Europos Parlamento (EP) narė iš Portugalijos Edite Estrela praėjusių metų spalio mėnesį pasiūlė Europos Parlamentui priimti rezoliuciją, kuri įpareigotų visas Europos Sąjungos nares 0–4 metų vaikus informuoti apie „malonumą bei pasitenkinimą, pasiekiamą liečiant savo kūną“, „ankstyvosios vaikystės masturbaciją“, „teisę tyrinėti skirtingas lytines tapatybes“ ir pan. Daugumos europarlamentarų sprendimu tuomet projektas buvo grąžintas persvarstyti Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetui.
Antrąkart Parlamentui teiktoje rezoliucijoje nuostatų dėl „ankstyvosios vaikystės masturbacijos“ ugdymo neliko, tačiau pradinukai vis tiek turėjo būti privalomai supažindinti su „tos pačios lyties asmenų santykiais“, „seksualiniais jutimais (artimumas, malonumas, susijaudinimas) – integralia žmogiškųjų jausmų dalimi“, „skirtingomis šeimos sampratomis“, o 9–12 metų vaikai turėjo būti išmokyti „efektyviai naudoti prezervatyvus bei kontraceptines priemones“ ir t. t.
Gruodžio 10 dieną Europos Parlamentas balsavo už alternatyvią – Europos liaudies partijos bei Europos konservatorių ir reformistų frakcijos pateiktą – rezoliuciją dėl lytinių ir reprodukcinių teisių bei lytinio švietimo ir taip atmetė Edite‘os Estrelos teiktą projektą.
Priimta rezoliucija nustatė, kad lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei teisių, taip pat lytinio švietimo mokyklose politikos formavimas ir įgyvendinimas turi priklausyti valstybių narių kompetencijos sričiai, o Europos Sąjunga (ES) gali tik prisidėti formuojant valstybių narių gerąją patirtį.
Ši rezoliucijos nuostata pasirodė nepriimtina tokioms organizacijoms kaip „Amnesty International“, Tarptautinė planuotos tėvystės federacija, Reprodukcinių teisių centras. Norėdami sugrąžinti į EP darbotvarkę savąjį rezoliucijos šiais klausimais variantą Edite Estrela ir kiti socialistai nutarė pasinaudoti Europos Parlamento 110 taisykle, numatančia, kad Europos Komisijos, Tarybos ir Europos Tarybos nariai gali bet kuriuo metu paprašyti EP prezidento leidimo padaryti pareiškimą.
Kaip skelbiama, sausio 16 dieną, ketvirtadienį, EP plenarinėje darbotvarkėje yra numatytas Europos Komisijos (EK) pareiškimas „Dėl seksualinės ir reprodukcinės sveikatos bei teisių nediskriminavimo“. Išklausęs šio pareiškimo, Parlamentas turės nuspręsti, baigti debatus rezoliucija ar ne. Taigi naujoji „Estrelos rezoliucija“ gali būti pridėta vėlesnėje stadijoje.
Pasirašyti peticiją, skirtą Europos Komisijos ir Parlamento nariams, kuria reikalaujama gerbti subsidiarumo principą ir ES narių teisę savarankiškai apsispręsti rezoliucijoje aptariamais klausimais, galima ČIA.
Daugiau apie skandalingąją Estrelos rezoliuciją skaitykite laiške Lietuvos europarlamentarams „Vaikams reikia meilės, o ne sekso“. Juo 30 Lietuvos šeimoms ir tėvams atstovaujančių visuomeninių organizacijų bei Lietuvos Vyskupų konferencija kreipėsi į Lietuvos europarlamentarus ragindami atstovauti visuomenės interesams ir balsuoti prieš šį rezoliucijos projektą.
Parengta pagal citizengo.org