Generalinė prokuratūra: dėl sovietų kariuomenę palikusių vaikinų su Rusija bendradarbiaujame nuo vasaros

Lietuvos generalinė prokuratūra šį pirmadienį viešai pripažino, kad yra gavusi Rusijos Federacijos teisinės pagalbos prašymą dėl 1990–1991 metais Sovietų Sąjungos kariuomenę palikusio Lietuvos piliečio ir atsisakiusi šį prašymą tenkinti.

Šiandien, Generalinė prokuratūra pareiškė, kad jau nuo vasaros šiuo klausimu su Rusija „bendradarbiavimas vyko tame lygmenyje, kuriame turėjo vykti“. Kaip liūdnai pagarsėjusiose Eglės Kusaitės, Gatajevų šeimos ir kitose bylose?

Prašymas, atveriantis kelią daugiau nei pusantro tūkstančio lietuvių persekiojimui Rusijoje, gautas dar vasarą, tačiau Dariaus Valio ir Dariaus Raulušaičio vadovaujama Generalinė prokuratūra tylėjo iki šios savaitės. Ar prezidentės Dalios Grybauskaitės skirti pareigūnai apie skandalingą Rusijos prašymą laiku nepranešė šalies vadovei, Valstybės saugumo departamentui, vargu ar piliečiams pavyks sužinoti. 

Apie grėsmę okupacinėje kariuomenėje atsisakiusiems tarnauti Lietuvos piliečiams krašto apsaugos ministras Juozas Olekas teigia sužinojęs tik pirmadienį – „kaip ir visa Lietuva“, – informuoja portalas DELFI.

Kad Rusijos teisinės pagalbos prašymas gautas dar vasarą, šiam portalui patvirtino Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė.

„Taip, turėjom vasarą. Ir bendradarbiavimas vyko tame lygmenyje, kuriame turėjo vykti“, – sakė E. Martinonienė, neatskleidusi, kaip konkrečiai jos atstovaujama valstybės institucija šiuo klausimu net kelis mėnesius slapta „bendradarbiavo“ su Rusijos tarnybomis.

Paklausta, ar tai nekėlė pavojaus Sovietų armijoje tarnauti atsisakiusiems tautiečiams, ji patikino, esą prašymas gautas tik dėl vieno asmens, o prokuratūra viską atliko laikydamasi Lietuvos ir tarptautinių normų.

Pasak jos, tai ne pirmas atvejis, kai Rusija mėgina persekioti Sovietų kariuomenėje atsisakiusius tarnauti Lietuvos vyrus. „Maždaug prieš 10–12 metų keli tokie analogiški prašymai buvo teikti Lietuvai. Jie buvo išnagrinėti ir buvo atsisakyta juos vykdyti“, – teigė E. Martinonienė.

Nors asmenų, atsisakiusių tarnauti okupacinėje kariuomenėje, tarptautinės paieškos Rusija neskelbia, šie žmonės Lietuvos politikų šią savaitę buvo paraginti susilaikyti nuo kelionių ne į Europos Sąjungos ir NATO šalis. Ar Rusija gali imtis savivalės prieš Lietuvos piliečius, Generalinė prokuratūra nesiima vertinti.

„Tai yra kita valstybė. Kas pas juos įmanoma – ar aš galiu atsakyti?“ – portalui DELFI aiškino E. Martinonienė.

Paklausta, ar Rusijos taikiklyje atsidūrę Lietuvos piliečiai buvo kaip nors įspėti dėl pavojaus iki viešai paskelbiant apie teisinės pagalbos prašymą, ji teigė negalinti to atskleisti. „Tai nėra komentuojama. Neturiu įgaliojimų komentuoti, kas vyko nagrinėjant teisinės pagalbos prašymą“, – teigė Generalinės prokuratūros atstovė.

Kada tiksliai gautas teisinės pagalbos prašymas – birželį, liepą ar rugpjūtį – prokuratūra neįvardija. „Vasarą“, – kartojo E. Martinonienė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
"dezertyrams", anot okupanto,

verta susimastyti net gal kiek toleliau, negu nevykimas i neprognozuojamas ne-ES ir ne-NATO salis… Jeigu is Estijos teritorijos isvogtas netgi saugumo pareigunas, kas gali paneigti, kad isvogti tokius „dezertyrus” is Lietuvos nera labai sudetinga… Ar nevertetu tiems, kas dar neemigrave, savo pastangomis padeti sumazinti potencialiu auku (atseit „nuskalteliu”) skaiciu???

StasysG

Mūsų GP slapta bendradarbiauja su Rusija dėl mūsų piliečių išdavimo SSSR, o dabar Rusijai? Gėda.

Hmm

Ponia Martinonienė parodo, kokio mentaliteto ir pilietinės savimonės yra Valio-Grybauskaitės prokuratūra.
Jei Rusija okupuos Lietuvą, jai nereikės keisti Grybauskaitės paskirtų pareigūnų.

Raigerdas

Kažkaip čia galai nesueina, nes panašu į apsinešusių nuo vodkės žmonių šneką. Štai ne kas nors kitas, ir ne joks Rusijos portalas, o „lietuviškas ” http://www.delfi.lt rašo: „M.Margelovas: Baltijos šalių reikalavimai dėl okupacijos – lyg priekaištai Mongolijai už totorių jungą”. O dabar iš GP ateina žinia, kad reikalaujama teisinės pagalbos dėl vaikinų, kurie pasitraukė iš TSRS okupacinės kariuomenės. Kur čia logika? Ar čia ta logika, kokia paprastai būna „Durnių namuose”? O gal Rusija jau visai iš proto kraustosi, kaip apie ją dainuoja A. Makarevič?

Taigi

Tai tegul tuos prašymus pateikia, paviešina, jeigu nori, kad tokiu absurdu žmonės tikėtų. Kodėl atsisakė ekspertai.eu pateikti?

lugandon - отвалите от нашего Валиса !

Ąš nysūprantu -ko jus ča pūtojeties?
Ko jus kymbatia pri MUSU prakuraturas?
Gal jus lyg šial tūpaj galvojetia kąd ča jusu prakuratura?
Nu, blin, vot tupoj narod jus lytuvej…

Taigi tam 20:16

Neterškite lietuvių kalbos, normaliai rašykite. Jeigu nemokate lietuvių kalba rašyti, tai geriau rašykite savo gimtąja kalba.

Naktigone

melas valstybiniu lygmeniu. Rolandas Paulauskas
naujas irasas:
https://www.youtube.com/watch?v=TZI5BmnWu_U

Dalia

„dėl sovietų kariuomenę palikusių vaikinų” AR
„dėl sovietų kariuomenę palikusio vaikino” ?

Gal, sakau, bukim biedni bet teisingi? Kiek galima MAIVYTIS kazko tai labai labai bijant? Partizanai nebijojo ir nemelavo, disidentai nebijojo ir nemelavo, partokratai siaubingai bijo ir meluoja…

Kremliaus agentas

Tai pasirodo tebuvo užklausimas dėl vieno Lietuvos pileičio! Tad ko rėkė lietuviška žiniasklaida? Tarsi visus ketinama apklausti, o jei dar netyčia atsidurs Rusijoje, tai ten vaikučiai, juos sulaikys.

gore

important product news system collection where to check credit score connection policy data

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top