Estai ir suomiai nuties dujotiekį Suomių įlankoje

Estija ir Suomija planuoja Suomijos įlankos dugnu nutiesti dujotiekį „Balticconnector“. Abi šalys kreipėsi į Europos Komisiją prašydamos finansuoti šio projekto rengimą, skelbiama Estijos dujų tiekimo tinklo „Vorguteenus“ ir Suomijos dujų operatoriaus „Gasum“ pareiškime spaudai.

Vamzdynas sujungtų abiejų šalių dujų transportavimo tinklus. Kaip teigia „Vorguteenus“ įmonės valdybos pirmininkas Sergejus Jefimovas, projektą ketinama pristatyti Europos energetikos sistemų junginiui „CEF Energy“ 2017 metais, praneša Delfi.ee

„Balticconnector“ suteiktų Suomijai galimybę naudoti dujų sandėliavimui Inčukalnio požeminę dujų saugyklą Latvijoje. Be to, planuojamas dujotiekis leis sukurti vieningą dujų rinką regione.

Kaip nurodo RIA-Novosti, bendra projekto „Balticconnector“ vertė bus daugiau negu 110 milijonų dolerių. Pagal jį numatyta ne tik sujungti Estijos ir Suomijos dujų tiekimo tinklus, bet ir pastatyti suskystintų dujų terminalą Suomijoje.

Šaltinis: slon.ru

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Beta

Įdomu kam tada mums bus reikalingas tas trigubai didesnis nei reikia, už vartotojų pinigus pastatytas Bermudų laivas? Tam, kad dešimt metų tuštintų mūsų pinigines, skurdintų valstybę. O po dešimt metų vėl reikės galvoti kaip apsirūpinti dujomis, nes pirkti tą laivą vargu ar apsimokės. Brangiai kainuos mums ta energetinė nepriklausomybė, primesta konservatorių – korupcionierių vyriausybės.
Kubilių už tai reikia sodinti mažiausiai 25-kiems metams.

 grumstas Betai

Dar pasakyk , kad Būtingės terminalas mums buvo nereikalingas.
Remtis vien tik žiniasklaidos antimis ir teikiama informacija nevalai, nes tikroji teisybė apie tokius dalykus yra uždengiama melo, propagandosdūmų uždanga, tad ir reiktų santūriai žvelgti įtokias „antis” kaip to terminalo niekinimo propagandą.
Niekda nebus,kad kokie vagys nepavogtų iš tokių projektų kiek ir ko nors, bet tai nepriežastis atsisakyti tų dalykų ,kurie mus daro kiek nors nepriklausomais nuo gero nelinkinčių kaimynų siekių pakenkti mums.

Pagarba estams ir suomiams -

savo likimą sprendžia patys, nelaukia, kol nuspręs kiti.

Beta grumstui

Na, nieko sau! „Niekda nebus,kad kokie vagys nepavogtų iš tokių projektų kiek ir ko nors”!? Atvirkščiai gerbiamasis, niekada neturi būti taip, kad iš valstybinės reikšmės projektų būtų vagiama. Nors kiek nors. O kol vagia ne šiaip sau vagys, bet vagys sėdintys valdžioje, geriau jau tokių projektų vengti. AE jau vien tik dėl valdžios korumpuotumo statyti neverta. Kodėl mokesčių mokėtojai turi apmokėti vagis ir dar gauti neaišku kokį produktą? Beje, jei ne konservai jau du kartus turėjome palankias galimybes pastatyti SGT ir ne už vartotojų pinigus, bet vienu atveju (bendras visoms Baltijos valstybėms) už ES lėšas, kitu atveju už bendras valstybės ir privataus verslo (Lubio „Achema”) lėšas. Bet Kubilius specialiai tuos projektus sužlugdė, matomai, vien tam, kad prakištų šitą nuostolingą, brangią… Skaityti daugiau »

Rokis Balbo

Reikia leisti projektą vykdyti Lietuvos vagims-kaina kiltų bemat iki 3 mld.vien už nuomą.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top