Europos Parlamente žengtas dar vienas žingsnis link Europos federacijos (papildyta)

Trečiadienį, lapkričio 22 d., Europos Parlamentas priėmė pranešimą, kuriuo siekiama iš dalies pakeisti Europos Sąjungos sutartis, panaikinant valstybių narių veto teisę ir suteikiant daugiau galių ES institucijoms. Rezoliucija buvo priimta 291 nario balsais, 274 EP nariai balsavo prieš, o 44 susilaikė. Pats balsavimas rodo, kad šis klausimas kelia nesutarimus, o valstybės narės, atrodo, taip pat nenori pokyčių.

Kaip jau pranešėme, konservatyvūs EP nariai pavadino pasiūlymus bandymu „užgrobti Europą” ir sukurti „distopinę supervalstybę, kuri pažemintų šalis nares iki regionų statuso”.

Planuose numatomas didžiulis kompetencijos perkėlimas iš nacionalinio į ES lygmenį, o vienbalsio balsavimo sistema – valstybių narių veto teisė – būtų beveik visiškai panaikinta ir pakeista balsų dauguma arba kvalifikuota balsų dauguma. Europos Parlamentas įgytų daugiau galių, o Europos Komisija taptų daug politiškesnė.

Sutarties pakeitimas mažai tikėtinas, nes tam reikėtų visų valstybių narių paramos.

Lenkijos konservatyvioji vyriausybė antradienį priėmė rezoliuciją, kuria nepritaria siūlomiems Europos Sąjungos sutarčių pakeitimams, teigdama, kad ES Parlamento pasiūlymais „mažinamas vienbalsiškumo principo vaidmuo Europos Vadovų Taryboje” ir „siekiama apriboti valstybių narių galias strateginėse srityse”, pavyzdžiui, užsienio politikos, gynybos ir nacionalinio saugumo srityse. Tokie pakeitimai „iš esmės sumažintų Lenkijos suverenitetą” ir „pažeistų Lenkijos konstituciją”. Lenkijos vyriausybė teigė, kad siūlomi pakeitimai „tarnautų dviejų didžiausių ES valstybių narių”, t. y. Prancūzijos ir Vokietijos, interesams.

Didžiausia Lenkijos opozicinė partija, centro dešinioji Pilietinė platforma, taip pat neigiamai vertina ES Parlamento pasiūlymus. Partijos lyderis Donaldas Tuskas, kuris, tikėtina, taps būsimuoju ministru pirmininku, įspėjo, kad šios idėjos įkūnija „naivų euroentuziazmą”, kuris pastūmėjo Jungtinę Karalystę išstoti iš ES. „Nė viena Lenkijos politinės scenos grupė neleis sau dalyvauti jokiuose sprendimuose, manevruose ar procesuose, kurie ribotų Lenkijos nepriklausomybę, suverenitetą ir interesus”, – pareiškė jis.

Konservatyvusis Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas taip pat griežtai nepritaria veto teisės atėmimui iš valstybių narių. „Vengrijai tai yra tabu. Vengrija mano, kad vienbalsis sprendimų priėmimas yra paskutinė nacionalinių interesų apsaugos garantija, ir per ateinančius 120 metų nė vienas Vengrijos parlamentas – kad ir kokios sudėties jis būtų – greičiausiai nebalsuos už tai [vienbalsio balsavimo atsisakymą]. Taigi geriau išbrauksime tai iš Europos darbotvarkės”, – neseniai sakė jis savo kalboje.

Naujoji kairiųjų nacionalistų Roberto Fico vyriausybė Slovakijoje taip pat aiškiai pareiškė, kad ji žada „Slovakiją laikyti svarbiausia” ir priešinsis nacionalinio veto teisės panaikinimui arba perėjimui prie daugumos balsavimo daugiau sričių.

Kad būtų galima pakeisti Sutartį, iš valstybių narių sudaryta Europos Vadovų Taryba pirmiausia turi paprasta balsų dauguma nuspręsti sudaryti konventą, kurį sudarytų Europos Parlamento nariai, Komisijos nariai, valstybių narių parlamento nariai ir ES vadovai. Tada konventas išnagrinėtų pasiūlymus ir pateiktų rekomendacijas, kurias turėtų priimti visos valstybės narės.

Vis dėlto atrodo, kad nėra noro keistis. Nei ES pirmininkaujanti Prancūzija, nei Čekija, nei Švedija nesiėmė veiksmų dėl praėjusią vasarą Europos Parlamento priimtos rezoliucijos, kurioje Europos Vadovų Taryba raginama pradėti ES sutarčių peržiūros procesą. Antradienį Europos Parlamente vykusiuose debatuose šiuo metu ES pirmininkaujančios Ispanijos atstovas, ES valstybės sekretorius Pascual Navarro Ríos pareiškė, kad pirmininkaujanti šalis planuoja šį klausimą iškelti gruodžio 12 d. vyksiančiame ES ministrų susitikime.

Versta iš theeuropeanconservative.com

***

Lietuvos europarlamentarų balsavimas:

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
audelfina

Europos federacija – Hitlerio planas/Hitlerio Testamentas knygoje „Mano kova”, tiesiog imkit ir skaitykit, pačioje knygos pabaigoje.

Jules

O nori Žečpospolitos arba Rusijos sąjungos? Tebeskaitai Kapsukės prapiesorių išgalvotas istorijas – TSK(bolševkų)P istoriją ir jos dabartines transformacijas į oligarchiją. Vis tebemanai, kad lietuviai arba lenkai supylė carinė Rusijos imperijos galybę, moksliuk? Kad Antantė, trečdaliu būdama Rusija, pačiam iškovojo Letuvių valstybę 1917-1921 metais, ane? O testamente ne taip parašyta, runkelių medžiotojau.

audelfina

taip džiulia taip, trys Hitlerio testamentai -Europos ateities variantai, trečias labiausiai tikėtinas ir priimtinas Hitleriui Europos federacija

Jules

Nustok budulint pavyzdingus Kapsukės arba Vedeuškės studenčiokus. Riomeristai klauso tik LRT dezistų.

audelfina

į Rusijos imerijos galybės karstą vinis sukalė žydai – žydas Trockis, žydas Leninas, žydas Stalinas, žydas Sverlovas su žydais NKVDistais ir su apie 80 proc. žydų vyriausybe 1917

Du pastebėjimai

Kas kaltas ir ką daryti?
Kaltos Raselė ir Aušrelė, ar jų rinkėjai?
Ką daryti su tais ir tokiais rinkėjais?

Hmmm

O Tomaševskis su Uspaskiu Lietuvos priešai ar draugai?

hmui

paklausk – kieno Wilno?

Pagaliau

Žengtas dar vienas žingsnis Europos pederacijos link.

audelfinai

Hitleris juokiasi

ale

tai gaunasi Hitleris laimėjo II pasaulinį, jei Europa pereina į Europos Federaciją pagal Hitlerio planą Europai?

Vardas

Kas čia per cirkas su šia federalizacija.
Savo nepriklausomybės ir laisvės atsisakymui turi būti surengtas referendumas.
Jei Lietuvos žmonės nesutiks laisva valia atiduoti Briuseliui savo laisvę ir nepriklausomybę, tai negali būti jokios kalbos apie jokias federalizacijas.
Lietuvos žmonės jau yra išreiškę savo norą gyventi laisvoje ir nepriklausomoje šalyje, tokia ir turi būti Lietuva.

tik

tik E.Vaitkus gali sustabdyti ir jis žino kaip

tik

tik E. Vaitkus žino kaip pasitraukti iš skalbimo miltelių ir alaus butelio už 1 cnt. sąjungos.

Stiklo Valytuvas

Kur minusai dėl Vaitkaus?
Kiek čia penktos kolonos išperų !!!
Kaip tik kas protingesnio tuoj minusina, tuok apdergia…
Girdi šliauka iš penktos kolonos šūdo krūvos. Nei karto nepasisakei dėl dainos ,,Bunda jau Baltija”. Esi kuo tikriausia penktakolonė lerva su visa savo šliužų gauja…
Kiek čia yra normalių..?
Kodėl tie normalūs vengia suvesti galus..?
Įrodykiye ir parodykite kad esate dar bent kažkas, o ne vien maršistai, paksistai, valiliauskininkai ir kitoks kosmopolotinis blūdas.
Negi nei tiek nebeišgalit…
Girdi jie už NS…
Tai nesėdėkit šiknas suraukę (bent komentuose krenkštelkit).

GOJUS

Praxadymcai Uspaskis su Tomaševskiu balsavo už suverinitetą, o locni „mūsiškiai” už okupaciją.
Visiškai nenustebino „valstiečių” partijos šulas Ropė, kuris nesugebėjo išbezdėti prieš. Be nuomonės, jam viskas nusispjaut, po tokio viražo mesčiau tokį iš partijos nedelsdamas. Raut visas ropes lauk, sukapot ir sušert kiaulėms.
P.S. Reiktų pagirti Tiesos.lt, kurie vieninteliai iš „alternatyvių” šaltinių, nors ir po raginimų, sugebėjo informuoti apie ES pederalizavimo siekius, sugebėjo pateikti „mūsiškių” išgamų balsavimus.

blue yellow zov marinie

..maladiec…

Vardas

Įkelsiu gerbiamo Ramūno Aušroto citatą iš šalia esančio straipsnio, kuri labai gerai tinka šiam straipsniui: „1966 m. priimti JTO Tarptautinis pilietinių ir politinių teisių paktas ir Tarptautinio ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių paktas įtvirtina, jog visos tautos turi apsisprendimo teisę, kuria remiantis jos laisvai nustato savo politinį statusą ir laisvai vykdo savo ekonominę, socialinę ir kultūrinę plėtrą. Lietuvių tauta tą dalyką ir padarė 1992 m. priimdama Konstituciją, kuria pasirinko įgyvendinti tautos valią – kurti demokratinę respubliką…” Ar dar papildomai reikia priminti juknevicienems, maldeikienėms, blinkevičiūtėms, olekams ir auštrevičiams, taip pat kubiliams, mažyliams bei ropėms, kad 1992 m. lietuvių tauta yra apsisprendusi gyventi laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje ir be atskiro lietuvių tautos sutikimo Lietuvos laisvės pardavimo veiksmai ir tylus pritarimas jiems yra… Skaityti daugiau »

Stiklo Valytuvas

Esi labai tvirtas…, bet kodėl apie perestroikinį atgimimo cirką(!) nieko nepasakai? Galimai laikaisi oficialios versijos – adaptuoto naratyvo kvailų gojų smegenų pudrinimui..?

step by step

painiava gaunas . Jei Lietuva lieka „nepriklausoma” pagal tavo supratimą , tai post faktum /realybėj tokia išdistiliuota Lietuvos valstybės nepriklausomybė -tai dešrelė gražioj ,nepriklausomoj lėkštutėj šalia kelio ,kur pilna išalkusių , stiprių ir plėšrių …..Juk ir arkliui aišku,kad net maskoliai su savo paveldėta iš TSRS ginkluotės galybe niekaip nėr išsikovoję tikros nepriklausomybės : vakar šoko pagal USA dūdelę ,nes ten vyko su USA pritarimu tokia pat čekinė prichvatizacija kaip pas mus .O šiandien iškilo pasaulinių resursų perskirstymo naujai iškilusiai Kinijos galybei klausimuks. Ir „nepriklausomas ” chuilynas jau šokinėja aplink savo naują suvereną – Kiniją,nors vis dar stengias iš paskutiniųjų atsikąst silpnesnės ir mažesnės „nepriklausomos ” Ukrainos valstybės gabalo. O pats siūlai Lietuvai ,kuri neturi tokio svorio , tokios ginybinės galios… Skaityti daugiau »

Vardas

Ne briuselio masonai ir ne juknevicienės, ne maldeikienės, ne blinkevičiūtės, ne olekai ir ne auštrevičiai nustato, kokioje politinėje santvarkoje gyventi lietuviams, bet lietuvių Tauta.
Lietuvių Tauta yra apsisprendusi gyventi laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje.

GOJUS

Nustato žalimai.

Vardas

Žalimas ar Šedbaras nėra objektyvūs sprendimų priėmėjai. Šedbaras yra dalyvis konservatorių projektų, Žalimas yra laisvės partijos narys. Jie abu yra politiškai susiję su struktūromis ir tuomet kai sprendžiami bet kokie su šiomis struktūromis susiję klausimai, jie privalo nusišalinti, kad nebūtų priimti sprendimai naudingi šioms struktūroms, kad būtų išvengta korupcijos ir šališkumo, kad klausimai būtų sprendžiami objektyviai. Jei šie teisininkai nenusišalina ir sprendimus priima ne objektyvius, bet tokius, kurie yra reikalingi jų struktūroms, tai tokie sprendimai automatiškai turi būti pripažinti neteisėtais. Jei Žalimas ar Šedbaras ar kiti panašūs masonų politikos vykdytojų sustatyti teisėjai nenusišalina ir dalyvauja sprendžiant bet kokius klausimus, susijusius su konservatoriais ar laisvės partija, tuomet automatiškai reiškia, kad jų priimti sprendimai yra neteisėti.
Teisingumas turi būti atstatytas.

Stiklo Valytuvas

,,Teisingumas turi būti atstatytas.”
Va šitą tavo frazę, aš tau priminsiu !!!
(Kai po kreivais komentarais nebus tavo verdikto).

Stiklo Valytuvas

,,… ar kiti panašūs masonų politikos vykdytojų sustatyti…”
Šita tavo drąsa irgi PRIVALO reikštis AKTYVIAI !!!

Stiklo Valytuvas

,,briuselio masonai”.
O šio portalo išperos tau nekliūva, a?!

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top