Gediminas Storpirštis: Kviečiu žmones tapti savo miesto savanoriais

„Vilnius yra sukaupęs didžiulę kultūrinę ir intelektualinę galią, kurią turime pasitelkti“, – sakė aktorius, teatro pedagogas Gediminas Storpirštis, dalyvavęs „Lietuvos sąrašo“ programos pristatyme.

Kultūros žmonės, padėję mums ateiti į laisvę, vėliau nusprendė suteikti valstybės valdymą profesionalams, bet po 25 metų matome, kad jiems laikas grįžti į bendrą valstybės kūrimą. Ir Vilnius, į kurį suvažiuoja daug žmonių iš provincijos, o tada jau keliauja į tolimesnes Europos ar pasaulio stoteles, turėtų būti tam tikras pavyzdys.

Kultūros renginių sostinėje yra labai daug, bet aš daugiausiai dėmesio skirčiau tam, kas gimsta Vilniuje, kas jam būdinga. Juk iš kitur atvažiavusiems žmonėms nėra įdomu pamatyti tuos pačius makdonaldus, tas pačias šventes, kaip bet kur kitur. Atkreipkime dėmesį – Literatų gatvėje sukurta graži mūsų menininkų iniciatyva pagerbti kultūros žmones, ir tai jau tampa turistų traukos tašku. Kita graži iniciatyva – Andriaus Mamontovo Gatvės muzikos diena – jau sklinda per visą pasaulį. Yra mūsų Bardų festivalis – iš Vilniaus jis plečiasi, auga, sukelia atgarsius kitose šalyse, jie naudojasi mūsų modeliais, tuo, ką esame čia atradę.

Vilnius turi didžiulę kultūrinę ir intelektualinę galią, kurią turime pasitelkti. Aš kalbu apie aukštąsias mokyklas, apie tai, kad laikas vėl grąžinti į valstybės kūrimą menų akademijas, kurios turi sukaupusios aukščiausio lygio specialistus.

Yra daugybė darbų, kuriuos reikia nuveikti, ir aš savo asmeniu kviečiu žmones patikėti, kad vėl burdamiesi į bendruomenes ir rūpindamiesi savo miestu, savo aplinka, galime kurti bendrą visų gyvenimą. Patikėti, kad į tam tikras visuomenines pareigybes galima eiti ne vien galvojant apie pelną, ką už tai gausi. Juk visame pasaulyje nė vienas teatro ar muzikos festivalis nevyksta be savanorių. Ir tai yra labai graži misija. Todėl kviečiu žmones aktyviau dalyvauti bendruomenės, miesto ir šalies kūrime.

* * *

Visą Lietuvos sąrašo spaudos konferencijos įrašą žiūrėkite ČIA.

„Lietuvos sąrašo“ rinkimų į Vilniaus miesto tarybą programą rasite ČIA.

Lietuvos Sąrašo kandidatų į Vilniaus tarybą sąrašas ČIA.

Kaip balsuoti už šios komandos dalyvavimą kovo 1 d. vyksiančiuose Vilniaus tarybos rinkimuose, rasite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pagarba

neabejingiems.

Arūnas

Tu čia apie ką? Tikiuosi ne apie komentatorius? Nenustebau, kad taip ilgai šis straipsnis nieko nesudomino. Čia gi prašoma prisidėti prie realios iniciatyvos – savanoriškos iniciatyvos, kuriai reikalingas neatlygintina pagalba, ir esi nelabai matomas. Tai nepopuliaru mūsuose – atleiskite.

hmm..

o gal reikia kviesti ir matomus, kultūros profesionalus?
juk nemažai protingų žmonių Lietuvoje.

bet bėda ta, kad juos kaip ir Šventą Dvasią ar angelus reikia kviesti. Jie gerbia Laisvą valią, tad patys esiveržia lyg piktosios dvasios ne tik per duris, bet ir per langus.

interauts

gesam girdėję ir geresnių Storpirsčio kalbų.

Arūnas

Atsiprašau, komentaras buvo skirtas pirmam komentatoriui.

Butent

menininkai ir muzikai gali labiausiai patraukti jaunima,nes jie kalba jaunimui suprantama kalba.Linkiu daugiau panasiu zmoniu prisijungti prie Gedimino.Sekmes Tau ,Gediminai !

Marija

Šaunu, kad tokie vyrai kaip Gediminas Storpirštis nelieka nuošalėje. Tikras yra jo kalbėjimas apie savanorystę. Didelė pagarba.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top