Eugenijus Nazelskis. Nutylėtas Vilnius

Lietuvos Sąrašas, pasiūlęs vilniečiams sostinės atgaivinimo programą, pradeda skelbti nutylėto Vilniaus vaizdus. Būtent nutylėtą, iš Artūro Zuoko ir kitų kandidatų į merus sekamos sėkmės pasakos išstumtą Vilnių, stengiasi išgirsti Lietuvos Sąrašas ir Naglis Puteikis.

Nuotraukų ir pastabų autorius Eugenijus Nazelskis yra Lietuvos kariuomenės kūrėjas, atsargos komandoras, pirmasis Lietuvos karinis atstovas ryšiams su NATO, Vilniaus Rasų seniūnijos pilietis.

Lietuvos Sąrašas kviečia vilniečius ir sostinės svečius dalintis nutylėto Vilniaus vaizdais.

Vos pusantro mėnesio beliko iki savivaldos rinkimų. Tad teistiems už gerus ir labai gerus darbus bei kitiems sostinės miesto valdžioje esantiems tikslinga priminti, jog jau laikas pateikti rinkėjams veiklos ataskaitą.

Prisiminkime, buvo rinkiminių pažadų, buvo koalicija, kuri valdė ir tvarkė miesto ūkį, buvo koalicijos veiklos programa. Vadinasi, būtų prasminga, kad atsirastų ir jos darbų ataskaita, viešai prieinama visiems norintiems ją perskaityti, kad joje atspindėtų miestui priklausančių įmonių pagrindiniai finansiniai rodikliai, transporto bei komunalinių paslaugų įkainiai, jų kitimas.

Kad nebūtų švaistomi dideli pinigai, ataskaita galėtų būti patalpinta savivaldybės internetiniame puslapyje.

Kita vertus, artėjant savivaldos rinkimams, tokią ataskaitą paskaityti būtų pravartu ir patiems vilniečiams, tada apsidairyti aplinkui ir gerai pamąstyti: ar verta balsuoti už dabar miesto valdžioje esančias politines partijas ir rimtai pasvarstyti, kam naujuose rinkimuose suteikti mandatą ateityje tvarkyti šalies sostinės ūkį.

Neūkiškumo apraiškos Vilniuje

Jei atidžiau pažvelgtume į šią fotografiją ir paklaustume, kas joje pavaizduota, nuomonės tikriausiai išsiskirtų. Vieni galėtų pagalvoti, kad tai rengiama dekoracija kaubojiškam filmui, kiti galbūt teigtų, jog tai baudžiavos laikus menanti apleista troba, esanti nežinia kur, o dar kiti pagrįstai įrodinėtų, jog tai žiurkių ir pelių veisykla, antisanitarijos, ligų ir gaisro pavojaus šaltinis.

Viskas paprasčiau – tai namas, esantis Vilniuje, Rasų seniūnijoje, Kuprioniškių gatvėje, nuo Savivaldybės rūmų nutolęs gal per 3 kilometrus. Dešinė šio namo pusė privatizuota ir joje lig šiol gyvena žmonės, o kairioji pusė priklauso miesto savivaldybei ir oficialiai vadinama socialiniu būstu. Tačiau realiame gyvenime tai prastai tvarkomo miesto ūkio ir savivaldybės neūkiško tvarkymosi su visuomeniniu turtu akivaizdus pavyzdys.

Be to, žvelgiant į šią nuotrauką kyla ir kitų klausimų: ar iš tiesų esami miesto vadovai, prabylantys apie greitaeigio tramvajaus statybas Vilniuje ir steigiantys aviacijos kompanijas, buvo teisingai nusistatę veiklos prioritetus? Gal pirmiau reikalinga apsidairyti aplinkui ir pamatyti, kad vienoje iš Europos Sąjungos sostinių lig šiol daugybė namų neturi vandentiekio, kanalizacijų, mieste dar daug neasfaltuotų gatvių ir avarinių pastatų.

Tokių namų Vilniuje daug

Nuotraukoje užfiskuoto namo ir aplinkinių namų gyventojai, neapsikentę dėl tokios kaimynystės, ne kartą kreipėsi į įvairias savivaldos institucijas prašydami susitvarkyti savo turtą. Atrodytų, jog ir kreiptis niekur nereikėtų – juk savivaldybėje yra atsakingų asmenų už statinių bei teritorijų priežiūrą. Jie išlaikomi mokesčių mokėtojų pinigais ir patys turėtų rūpintis jiems patikėto turto tvarkymu.

Tačiau atvykę į vietą, šie asmenys ramina gyventojus teigdami, jog Vilniuje tokių namų daug. Jie pataria kreiptis į teismą, kad pastarasis įpareigotų savivaldybę susitvarkyti savo turtą.

Taigi gyvename absurdiškoje situacijoje ir belieka tikėtis, kad nauji savivaldos rinkimai pakeisti miesto ūkio tvarkymą iš esmės, o gyventojams nebereikės bylinėtis teismuose su jų pačių išrinkta valdžia.

E.Nazelskis
Rasų seniūnijos gyventojas

P. S. Dar keletas vaizdų, iliustruojančių, kaip neūkiškai tvarkomasi Vilniuje.

Čia nufotografuotas Subačiaus gatvės šaligatvis Vilniuje, greta A. Puškino muziejaus parko, yra tikras galvosūkis. Klausimą kelčiau taip: kaip tokiu „šaligatviu“ galėtų judėti invalidai, moterys su vaikų vežimėliu ir šiaip „normaliam“ žmogui?

Matydamas tokius vaizdus nori nenori imi galvoti: blogai, kad tokia netvarka, bet dar blogiau, kad mieste turime priešgaisrinės apsaugos tarnybą, viešosios tvarkos užtikrinimo tarnybą, sanitarinę higieninę tarnybą, aplinkosaugos tarnybą, teritorijų priežiūros tarnybą, pastatų priežiūros tarnybą ir t.t., kurios nemato tokios netvarkos. Tad ką šios tarnybos veikia? 

E.Nazelskis

Nuotraukos – autoriaus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top