Gediminas Kirkilas: VSD „turi laisvumo“ – galėjo steigti kalėjimus su CŽV Lietuvos vadovams nežinant

Buvęs premjeras Gediminas Kirkilas ir prezidentas Valdas Adamkus, komentuodami galimai Lietuvoje veikusių CŽV kalėjimų istoriją, išsakė vertų visuomenės dėmesio pastabų. G. Kirkilo nuomone, Lietuvos Valstybės saugumo departamentas turėjęs teisę steigti kalėjimus su CŽV, neinformavęs šalies prezidento ir premjero. O V. Adamkus teigia, kad Lietuvoje galimai įsteigti CŽV kalėjimai – esą visai ne Lietuvos reikalas.

Galimybę, kad Lietuvoje būta ČŽV kalėjimų ar sulaikymo centrų įtariamiems terorizmu, tuo metu prezidento pareigas ėjęs Valdas Adamkus atmeta remdamasis tuo, ką jam esą tvirtinę atsakingi pareigūnai: „Buvau pasikvietęs visus mūsų saugumo pareigūnus, klausiau jų konkrečiai: ar tais klausimais iš viso jiems buvo kreiptasi, ar buvo kas padaryta, ar buvo įsileista kas nors? Man jie visi griežtai ir aiškiai pasakė, kad ne“.

Gal Lietuvos ir JAV saugumo tarnybos dėl tokių kalinių sulaikymo centrų buvo susitarusios tarpusavyje, o politikai ir netgi šalies prezidentas – nė neinformuoti?

Tuometinio krašto apsaugos ministro Gedimino Kirkilo teigimu, šalies politinė vadovybė galėjo būti ir neinformuota – pagal to meto įstatymus tokiems centrams steigti galėjo pakakti ir dviejų šalių saugumo tarnybų pareigūnų susitarimo.

„Taip, iš principo leido, nes tai buvo iš viso apskritai naujas dalykas. Slaptosios tarnybos visada turi tam tikrą laisvumą, ir daug kas priklauso nuo to, kaip patys vadovai dirba, kaip jie kontroliuoja padėtį“, – sako buvęs krašto apsaugos ministras G. Kirkilas.

Ar bus pateikta naujų faktų ir ar bus pradėta naujų tyrimų, t.y. ar Lietuvos prokuratūra atnaujins tyrimą ir paprašys Jungtinių Valstijų visos Senato komiteto ataskaitos, kol kas dar neaišku.

Akivaizdu tik viena – Lietuvos vardas vis tiek bus siejamas su ČŽV kalėjimų istorija, nors, kaip teigia prezidentas Valdas Adamkus, „Čia – ne Lietuvos reikalas. Lietuva net nebuvo arti prisilietusi prie to reikalo ir šiuo metu Lietuvai nėra ko jaudintis.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Pakso, kuris netiko JAV ir ČŽV, kurį nuvertė JAV, leidimo dėl kalėjimų steigimo klausė, o Adamkui, tarnaujančiam JAV ir ČŽV, nieko nesakė. Tegul Adamkus su Kirkilu tas pasakas durniams seka. Tam ir nuvertė Paksą, kad vėl pastatytų Adamkų, kuris tarnautų JAV interesams.

Canada

A ish tikro Kirkilas ir Adamkus buvo demokratines Lietuvos vadovai? A tokiais apsimetinejo?
Nusishnekejimas totalus.

O man rodos

graziai seneli Adamku aplink pirsta apvyniojo.Net gaila,kad gyvenimo gale laukia praregejimas !Vienas vardas-Pociunas turetu neleisti ramiai miegoti.Yra ir Kronkaicio pasisakymas DELFI,kad jis nieko nezinojo apie tuos slaptus kalejimus.Oi,nepazino jie sovietinio mentaliteto zmogenu…Prisitaikeliu,karjeristu ir melagiu-is sudo iskopusiu i ponus.Tegu ju praturtejimo saltinius patikrina.Deja-visos partijos ten prisidirbe vienaip ar kitaip.Deja-demokratijos neatnes rinkimai-demokratija turincios valstybes ja ugdesi simtmeciais. Na o musu visuomeninkai niekaip negali susiburti,susivienyti…

Apuokiukas

Lietuva yra NATO narė, Jungtinių Valstijų sąjungininkė, ir Lietuvos pareiga yra padėti savo sąjungininkams. Taigi, JAV iškilo poreikis pasinaudoti savo sąjungininkų teritorijose esančia infrastruktūra ( pvz. kalėjimais ). Dar kartą pakartosiu: Lietuvos pareiga – suteikti pagalbą savo sąjungininkams. Kas ten vyko ar nevyko – yra NATO karinė paslaptis, ir nei Adamkus, nei Kirkilas, nei Paksas nei žurnalistai, nei kas nors kitas neturi teisės komentuoti, kas ten vyko, galėjo vykti ar nevykti. Jeigu JAV nuspręs, kad tai nėra karinė paslaptis –tada ir bus galima elgtis kitaip. Jeigu kalėjimuose vyko kažkas negero – už tai atsakingi tie, kas tai darė ( matyt CŽV ), ir reikia klausti jų, o ne Lietuvos valdžios atstovų. Lietuva savo sąjungininkų atžvilgiu pasielgė labai negražiai, parodė, kad… Skaityti daugiau »

Beta

Tai žinom žinom, kad VSD „turi laisvumo“. Bendradarbiavimas su FSB Kusaitės byloje, Gatajevų terorizavimas, nepastebėsime kai savo laisvumą panaudos „žaliųjų žmogeliukų” importui į Lietuvą. Ryšiai tai nuo senų senobės likę… 😉

gintas

kyla itarimai, ar ne Kirkilas budamas vyriausybes vadovas tuo metu, juk kaip pasake teroristo advokatas ir senato ataskaita, vyriasybiu vadovams buvo skiriama dideles sumos doleriu, siu istaigu greitai ikurimui,,,,as nesakau kad cia faktas, bet as atkartoju kas paviesinta ataskaitoje ir advokato kalboje, lauksime tesinio, Adamkui jau sveikata silpna, o Kirkilui gali tekti ir atsakyti i daugeli klausimu

Manipuliavo vadovais

ir dėl Garliavos.

Apokiukui

Tai kas Lietuvą valdė,jei prezidentas neturėjo teisės žinoti? Gal NATO? Ką jūs čia paistote.

gerbiamieji,

nustokite „viduriuoti”. Visapusiškai pritariu Apuokiuko komentarui. Nors aš ir netikiu, kad pas tokius „skystablauzdžius” lietuvius būtų įsteigtas kalėjimas:), tačiau jeigu ir buvo, tai ir kas čia blogo įvyko? Nužudė ką nors, ar galvas nupjaustė, kaip kad tą daro šėtono islamistai?

lina

to Taigi – na, ponas, ir nusišnekate. Gerai dar, kad neapkaltinate JAV, kad kaimyno kiaulės Pakso daržą iškniso. Manau, kad labiausiai nevykusio prezidento Lietuva neturėjo, todėl nereikia iš jo daryti aukos, nes jis pats dėl visko kaltas, nes neturi GEBĖJIMŲ.

internauts

Kirkilas su Adamkumi galėjo nežinoti. Juk Paksas liudijo rusų žiniasklaidai,kad jam buvo siūlyta steigti tuos kalėjimus ir kad neva nesutikus, jį dėl to nuvertė… Taigi, pradžia istorijos buvo kur kas anksčiau… Ogi po Pakso nuvertimo laikinai ėjęs prezidento pareigas A.Paulauskas pakeitė VSD vadovą Laurinkų į Pocių ir jiedu abu galėjo apie tai žinoti. Nors pats Bušas paskelbė ultimatumą, kad „dėl karo su terorizmu” visos slaptsios tarnybos privalo bendradarbiauti su CŽV, mano nuomone, tai buvo gudrus KGB ėjimas – bandymasprakišt į CŽV Mosadą ir KGB. Juolab kad Guantanamo kalėjimas juk buvo ne kur kitur, o komunistinės Kubos teritorijoje. Kyla įtarimas, kad kažkam magėjo paskleist „musulmoniško terorizmo” grėsmę ir į tas teritorijas, kurios iki tol dar jo neturėjo. O reikėjo tiems, kurie… Skaityti daugiau »

Juozapas

Na jo, kurgi ne.
Dabar mėtys tą reikalą vienas kitaam kaip karštą bulvę.
Kol įtariamieji, potencialūs žinotojai nebus gerokai paurtyti – niekas nieko nepasakys ir neprisipažins.
Nes jeigu pradės kamuolėlis vyniotis išsivynios daug bjauresnių dalykų -V.Pociūno nužudymas, pedofilija, kontrabanda, ruskyno agentūra valdžioje.
vienžo, kalbėjimas reikštų šio režimo krachą.
akivaizdu, kad niekas neprakalbės.
Tas kuris sukvailiotų padaryti užuominą jog galėtų papasakoti neišgyventų iki ryto.
Kaip Furma.
Tyla bus betoninė.

Daug

kas gali įvykti ant Lietuvos, o valdžia to net nesužino, Kirkilas , ko gero , teisus. Vat, kaip pvz – neperseniausiai įvyko Lietuvoje referendumas prieš atominę energetiką, o visa valdžia ir visos partijos iki net nežino šio referendumo rezultato.

O jei Rusiją priimti

į ES,prieš tai ji turėtų sunešioti geležines kurpes?

internauts

Dar anksčiau Matulevičius, tirdamas šį reikalą įtarė VSD vaovo pavaduotoją Dabašinską su Jurgelevičiumi, kurie vykdavo į Oro uostus, šalindavo muitinės darbuotojus ir kitas tarnybas…
O vėliau štai nusipirko Jurgelevičius Hruzijoj TV už 3.5 mil dolerių, o Dabašinskas vėlgi kažks tai ypatingas žmogus Gruzijoj patapo… tik vargšas Pocius per visą lietuvišką žiniasklaidą verkšleno, kad jį meta iš „tarnybinio buto”. Kaži į kokią pilį įmetė?:)

ha ha

oo… kaip dabar verkia Rūta Žalioji?!
sako, kad kažkas ją apšiko! Lrytui verkia, kad kažkokie ORGANAI pavogė iš jos šikimo ant Prezidentės licenziją.
Sako, bylinėsis, nes vertėjai į anglų kalbą nurodė jos vyro Januto spaustuvę.
Kaži kokie organai padėjo eiliniam operos daininykui tą knygų leidyklą įsigyti.
Kaži kokie organai išmėtė jos knygą į Briuselio parlamentarų pašto dėžes.

Bet taisyklė viena – kas `aant kitų šika, pats paskęs savose fekalijose…

ruta

Nuo kada Kirkilas , ‘partskolos’ veikejas tapo vertas pasitikejimo ?Ar vertas Adamkus pagarbos , kai prasuko ‘ tapkiu ‘afera ? Ar gali Lietuvos politikai , kuriu dauguma korupcionieriai , tai yra prekiauja savo galiomis , itaka , sprendimais , buti padorus , moralus , garbingi ? Lietuvos politikams tiesiog aukso amzius , kai dauguma Lietuvos pilieciu , tai tamsuoliai , bukiai , , prisitaikeliai , patarnautojai , veidmainiai , laizytojai !Dar neteko nei matyti , nei girdeti , kad politikai atsakytu uz savo kenkejiskus , nuostolingus valstybei , sprendimus . Vat kaip galejo patekti i valdzia , pacia auksciausia, komunistines -KGB liekanos ?Kas prastume sovietinio rezimo uolius funkcionierius i Lietuvos valdymo organus ? Ar patarnavimas bet kam , ar Maskvai… Skaityti daugiau »

ruta

p.s.Amerikos parlamentineje ataskaitoje labai aiskei matyti , kad Lietuva state CZV kalejimus ir jie egzistuoja ir kad uz lojaluma gauti pinigai ! Jeigu Lietuvoje butu demokratija , tai mes suzinuotume kas tai per subjektai .

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top