Europos Komisija siūlo įšaldyti 7,5 milijardus Vengrijos sanglaudos fondų lėšų

ES lyderiai balsuos šiuo klausimu gruodžio 19 dieną ES Tarybos viršūnių susitikime.

Europos Komisija priėmė Vengrijos atsigavimo programą, sudarančią sąlygas 5,8 milijardų eurų pervedimui, bet siūlys Europos Tarybai sulaikyti 7,5 milijardų eurų iš sanglaudos fondų, – trečiadienį pranešė Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis.

„Nors eilė reformų vykdomos ar ruošiamos vykdyti, Vengrijai nepavyko iki lapkričio 19 d. termino tinkamai įvesti būtinų 17 taisomųjų priemonių, numatytų pagal bendrąjį sąlygų mechanizmą, kaip ji buvo įsipareigojusi,“ – sakoma Komisijos pranešime spaudai.

„Komisija nusprendė palikti savo pradinį rugsėjo 18 dienos pasiūlymą sulaikyti 65 procentus trijų veiklos programų įsipareigojimų pagal sanglaudos politiką – 7,5 milijardo eurų, “ – pridūrė jis.

ES lyderiai balsuos šiuo klausimu gruodžio 19 dienos ES Tarybos viršūnių susitikime, kur reikalinga kvalifikuota dauguma.

Komisija taip pat pridėjo 10 naujų punktų, pagal kuriuos Vengrija turės padaryti pažangą prieš sanglaudos fondų išleidimą, ir jų skaičius dabar išaugo iki 27 punktų.

Teisingumo komisijos narys Didjė Raindersas (Didier Reynders) taip pat patvirtino ankstesnę informaciją, kad keturi iš 27 etapų galiausiai bus susiję su Vengrijos teismų sistemos stiprinimu. Jis nurodė, kad Vengrija galės gauti atsigavimo fondų lėšas tik tada, kai bus įgyvendinti šie keturi etapai.

Raindersas patvirtino, kad Nacionalinei teismų tarybai neturėtų būti leidžiama užginčyti teisėjų laisvės kreiptis į Europos teisingumo teismą įstatymų ir nuomonių išaiškinimo ir kad Vengrijos valdžios institucijoms turėtų būti užkirstas kelias užginčyti galutinius Vengrijos teismo sprendimus Konstituciniame teisme.

Trumpo pasitarimo metu biudžeto komisijos narys Johanesas Hanas (Johannes Hahn) teigė, kad nepakanka įvykdyti 17 sąlygų, dėl kurių šalys susitarė, todėl paliktas sprendimas sulaikyti lėšas. Jis sakė, kad viešųjų interesų paramos fondai negali gauti ES lėšų, kol nebus išsiaiškintas susirūpinimas dėl ES interesų konflikto.

Svarbu pabrėžti, kad šie fondai nebus prarasti, ir jais bus galima pasinaudoti kitais metais. Tačiau ES atsigavimo fondo pinigų suma, paskirta Vengrijai, būtų sumažinta, jei šiemet nebūtų pasiekta jokio susitarimo.

Šaltinis: Remix News

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top