ES valstybinės įstaigos galės uždrausti religinius simbolius

laikmetis.lt

Europos Sąjungos aukščiausiasis teismas nusprendė, kad valstybių narių viešosios įstaigos turi teisę atsisakyti visų religinių simbolių, praneša „CNE News”.

Liuksemburge įsikūręs ES Teisingumo Teismas (ETT) atstovauja 27 valstybėms narėms. Šis teismas skiriasi nuo Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) Strasbūre. Tai yra Europos Tarybos institucija, kuriai priklauso 46 valstybės narės. Gali būti, kad Strasbūre ta pati byla būtų baigta kitaip.

Viešųjų įstaigų draudimas taikomas visiems: nuo musulmoniškos galvos skarelės ar žydiškos kipos iki krikščioniško kryžiaus.

Tas pats teismas nagrinėjo dar kelias bylas ta pačia tema. Jo sprendime neteigiama, kad visos ES vyriausybės (vietinės, regioninės ir nacionalinės) turi uždrausti religinius simbolius – tik sakoma, kad jos turi teisę į tai, jei taisyklę taiko vienodai visų tikėjimų atstovams.

Sprendimo tikslas – neutralumas. Visi piliečiai turi jaustis saugūs, jei yra viešoje įstaigoje, „visiškai neutralioje administracinėje aplinkoje”, kaip praneša „The Guardian”.

Viešųjų įstaigų draudimas taikomas visiems: nuo musulmoniškos galvos skarelės ar žydiškos kipos iki krikščioniško kryžiaus.

Teismo buvo paprašyta priimti sprendimą po to, kai rytinėje Belgijos dalyje esančio Anso savivaldybėje musulmonei darbuotojai buvo pasakyta, kad ji negali darbe dėvėti galvos apdangalo. Teismo dokumentuose pažymėta, kad jos darbas susijęs tik su nedideliu bendravimu su visuomene.

Netrukus po to vietos savivaldybė pakeitė savo darbo sąlygas, reikalaudama, kad visi darbuotojai laikytųsi griežto neutralumo.

Darbuotoja pateikė skundą vietos teismui, apibūdindama draudimą kaip diskriminacinį ir išreikšdama susirūpinimą, kad buvo pažeista jos teisė į religijos laisvę.

Liuksemburge įsikūręs teismas sprendime, kuris galioja viešojo sektoriaus įstaigoms visoje ES, teigia, kad griežto neutralumo politika „gali būti laikoma objektyviai pateisinama teisėtu tikslu”.

Teismas taip pat teigė, kad būtų įmanomas ir kitas variantas, t. y. kad viešojo administravimo institucijos galėtų leisti darbuotojams nešioti matomus religinių ar filosofinių įsitikinimų ženklus apskritai ir be atrankos.

Kaip rašo „The Guardian”, Femyso, visos Europos tinklas, atstovaujantis daugiau nei 30 musulmonų jaunimo ir studentų organizacijų, apibūdino šį sprendimą kaip galimai pažeidžiantį religijos ir saviraiškos laisvę.

„Nepaisant to, kad religinių simbolių draudimai yra neutralūs, jie visada nukreipti prieš galvos apdangalus”, – teigė organizacija, cituodama 2022 m. Atviros visuomenės fondo dokumentą, kuriame teigiama, kad šie draudimai grindžiami islamofobiniais diskursais, kuriuose islamo apranga vaizduojama kaip nesuderinama su neutralumu.

ŠaltinisCNE NEWS

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
VBS agentūra praneša

Vardan tolerancijos ir ivairovės sklaidos popiežius uždraudė kryžių Vatikane.

blue yellow zov marinie

…ta booooba nebuvo durna..

blue yellow zov marinie

…dabar dar dar,veliau jis gali pasakyt kitaip….pvz., viesose istaigose privalu devet hidzaba….

pomirtinio gyvenimo pažadai

sukrauna milijardinius viršpelnius

ją ją

ir uždraust apipjaustytus bybukus – žydų ir musulmonų simbolį, numovei kelnes – apipjaustytus bybukas – lauk iš europos, gana peiliais pjaustyti gyvus vaikus.

ją ją

visiems dirbantiems valstybinėse įstaigose maut kelnes ir tikrint ar nesinešioja valstybinėje įstaigoje apipjaustyto bybuko – žydų ir musulmonų simbolio, tai yra reikalauti pažymos iš medicininės įstaigos apie bybuko cielumą.

blue yellow zov marinie

..jei ne cielas,butinai to 100tuko neuzmirst…kad baltuosius labiau pamiltu.

blue yellow zov marinie

….pamirsai pridurt,kad,numovus kelnes,da simta/100/ ryksciu reik butinai ikirst,ctob znal……

ją ją

bybukas turi būti cielas

,ir

ir numirėlį nukelkit nuo kryžiaus

blue yellow zov marinie

..jooooo,gerai tu cia…..melskis paskui,lavoooonui.

Tavo kapo duobė sako

Tas numirėlis nugalėjo pačią mirtį.

ne ne

nieko jis nenugalėjo, nes jo mokslas buvo užmuštas kartu su albigeicais ir katarais

Naujas drąsus pasaulis

O,kaip su vaivorykštės religija,ar irgi galima bus uždrausti,atsisakyti,nes visur įstaigose pilna tų ženklų,net įstaigų mašinos šurmuliuoja per miestą lgbt vėliavų spalvomis išmargintos.

....

Rusija suformavo praktiką, liko taikyti :
„Rusijos Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį uždraudė „tarptautinį LGBT judėjimą“. Aukščiausiojo Teismo teisėjas nusprendė „pripažinti tarptautinį LGBT judėjimą ir jo padalinius ekstremistine organizacija ir uždrausti jo veiklą Rusijos teritorijoje“.“

https://bukimevieningi.lt/rusijos-at-pripazino-tarptautini-lgbt-judejima-ir-jo-padalinius-ekstremistine-organizacija-ir-uzdraude-jo-veikla/

blue yellow zov marinie

..ar tu zinai,kiek geju klubu rasiejos miestuose…..ohoho….cia siaip,xuilo padlyza normaliesiems,padjobke…

blue yellow zov marinie

..nu,taigi garmoske apsikarsciusi tais skarmalais ministerijoj.Skarmalus isdraskyt,garbane ant aukuro Arxikatedroj,pagal jungenu recepta….saslyciok ciok ciok…

įįįįįįį

visi į kovą su gyvų vaikų pjaustymu peiliais

blue yellow zov marinie

..visi i kova su gyvais vaikais…pjaustysim juos zeimeriais…

GOJUS

Pochuj. Čia sutinku.

Factory in Iraq

تم تصميم تركيبات إيليت بايب Elite Pipe لتكون سهلة الاستخدام ، مما يسهل التثبيت السهل ويضمن صيانة خالية من المتاعب طوال عمرها الافتراضي.

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top