Gailius: VSD pareigūnas Vaišnoras bando veikti korumpuotos struktūros interesams

Gruodžio 5-ąją, trečiadienį, Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kad buvęs vidaus reikalų ministras liberalcentristas Raimundas Palaitis, remdamasis Valstybės saugumo departamento pažyma, neteisėtai iš darbo atleido buvusį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovą generolą Vitalijų Gailių. Anksčiau šis teismas nusprendė, kad netiesėtai atleistas ir buvęs V. Gailiaus pavaduotojas majoras Vytautas Giržadas. Iš karto po teismo sprendimo Vitalijus Gailius dalyvavo naujienų portalo Alfa.lt tiesioginėje vaizdo konferencijoje, kurioje jį kalbino žurnalistas Tomas Dapkus.

„Aš manau, kad vidaus reikalų ministras, įsiteisėjus sprendimui, turėtų kreiptis į teismą ir šią žalą išieškoti iš R. Palaičio asmeninių lėšų. Jei tai nebus padaryta, aš asmeniškai kreipsiuosi į Generalinę prokuratūrą, kad ji gintų viešąjį interesą ir siektų atlyginti valstybei padarytą žalą. Žalą, kuri atsirado dėl tyčinių valstybės pareigūnų veiksmų, kurie, mano nuomone, tuos veiksmus padarė vedini siaurų politinės korupcijos interesų“, – teigė V. Gailius.

– Valstybės saugumo departamento faktinio vadovo Romualdo Vaišnoro koks vaidmuo ir kokie bus jūsų veiksmai jo atžvilgiu? Jis iš esmės buvo vienas iš pagrindinių Jūsų ir Jūsų pavaduotojo neteisėto atleidimo iniciatorių?

„Visa ši istorija prasidėjo nuo neteisėto, galimai suklastoto tarnybinio pranešimo, kurį Jūsų minėtas pareigūnas surašė tuoj po to, kai mano pavaduotojas (Vytautas Giržadas – Alfa.lt) pateikė jam informaciją apie faktines aplinkybes, kokiu būdu duomenys (apie banko „Snoras“ nacionalizavimą – Alfa.lt) pateko dienraščiui („Lietuvos rytui“ – Alfa.lt). Savo tarnybiniam pranešime šis pareigūnas iš esmės nuslėpė jam pateiktus duomenis, o siekdamas, kad šie duomenys nebūtų tikrinami pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją, nuo kurios, būtent nuo to tarnybinio pranešimo, buvo pradėti vykdyti neteisėti operatyviniai veiksmai mano, mano šeimos, mano vaikų atžvilgiu. Buvo klausomasi telefoninių pokalbių, buvo atliekamas mano šeimos operatyvinis sekimas, buvo kontroliuojamos mano tarnybinės patalpos. Mano profesinė patirtis leidžia identifikuoti tokius veiksmus, juolab, kai tuos veiksmus inicijuoja neturintys kompetencijos, neturintys elementarios garbės vidutinybės, kalbu aš apie tą pareigūną, kuris šiandien dienai apgaudinėdamas valstybės vadovus bando veikti siauros korumpuotos struktūros interesams“, – sakė V. Gailius.

Visą straipsnį skaitykite ir vaizdo įrašą žiūrėkite čia: http://www.alfa.lt/straipsnis/15069565/Gailius..VSD.atliko.operatyvinius.veiksmus.mano.seimos.atzvilgiu=2012-12-05_15-38/

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top