Europos Komisija stabdo Vilderso planą nesilaikyti ES migracijos pakto

Naujasis ES migracijos paktas „turi būti taikomas“ visose valstybėse narėse, o Europos Komisija „užtikrins, kad taip ir būtų“, pareiškė jos atstovas spaudai, reaguodamas į Nyderlandų konservatoriaus Gerto Vilderso (Geert Wilders) planus nedalyvauti šiame projekte.

Europos Komisija užsipuolė naujosios Nyderlandų koalicinės vyriausybės planus atsisakyti ES migracijos pakto.

Ketvirtadienį kalbėdamas Hagoje Laisvės partijos (PVV), didžiausios Nyderlandų parlamento partijos, lyderis Gertas Vildersas paskelbė, kad nauja dešiniojo sparno administracija, dėl kurios susitarė keturi koalicijos partneriai, sieks išlaisvinti šalį iš Briuselio gniaužtų prieglobsčio ir migracijos klausimais.

„Daug kas pasikeis. Bus prieglobsčio krizės įstatymas. Bus pasienio kontrolė. Statuso turėtojams bus uždrausta įgyti pirmenybę gauti socialinį būstą“, – Nyderlandų spaudai sakė G. Vildersas.

Tada jis užsiminė apie olandų prieštaravimą ES migracijos paktui ir pažadėjo „kovoti už atsisakymą teikti prieglobstį Europos Sąjungoje“.

Tačiau Europos Komisija vos po kelių valandų ėmė slopinti šiuos planus, siųsdama signalą, kad ketina užtikrinti, jog visos valstybės narės laikysis naujųjų taisyklių.

„Turime naują migracijos ir prieglobsčio paktą, dėl kurio buvo balsuota, ir jis buvo patvirtintas, todėl turi būti taikomas“, – Briuselyje spaudos konferencijoje sakė ES Komisijos atstovas Erikas Mameris (Eric Mamer).

„Šie teisės aktai bus taikomi, o Komisija atliks savo vaidmenį užtikrinant, kad tai būtų daroma“, – pridūrė jis.

Kadenciją baigianti liberali Nyderlandų administracija balsavo už antradienį Europos Vadovų Tarybos priimtą prieglobsčio paktą kvalifikuota balsų dauguma. Tik Vengrija ir Lenkija nepritarė visam paktui, o Čekija, Austrija ir Slovakija balsavo prieš tam tikras teisės akto nuostatas.

Pagal naująjį planą ES valstybės narės turės priimti tam tikrą skaičių migrantų, kurių kvotą kasmet nustato Briuselis. Nesilaikančios reikalavimų valstybės narės bus baudžiamos 20 000 eurų bauda už kiekvieną atsisakytą priimti asmenį.

G. Vildersas seniai kritikuoja Vakarų Europos liberalų požiūrį į masinę imigraciją ir jau dešimtmečius agituoja už griežtesnę sienų kontrolę. Kadangi Nyderlandų visuomenės nuomonė šiuo metu atitinka jo partijos vertybes, o rinkėjai atvedė PVV į valdžią, jis ir toliau ketina įgyvendinti tai, ką jis apibūdino kaip „griežčiausią visų laikų prieglobsčio politiką“ Nyderlanduose.

Naujoji Nyderlandų koalicija gali rasti sąjungininkų Višegrado šalyse, kurios visos išreiškė bent šiokį tokį nepritarimą šiems planams.

Po pakto priėmimo Vengrijos finansų ministras Michai Varga (Mihály Varga), lankydamasis faktinėje ES sostinėje, žurnalistams pareiškė, kad Budapeštas šiuo dokumentu nesivadovaus.

„Vengrija nepritaria migrantų kvotų primetimui“, – sakė M. Varga.

„Ypač žalinga ir nepagrįsta, kad remiantis naujojo ES prieglobsčio teisės aktų rinkinio nuostatomis, šalys, nenorinčios priimti migrantų į savo teritoriją pagal privalomas kvotas, turės mokėti 20 000 eurų baudą už kiekvieną migrantą.“

Naujoji kairiųjų liberalų vyriausybė Lenkijoje taip pat pakartojo ketinanti atsisakyti migrantų kvotų, o Ministras Pirmininkas Donaldas Tuskas (Donald Tusk) antradienį žurnalistams pareiškė, kad Lenkija „bus migracijos pakto naudos gavėja“.

„Mes už nieką nemokėsime, mums nereikės priimti migrantų iš kitų šalių. ES neprimes mums jokių migrantų kvotų“, – sakė jis.

Tačiau konservatoriai Lenkijoje skeptiški dėl tikrųjų Tusko ketinimų, manydami, kad jis migrantų priėmimui oponuoja tik žodžiais, bet galiausiai sutiks.

Šaltinis: Remix News

4.4 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top