„Facebook” ir „Instagram” atkūrė prezidento Donaldo Trumpo paskyras

„Meta” paskelbė savo sprendimą atkurti buvusio prezidento Donaldo Trumpo „Facebook” ir „Instagram” paskyras.

Jo paskyros abiejose platformose buvo neribotam laikui sustabdytos po 2021 m. sausio 6 d. įvykusių riaušių JAV Kapitolijuje.

Anksčiau buvo manoma, kad „Meta” sprendimą priims iki šio mėnesio pabaigos.

„Meta” Priežiūros valdyba, kuri paliko galioti pirminį paskyrų sustabdymą, bet kritikavo sustabdymą neribotam laikui, suteikė „Meta” terminą priimti sprendimą iki 2023 m. sausio 7 d.

„Meta” pasaulinių reikalų prezidentas Nickas Cleggas sukvietė komandą,turėjusią priimti sprendimą dėl Trumpo sugrąžinimo į „Meta” platformas.

„Paprastai nenorime trukdyti atviroms diskusijoms mūsų platformose, ypač demokratinių rinkimų kontekste”, – šiandien socialiniame tinkle „Twitter” pareiškė „Meta” pasaulinių reikalų prezidentas Nickas Cleggas.

„Dabar, kai Trumpo 2 metų laikotarpio sustabdymas baigėsi, kyla klausimas, ar 2021 m. sausį buvusi rimta grėsmė visuomenės saugumui sumažėjo tiek, kad būtų galima leisti sustabdymą nutraukti”, – pridūrė N. Cleggas.

„Siekdami įvertinti riziką, įvertinome dabartines aplinkybes pagal mūsų Krizių politikos protokolą, parengtą atsižvelgiant į [Priežiūros valdybos] gaires, įskaitant 2022 m. vidurio rinkimų eigą ir ekspertų atliktą saugumo aplinkos vertinimą.

„Žinome, kad bet koks mūsų sprendimas šiuo klausimu bus aršiai kritikuojamas. Stengėmės, kad jis kuo geriau atitiktų mūsų vertybes ir procesą, nustatytą reaguojant į Priežiūros valdybos gaires.”

Praėjusį spalį Klegas užsiminė, kad bendrovė gali nutraukti paskyrų sustabdymą.

„Manome, kad bet kuri privati bendrovė – ir tai iš tiesų nepriklauso nuo asmeninių pažiūrų į Donaldą Trumpą – turėtų elgtis labai apgalvotai, kai siekia iš esmės nutildyti kitokius politinius balsus”, – tuomet sakė Klegas.

D. Trumpo „Twitter” paskyra buvo atkurta lapkritį, Elonui Muskui perėmus „Twitter” valdymą. Tačiau kai jo paskyra buvo atkurta, nuo tada D. Trumpas tviteryje dar neparašė nė vienos žinutės, bent jau kol kas mieliau ir toliau naudodamasis savo „Truth Social” platforma.

Prieš E. Muskui perimant platformą, D. Trumpas sakė, kad į „Twitter” nebegrįš.

„Aš neisiu į „Twitter”, aš liksiu „TRUTH”, – tuo metu „Fox News” sakė D. Trumpas. „Tikiuosi, kad Elonas nupirks „Twitter”, nes jis jį patobulins ir yra geras žmogus, bet aš ketinu likti TRUTH”.

Priežiūros valdyba savo pareiškime teigė: „Vykdydama nuolatinį valdybos darbą, kuriuo siekiama stebėti, kaip „Meta” įgyvendina valdybos rekomendacijas, susijusias su visais sprendimais, valdyba būsimoje ketvirčio skaidrumo ataskaitoje paskelbs išsamesnę šios bylos analizę. Valdyba ir toliau stebės, kaip „Meta” įgyvendina savo civilinių neramumų politiką, susijusią su viešaisiais veikėjais už Jungtinių Amerikos Valstijų ribų.

Šaltinis: reclaimthenet.org

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top