G. Meloni grąžino įrašus „tėtis“ ir „mama“ dokumentuose

laikmetis.lt

Giorgia Meloni, vykdydama savo rinkimų kampanijos pažadą stiprinti tradicinę šeimą Italijoje, paskelbė, kad asmens tapatybės dokumentuose vėl bus vartojamos sąvokos „tėvas“ ir „motina“, kurios buvo ankstesnės vyriausybės pakeistos bendriniais žodžiais „tėvas 1″ ir „tėvas 2″.

Kova dėl tėvų įvardijimo Italijos teisėje vyksta jau kelerius metus. Sąvokas „tėvas 1″ ir „tėvas 2″ 2015 m. įvedė Matteo Renzi centro kairiųjų vyriausybė. 2019 m. balandžio mėn. tuometinis vidaus reikalų ministras Matteo Salvini panaikino šią nuostatą ir sugrąžino terminus „tėvas“ ir „motina“, pagrįstus biologine tėvyste, sukeldamas įnirtingą LGBT teisių grupių ir kairiųjų partijų pasipriešinimą. Tos pačios lyties asmenų pora kreipėsi į Romos teismą ir prieš mėnesį pasiekė, kad Salvini potvarkis būtų panaikintas.

Apeliacinį skundą pateikusi pora manė, kad tapo „diskriminacijos“ aukomis, nes savo vaiko asmens tapatybės dokumentuose negalėjo nurodyti „tėvas Nr. 1″ ir „tėvas Nr. 2″. Romos teismas priėmė jiems palankų sprendimą, nes iškilo „tikrovės iškraipymo“ pavojus, kadangi naudojant esamas formas moteris gali būti įvardyta kaip „tėvas“, o vyras – kaip „motina“.

Naujoji šeimos ministrė kartu su dabartiniu vidaus reikalų ministru nusprendė eiti Matteo Salvini nurodytu keliu ir sugrąžinti formuluotes „tėvas“ ir „motina“, priešingai Romos teismo rekomendacijai. Homoseksualios poros neturės kito pasirinkimo, kaip tik deklaruoti, kad jie yra motina ir tėvas.

Šeimos ministrės Eugenia Roccella nuomone, Romos teismo sprendimas neturi turėti įstatymo galios, o turėtų būti taikomas tik apeliaciją pateikusiai porai. Tie, kurie nori kitokių dokumentų, visada gali pateikti apeliaciją. Tai, žinoma, yra kliūtis tos pačios lyties poroms, nes jos turi būti pasirengusios dalyvauti teisinėje kovoje ir apmokėti su tuo susijusias išlaidas.

Meloni sąjungininkai palankiai įvertino sprendimą tvirtinti tradicines sąvokas. „Meloni vyriausybės dėka žodžiai „tėvas“ ir „motina“ išliks vaikų civilinės būklės dokumentuose. Protinga kova ginant mažiausiųjų teises“, – sakė „Fratelli d’Italia“ atstovas Alessio Butti, kuris taip pat yra Ministrų tarybos sekretoriaus pavaduotojas. „Mamos ir tėčio, gražiausių ir mieliausių žodžių pasaulyje, negalima liesti“, – pridūrė M. Salvini.

Šaltinis: European Conservative

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top