Floridos Atstovų rūmai priėmė įstatymo projektą, kuriame „lytis” apibrėžiama kaip „nekintamas biologinis požymis” ir teigiama, kad įvardžiai turi ją atitikti

Praėjusią savaitę Floridos Atstovų rūmai priėmė dokumentą, kuriame „lytis” apibrėžiama kaip „nekintamas biologinis požymis” ir aiškiai nurodoma, kad bet kokie bandymai priskirti priešingai nurodančius įvardžius yra klaidingi.

Vasario mėn. valstijos Atstovų rūmams pateiktame teisės akte HB 1069 „lytis” (tai apibrėžimas, dėl kurio kraštutinių kairiųjų pažiūrų transseksualų aktyvistai ir toliau kariauja) apibrėžiama kaip vyriška arba moteriška lytis, nustatoma remiantis biologiniais asmens požymiais. Jie apima lytinius hormonus, lytines chromosomas ir lytinius organus.

Toje teisės akto dalyje rašoma:

Lytis” – asmens priskyrimas moterų arba vyrų kategorijai, atsižvelgiant į jo kūno sandarą, pritaikytą konkrečiam reprodukciniam vaidmeniui, nulemtą asmens lytinių chromosomų, natūraliai gaminamų lytinių hormonų ir gimimo metu esančių vidinių bei išorinių lytinių organų.

Toliau teisės akte sprendžiami nuolatiniai ginčai, susiję su lytine tapatybe, užkertant kelią bet kokioms pagundoms priskirti klaidingus įvardžius, kurie neatitinka asmens biologinės lyties. Tiksliau, dokumente aiškiai nurodoma, kad kiekviena valstybės remiamą išsilavinimą teikianti mokykla (nuo darželio iki 12 klasių, trumpinys – K-12) privalo pripažinti lytį kaip „nekintamą biologinę savybę”, ir pabrėžiama, kad „klaidinga priskirti asmeniui įvardį, kuris neatitinka jo lyties”. Tačiau ši taisyklė netaikoma tiems, kurie turi „genetiškai ar biochemiškai patikrinamą lyties vystymosi sutrikimą”.

Šiame dokumento skirsnyje rašoma:

Kiekvienoje valstybinėje K-12 švietimo įstaigoje, kuri yra aprūpinama ar įgaliota veikti pagal Floridos Konstituciją ir įstatymus, turi būti laikomasi politikos, kad asmens lytis yra nekintamas biologinis požymis ir kad neteisinga priskirti asmeniui įvardį, kuris neatitinka jo lyties. Šis skirsnis netaikomas asmenims, gimusiems su genetiškai ar biochemiškai patikrinamais lytinio vystymosi sutrikimais, įskaitant, bet neapsiribojant, XX tipo lytinio vystymosi sutrikimą; XY tipo lyties vystymosi sutrikimą; 98 lytinės chromosomos vystymosi sutrikimą; XX arba XY lytinių chromosomų reversą; kiaušidžių-sėklidžių sutrikimą.

Atstovų Rūmų priimtame dokumente taip pat rašoma, kad joks K-12 įstaigų darbuotojas, tiekėjas ar mokinys, „kas sudaro jų įdarbinimo, registracijos ar dalyvavimo bet kokioje programoje sąlygą”, nebus įpareigotas vartoti asmens „pageidaujamus įvardžius”, jei jie neatitinka biologinės minėto asmens lyties. Be to, šių įstaigų darbuotojai negali siūlyti asmens įvardijimui jų „asmeninio įvardžio”, jei jis prieštarauja biologinei tikrovei.

Šiame įstatymo projekte taip pat yra skirsnis apie švietimą seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės klausimais klasėse, kuriame išaiškinama, kad tokios diskusijos negali vykti nuo ikimokyklinio ugdymo amžiaus iki aštuntos klasės, išskyrus ribotas išimtis.

„Jei toks švietimas vykdomas 9-12 klasėse, jis turi būti pritaikytas mokinių amžiui arba raidai pagal valstybinius standartus”, – rašoma jame.

Visą teisės akto tekstą galite skaityti čia.

Įstatymo projektas parengtas tuo metu, kai Floridos švietimo taryba siekia išplėsti daugiau nei prieš metus patvirtintą ir tapusią įstatymu Tėvų teisių į švietimą įstatymo dalį bei uždrausti klasėse netinkamas diskusijas apie lytinę tapatybę ir seksualinę orientaciją vaikams iki 12 metų, o ne iki trečios klasės.

„4-12 klasėse draudžiama mokyti apie seksualinę orientaciją ar lytinę tapatybę, išskyrus atvejus, kai tokio mokymo aiškiai reikalaujama pagal valstybinius akademinius standartus, patvirtintus F.A.C. 6A-1.09401 taisyklėse, arba kai jis yra reprodukcinės sveikatos kurso ar sveikatos pamokos dalis, dėl kurios mokinio tėvams paliekama galimybė, kad mokinys joje gali nedalyvauti”, – rašoma taisyklių santraukoje.

Šaltinis: breitbart.com

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top