Garsioji knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ – jau ir lietuviškai

Kun. Félix Sardà y Salvany, „Liberalizmas yra nuodėmė“. Tradere, 2021. – 178 p.

Spalio pradžioje Lietuvos skaitytojus pasiekė garsiosios kun. Félix Sardà y Salvany knygos „Liberalizmas yra nuodėmė“ lietuviškas vertimas. Kodėl mūsų dienomis net katalikai nevengia vadintis liberalais, nors liberalizmas taip stipriai ir atvirai prieštarauja katalikybei? To knygoje „Liberalizmas yra nuodėmė“ klausia ispanas kunigas Félixas Sardà y Salvany. Jo teigimu, tai tiesos ir išganymo klausimas. Nėra tokio dalyko kaip liberalus katalikas; priešingybės negali būti suderinamos.

1886 m. garsus ispanų rašytojas, žurnalistas, politikos veikėjas ir kunigas Félixas Sardà y Salvany parašė veikalą „Liberalizmas yra nuodėmė“ (isp. El Liberalismo es Pecado), kuris sukėlė didelį Ispanijos liberalų pasipiktinimą ir iššaukė diskusijas katalikų tarpe, kaip jie turėtų vertinti plintančias liberalias idėjas. Liberalus vietos vyskupas net organizavo atsakomąją knygą, kurioje įrodinėta, kad kun. Salvany knygos mintys prieštarauja katalikų mokymui. Abi knygos išsiųstos į Romą, prašant Bažnyčios vyresnybės įtraukti kun. Salvany knygą į draudžiamų katalikams skaityti knygų sąrašą, tačiau gautas priešingas atsakymas. Knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ nurodyta pavyzdžiu visiems katalikams, kaip reikia vertinti liberalizmą ir paskatinta kuo plačiau ją skleisti, o liberalusis vyskupas turėjo pripažinti klydęs.

Nuo savo išleidimo XIX a. pabaigoje knyga susilaukė keliasdešimt laidų ispanų kalba, taip pat buvo išversta į daugelį Europos kalbų ir yra laikoma katalikiškos minties klasika.

„Sardà y Salvany knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ mūsų dienomis yra net aktualesnė nei tuomet, kai buvo išleista. Šiandien yra madinga bandyti derinti liberalias ir katalikiškas nuostatas, vis daugiau visuomenėje populiarių politikų ir dvasininkų save atvirai vadina „liberaliais katalikais“, o jeigu ir to atvirai nepasako, tai yra persiėmę liberaliu mąstymu. Knygoje Katalikų Bažnyčios mokymo šviesoje analizuojamas „liberaliosios katalikybės“ reiškinys, sistemingai išaiškinama liberalizmo esmė, pagrindinės nuostatos ir jų santykis su katalikybe, atskleidžiamos mūsų dienų visuomenę kamuojančių moralinių problemų šaknys. Ši paprastai ir glaustai parašyta knyga aiškiai ir nedviprasmiškai įrodo, jog katalikybė ir liberalizmas yra priešingybės, kurias suderinti neįmanoma“, – teigia knygą išleidusios leidyklos „Tradere“ direktorė Monika Parčiauskienė.

Knygos turinį ir daugiau informacijos rasti bei knygą įsigyti galima leidyklos „Tradere“ internetinėje parduotuvėje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top