Europos Komisijai įteikta daugiau nei milijonas Europos piliečių parašų dėl laisvosios prekybos sutarties tarp ES ir JAV bei Kanados

Daugiau nei milijonas žmonių iš visos Europos per kelis mėnesius surinkę parašus pateikė Europos Komisai Europos piliečių iniciatyvą, kuria oponuojama vis daugiau diskusijų keliančiai laisvosios prekybos ir investicijų sutarčiai tarp Europos Sąjungos ir JAV bei Kanados.

Šį savaitgalį sutarties tarp ES ir JAV derybų eiga ir rezultatai bus pristatyti Stokholme vyksiančioje aukšto lygio konferencijoje, kurioje dalyvaus Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys.

Pasak L. Balsio, siekis suderinti ES ir JAV įstatymus bei įvairias sritis reglamentuojančias taisykles gali kelti grėsmę aplinkosauginiams, žemdirbystės bei maisto gamybos ir kokybės standartams.

„Daugiau nei milijono Europos piliečių per rekordiškai trumpą laiką surinkti ir Europos Komisijai pristatyti parašai rodo, kad sutartis tarp ES ir JAV, Kanados kelia vis daugiau klausimų, kyla vis daugiau nepasitenkinimo, jog sutarties sąlygų derinimai vyksta už uždarų durų, pasigendama skaidrumo. JAV ir ES maisto, žemės ūkio, aplinkosauginiai standartai ženkliai skiriasi. Jei „laisva prekyba“ bus užtikrinta mažinant standartus, kyla grėsmė, kad Europos Sąjungos per daugelį metų pasiekta pažanga, stiprinant maisto ir aplinkosaugos standartus, nueis perniek“, – sakė L. Balsys.

Pasak L. Balsio, žemesnė kartelė maisto, aplinkosaugos standartams gali ženkliai sumažinti informacijos kiekį vartotojams apie maiste esančius cheminius priedus ir kitas sudedamąsias dalis, padidinti tokių kenksmingų medžiagų, kaip pesticidai, kiekį maiste, genetiškai modifikuotų organizmų vartojimą, kitų maisto, gyvūnų gerovės standartų sumenkinimą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top