Frankfurtas – pirmasis Vokietijos miestas, įrengiantis Ramadano dekoracijas

Frankfurtas – pirmasis Vokietijos miestas, įrengiantis Ramadano dekoracijas

Miesto žaliųjų meras teigė, kad žibintai simbolizuoja „bendrumą“ ir nukreipti „prieš antimusulmonišką rasizmą“.

Frankfurtas tapo pirmuoju Vokietijos miestu, kuriame įrengtas šventinis apšvietimas islamo šventajam Ramadano mėnesiui paminėti.

Miesto rangovai nuo pirmadienio ryto įrenginėjo apšvietimą, o prieš kovo 10 d. prasidedantį musulmonų renginį keliant užrašus, žvaigždes, pusmėnulius ir žibintus buvo naudojami kranai.

„Frankfurto miestas pasipuošdamas Ramadanui siunčia svarbų signalą musulmonams ir vertina šiame mieste gyvenančius musulmonų tikėjimo žmones“, – pernai miesto tarybai pateiktame prašyme rašė valdančioji Vokietijos Žaliųjų partija.

„Tai yra bendrumo žiburiai, nukreipti prieš rezervatus, diskriminaciją, antimusulmonišką rasizmą ir antisemitizmą“, – sakė Frankfurto merė Narges Eskandari Griunberg (Nargess Eskandari-Grünberg), priklausanti tai pačiai partijai.

Šis žingsnis žengtas paskui Londoną, kuris, vadovaujant musulmonų leiboristų merui Sadikui Kanui (Sadiq Khan), praėjusiais metais Pikadilio aikštėje pirmą kartą surengė savo Ramadano šventę.

Kaip rašo Vokietijos laikraštis Bild, žibintai bus pakabinti ant penkių plieninių lynų virš miesto pėsčiųjų zonos ir kainuos apie 100 000 eurų.

Apskaičiuota, kad Vokietijos mieste šiuo metu gyvena apie 150 000 musulmonų, kurie sudaro beveik 15 proc. visų miesto gyventojų.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top