Europos Komisijos prognozės: labiausiai susitrauks Lietuva (papildyta)

Marius Jokūbaitis | lrytas.lt

Didžiausia ES valstybe iki 2060 metų taps Didžioji Britanija, o labiausiai Europoje sumažės Lietuva. Tai ne kvailų futurologų spėlionės. Tokius duomenis antradienį pateikė Europos Komisija oficialiame tyrime apie demografijos padėtį.

Europos Komisija oficialiame dokumente, remdamasi statistiniais skaičiavimais, prognozuoja, kad iki 2060 metų didžiausia ES valstybe taps Didžioji Britanija. Tuo tarpu Lietuva išskiriama kaip labiausiai susitrauksianti valstybė.

Kaip teigiama tyrime, iki 2060 metų mūsų šalyje gyventojų skaičius sumažės 38 procentų. Ir tai yra didžiausias gyventojų sumažėjimas ES. Taigi Briuselio skaičiavimais, Lietuvoje tuo metu gyvens mažiau nei du milijonai gyventojų.

Europos Komisija antradienį paskelbė ir daugiau niūrių prognozių Lietuvai. Pavyzdžiui, mūsų šalyje, pasirodo, bus mažiausias darbingo amžiaus žmonių skaičius, palyginti su kitomis ES valstybėmis. Bet taip pat mažiausias ES ir 80 metų sulaukusių žmonių skaičius.

Nežinia kodėl, tačiau vienintelėje Lietuvoje tarp ES valstybių sumažės žmonių, turinčių 65 metus, skaičius. Visose kitose ES valstybėse senjorų skaičius augs.

Lietuvai niūrią statistiką pastebi ir oficiali ES naujienų svetainė Euobserver.com. Tyrime remtasi ne tik Eurostat, bet ir šalių narių pateikiama statistika. Mūsų šalies duomenis pateikė Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Tyrime paskaičiuota, kad Latvijoje gyventojų sumažės 31 proc., Bulgarijoje – 25 proc., Graikijoje – 23 proc. Tačiau turtingose valstybėse gyventojų skaičius turėtų ūgtelėti fantastiškais skaičiais.

Pavyzdžiui, Liuksemburge, kuriame vienam gyventojui tenka didžiausia BVP dalis, iki 2060 metų gyventojų turėtų padaugėti net 111 proc. Belgijoje ir Švedijoje atitinkamai 38 ir 36 proc., Didžiojoje Britanijoje – 25 proc.

Europos Komisija tyrime pažymi, kad tokį gyventojų skaičiaus pasikeitimą šalyse paveiks migracija – žmonės iš vargingesnių ES šalių ir toliau judės turtingesnių link.

Beje, dabar didžiausia pagal gyventojų skaičių esanti Vokietija iki 2060 metų nukris į trečią vietą, o ją aplenks ne tik Didžioji Britanija, bet ir Prancūzija.

Visoje ES gyventojų skaičius augs ne taip jau greitai – tik 5 proc. iki 2060 metų.

Tiesa, yra ir gerų žinių. Iki tol laiko Lietuvoje bei dar keliose Rytų ir Vidurio Europos valstybėse vidutinė vyrų gyvenimo trukmė prailgės dešimt metų, moterų – aštuoniais.

Europos Komisija savo tyrime pateikia ir daugybę ekonominių prognozių šalims narėms.

Su visu tyrimu galima susipažinti ČIA.

lrytas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Manau

Kad dabar jau yra maziau nei du milijonai zmoniu ..kokiu dar 2060 metu reikia laukti?Gatves tuscios ,zmones kur dingo?

Juk matosi,kad labai

nekokie ekonomikos popieriai.Ir dabar imsis net persekioti verslininkus,tik nelabai liks ką persekioti.Seismografas,rodantis ekonomikos padėtį yra turgūs,o rajonuose jie susitraukė iki 60 nuošimčių.Ekonomistų prognozių galima nesiklausyti,jos tik apie Vilnių.Lietuva išeina.

Tuoj bandys

persekioti bei reketuoti emigrantus,tas moteris,kurios globoja Vokietijos senutes,kai pačių mamos baisiomis sąlygomis gyvena.

tikslios prognozės

mūsų mieli ir gerbiami komunistai klusniai vykdo Suslovo paliepima: Lietuva bus, bet be lietuvių.

burokevicius sake

jus dar pasigailesit.Jo bendrazyge stengiasi……

Vytautas Ju.

Visi tuščiaviduriai kada nors subliūška. Kol rinkimų dieną milijonai skuos prie balsadėžių, o apsisukę skųsis prastu gyvenimu ir ieškos kaltų — galimybė išlikti tokiai valstybei (šis žodis labiau tiktų kabutėse) nedidelė.
Mums primetė kvailių žaidimą vadinama „demokratija“ ir mes jį uoliai žaidžiame, nenorėdami matyti pasekmių. Už tai reikės mokėti.

Dėdė Vytautui Ju.

Milijonai visada ir visur ieško teisiųjų. Neradę ieško kaltų – kitaip nebuvo ir nebus. O kur tie tūkstančiai (ar bent šimtai
), galintys parodyti kitą pasirinkimą nei skuosti prie balsadėžių? Tai kas čia „kaltieji kvailiai” – milijonai ar tie neatsirandantys „potencialiai nekvailieji” šimtai?

Kam tas rūpi

2060 tai dar nieko, bet kad ši prognozė išsipyldis 2020 metai tai jau bus tiktai. Partinės gaujos padarys tai net ne mirktelėjusios. Jiems dabar rojus, o po jų nors tvanas. Jie mums viską prižada prieš rinkimus, tai ko dar norėt iš jų reik.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top