Generalinė prokuratūra nesugebėjo ištirti, kas „įvykdė diversiją prieš valstybę“

2011 metų lapkritį iš generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio kabinete vykusio posėdžio dienraščiui „Lietuvos rytas“ buvo nutekinta slapta informacija apie Lietuvos teisėsaugos rengiamus veiksmus prieš banką „Snoras“.

Tokį informacijos nutekėjimą prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis iš karto įvertino kaip diversiją prieš Lietuvos valstybę, padariusią šaliai milijardinę žalą. Abu politikai suskubo viešai įvardyti ir galimus diversantus – FNTT vadovus Vytautą Giržadą ir Vitalijų Gailių. Prezidentei paliepus, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis abu teisėsaugos pareigūnus 2012-ųjų vasario 15 dieną atleido iš darbo, o Generalinė prokuratūra tų pačių metų pavasarį, remdamasi tik VSD generalinio direktoriaus pavaduotojo Romualdo Vaišnoro raštišku „pranešimu“, iškėlė bylą majorui V. Giržadui. Neradę jokių įkalčių, prokurorai prieš V. Giržadą pradėtą tyrimą nutraukė.

Šiandien Generalinė prokuratūra pranešė, kad ji nutraukė tyrimą ir dėl duomenų apie „Snorą“ nutekinimo.

„Kadangi iš esmės atlikome visus procesinius veiksmus, kuriuos, kaip manome, galėjome atlikti, tyrimo nėra prasmės nėra tęsti, kol neatsiras naujų duomenų“, – BNS Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Sergejus Stulginskis.

Siūlome prisiminti, ką 2012 m. vasario 15 dienos pavakare V. Landsbergis kalbėjo E.Jakilaičio laidoje „Lietuva tiesiogiai“. „Valstybės paslapties vagis buvo „Lietuvos rytas“. Ir paviešintojas“, – tąkart „Lietuvos ryto televizijos“ studijoje kalbėjo V.Landsbergis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top