Facebook‘as skelbia apie savo planus „saugoti“ 2022 metų JAV vidurio kadencijos rinkimus*

Facebook‘as cenzūruos įrašus, „ginčijančius rinkimų teisėtumą“ ir kt.

Vadindamas tai rinkimų „apsaugos priemonėmis“ prieš 2022 m. vidurio kadencijos rinkimus Facebook‘as neleis redaguoti skelbimų, susijusių su politiniais, rinkimų ir socialiniais klausimais, aprobuotais būti rodomais vidurio kadencijos rinkimų savaitę.

Pranešime spaudai bendrovės Bendrųjų reikalų prezidentas Nikas Klegas (Nick Clegg) teigė, kad platforma yra vienas iš populiariausių būdų naujienoms skleisti, ir todėl reikia „saugoti rinkimus virtualioje erdvėje“.

„Meta investuoja didžiules sumas, kad rinkimai būtų apsaugoti internetinėje erdvėje. Ne tik rinkiminiu laikotarpiu, bet ir visą laiką. Mes vien pernai išleidome apie 5 milijardus dolerių saugumui bei apsaugai ir turime šimtus žmonių, atsidavusių šiam darbui, visam laikui įtvirtintų daugiau nei keturiasdešimtyje komandų. Su kiekvienais svarbiausiais rinkimais pasaulyje, įskaitant šių metų nacionalinius rinkimus Prancūzijoje ir Filipinuose, mes įtraukiame savo išmoktas pamokas, leidžiančias užbėgti už akių iškylančioms grėsmėms,“ – sakoma pranešime spaudai.

Kitos priemonės, kurių imsis platforma, apima šalinimą turinio, skatinančio žmones nebalsuoti, ginčijančio rinkimų teisėtumą; šalinimą „klaidingos informacijos apie balsavimo datas, vietas, laiką ir būdus; šalinimą klaidingos informacijos apie tai, kas gali balsuoti, ar balsas bus įskaitytas, apie kvalifikacijas, reikalingas balsavimui; šalinimą kvietimų imtis smurto, susijusio su balsavimu, balsuojančiųjų registravimu ar rinkimų rezultatų administravimu.“

Bendrovė taip pat pasinaudojo proga pasigirti apie turinį, kurį ji cenzūravo dėl jame esančios „neapykantos“.

„Mūsų komandos kovoja tiek prieš užsienio įtaką, tiek prieš šalies vidines poveikio operacijas ir atskleidė bei sutrikdė dešimtis tinklų, kurie bandė kištis į JAV rinkimus. Mes uždraudėme 270 baltųjų viršenybės organizacijų ir per pirmąjį 2022 metų ketvirtį iš Facebook‘o visame pasaulyje pašalinome 2,5 milijonus turinio vienetų, susijusių su neapykanta. Beveik 97% pašalinto turinio buvo aptikti mūsų sistemų dar prieš kam nors apie jį pranešant,“ – tvirtino ji.

*- Vidurio kadencijos rinkimai – tai JAV rinkimai, vykdomi prezidento kadencijos viduryje. Jų metu renkami visi 435 Atstovų rūmų nariai ir 33 ar 34 iš 100 Senato narių.

Šaltinis: reclaimthenet.org

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top