano, Turkijos, Venesuelos ir Kolumbijos piliečiai.

Komentuoja žmogaus teisių srities specialistas Vytautas Budnikas:

Šiuo atveju reikia aiškiai įvardinti, koks yra tikrasis skambiomis frazėmis besidangstančio Briuselio tikslas. O jis yra labai aiškus ir konkretus – visas Europos teritorijas apgyvendinti atėjūnais iš Azijos ir Afrikos, todėl stengiamasi, kad jų atvyktų kaip galima daugiau. Biurokratai šiuos savo ketinimus grindžia teiginiais, kad Europa sensta, todėl, siekiant užtikrinti turimą pragyvenimo lygį, reikia rūpintis darbo jėga.

Taip, Europa sensta, tačiau pastangos ir lėšos skiriamas ne gimstamumo skatinimui, ne šeimos instituto stiprinimui, o migrantų pritraukimui. Pažiūrėkime, kaip tvarkosi lenkai ar vengrai. Jie aiškiai pasakė, kad sieks tautinių valstybių išsaugojimo, todėl vykdo į šeimas ir gimstamumą orientuotą politiką. Jų pavyzdys įrodo, kad demografines problemas galime išspręsti patys, tačiau Briuselis to nenori pripažinti.

Tai lemia, kad Europoje daugėja jaunų, tačiau profesijų neturinčių ir nieko nemokančių, migrantų, kas kelia realų pavojų tautinių valstybių išlikimui. Būtent to, mano nuomone, ir siekia Briuselis – sunaikinti tautas ir tautines valstybes, suformuojant vieną didžiulę betautę sąjungą.

Migrantai tam puikiai tinka, nes jie, gavę pilietybes, tikrai balsuos už tą vyriausybę, kuri juos priėmė ir skyrė išmokas arba, tiksliau, jų išlaikymą permetė ant vietinių gyventojų pečių. Taigi, priimdamos migrantus, vyriausybės užsitikrina nuolatinį valdymą, o kaip jų priėmimas bus įformintas yra tik technikos ir propagandos reikalas. Tikrieji tikslai dėl to nesikeičia.

Suvokiant visa tai mane asmeniškai nuvilia visuomenės abejingumas ir apatija. Iš politikų seniai nieko nesitikiu, tačiau stebina Lietuvos žmonėse įsišaknijęs vergiškas mąstymas, kad esą išrinktas politikas ar koks kitas geradaris ateis ir viską sutvarkys. Plačiai savo duris migrantams atvėrę švedai ir prancūzai jau skina tokio sprendimo vaisius. Lietuvos, jeigu žmonės ir toliau su brukamais migracijos paktais „kovos” nuo sofučių, laukia toks pats likimas.

Beje, šis procesas pas mus jau vyksta – Lietuva gausiai priima išeivius iš slaviškų šalių, todėl Vilniuje praktiškai nebesigirti lietuvių kalbos. Nusileidus Briuselio siekiams, imigraciniai procesai tik paspartės. Ir nereikia savęs apgaudinėti, kad niekas pas mus nenorės pasilikti. Jeigu migrantai bus priskirti Lietuvai, išvykę kitur jie bus sugrąžinti mums ir mes privalėsime juos išlaikyti.

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

Europa labai pamėgo žaloti save. Taip ir nusižudyti yra pavojus. Iš esmės psichinė liga, užsitęsusi ir negydoma.

blue yellow zov marinie

…Budnkas viska pasake,ner ka pridurt…nebent,isteriska klyksma nuo sofkes…O jei rimtai…mus gina skurdas,tai procesas kiek letesnis,bet,deja,nenutrukstamas,kas aiskiai matyt gatvej ar pc…ju vis daugeja ir daugeja.Prasciaitie,drugi niedrugi,mums xana.

Best News

God, you’re incredible! I can’t recall ever reading anything like it. What a relief to discover someone who has fresh ideas about this. Your initiative in launching this is truly appreciated. Someone with some creativity is really required on the web, and this website provides that.

Big News

Your writings just offer useful knowledge, and I appreciate that.

"Europa sensta"

O jei taip ims senti Afrika ir Azija? Prašysim siųskite mums migrantų, o mūsų kaimynai ne, mums patiems trūksta. Kaip tada? O staigus gimstamumo sumažėjimas afrikose įmanomas, jeigu negrams pagaliau dašus , kad su 5 ar 8 vaikais skurstančioje šeimoje jie niekada iš skurdo neišbris.

Vardas

Eurovaldininkai, vykdantieji švabomasonų politiką, net neplanuoja mažinti migrantų srautų. Jie kuos skubiau pusiau šantažo būdu bando priimti tokius įstatymus, kuriais remiantis be sutrikimų visi migrantų srautai pasiektų visas šalis ir išplistų visose šalyse. Tai yra tiesioginė grėsmė šioms šalims, į kurias būtų nukreipti praktiškai neribotos migrantų masės. Turime stabdyti visą masinę imigraciją.

sistemai nesvarbu iš kur jie imasi

kol Europa šiaip ne taip įsisavina milijoną migrantų, Afrikoje, Azijoje gimsta ir stoja į eilę 10 kart tiek naujų milijonų. O kada šitaip, ką duos sistemos kaitaliojimai?

Ne tie valdo Europą

Tegul gimsta.Problema ne Afrika,problema politinė, nenoras saugoti savo sienų.Tarkime Afrika yra Rusija,kurios taip visi bijo ir rusai valtelėmis keliasi į Europą.Jei taip būtų,tuoj tvirčiausias sienas pastatytų,kariniai šalių laivynai patruliuotų Viduržemio jūroje, siųstų nelegalus rusus atgal ar skandintų vietoje.Vakarų žvalgyba perversmus ,suirutes,karus pasaulyje organizuoja,o negali nuo kelių valčių apsiginti.Pasakos,niekada nepatikėsiu,kad NATO negali apginti Vakarų Europos nuo kelių guminių valčių.Visas tas reikalas yra gerai organizuotas neokolonialistų,globalistų.

ne taip paprasta ir su rusais

O jeigu taip Rusijoje pilietinis karas ir milijonai skerdžia vienas kitą? O Afrikoje, ar pas musulmonus, be perstojo nepaprastoji padėtis, kaip nepriglausti bėgančius nuo mirties? Faktiškai galima tyčia sukelti karą tam kad pralaimėtojų milijonai gelbėdamiesi turėtų teisę keltis į Europą.

Paul Casimir

Taip. Aš iki dabar nesuprantu mūsų ir ewropinių ŠimŠimų logikos – kuo „pabėgėlis” iš Rusijos ar Gudijos pusės yra blogesnis nei Viduržemio jūrą kirtęs? Juolab net iš maždaug tų pačių kraštų. Pirmieji negeri, o antruosius visokie Frontexai ir pan briuselinės struktūros visaip kviečia, organizuoja ir priima. Gal nepriėjo dar pažanga iki mūsų atsilikusių užkaborių, nors visokie pūrai jau aiškina, kad priimti turim visus iki vieno.

blue yellow zov marinie

…pirmieji grazesni…spalvinio kolorito daugiau….,be to,mikliau laipo po medzius…egzotikos daugiau,na,ir ant organu detaliu tinkamesni,ne taip spyriojasi.Zo,biski naudingesni.

Paul Casimir

Tai bet rusai ir Batka gabena gi iš tų pačių kraštų, tokius pačius kurie ir kitur grūdasi.

suprasti tikrai sunku

Priklauso nuo daug ko. Nuo plūstančių kiekio. Nuo šeimų dydžio. Nuo noro ir sugebėjimo prisitaikyti prie vietinių papročių , Nuo požiūrio į darbą. Nuo rasės, tikėjimo, kalbos

Paul Casimir

Tai kiekis labai daug. Nei vienas nėr inžinierius. Iš tų pačių musulmonišjų kraštų, gal Afrikos dar Pietuose. Tai kodėl Pažanga Ewropinė nereikalauja, kad mes visus priimtume? Juk pabandė Salvinis laivų neleisti, tai bylą užtaisė jam. Kodėl byla nekeliama Bilotaitei su PIŠu? Kodėl leidžiama taip baisiai elgtis su vargšiukais, ypač žiemos sąlygomis??

Tomas Jakutis

Visi LT rinkėjai turi pasisakyti PRIEŠ imigraciją.

Healthcare

Incredible! The article is quite well written, and reading it has provided me with a great deal of insight.

Tomas Jakutis

Nevemk čia nevalstybine kalba.

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top