Generaliniam prokurorui ryšiai su nusikalstamu pasauliu – privalumas?

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Generalinis prokuroras Darius Valys ne tik nesiima įvertinti ryšius su nusikalstamo susivienijimo organizavimu kaltinamais asmenimis palaikančius prokurorus, tačiau net ir disponuodamas šia informacija juos toliau globoja.

Karbonado žmonės prokuratūroje

Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje Artūras Tamulionis, taip pat žinomas kaip Karbonadas, kaltinamas sukūręs nusikalstamą susivienijimą, per kurį jis koordinavo Lenkijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje veikusius bendrininkus ir organizavo itin didelės vertės cigarečių kontrabandą – į Lietuvą neteisėtai bandė įvežti rūkalų už beveik 2 mln. Lt (579 tūkst. Eur), deklaruodami kad tai – mediena.

Kontrabanda įtariamo Karbonado tinklas: Lietuvos ir Rusijos teisėsauga, politikai bei slaptosios tarnybos

Nepaisant to, kad Lietuvos valstybė A. Tamulionį kaltina sukūrus pavojingiausios organizuoto nusikalstamumo formos organizaciją – nusikalstamą susivienijimą, tarptautiniu mastu veikusį prieš valstybės ekonominius pagrindus, aukšto rango prokurorai, palaikę ryšius su Karbonadu, jausdami paties generalinio prokuroro globą, ir toliau su juo nebaudžiamai palaiko ryšius.

Karbonado ryšiai tiek tamprūs su kai kuriais aukštais prokurorais, kad po vienos iš apklausų Generalinėje prokuratūroje jis savo prabangiame automobilyje net nesislėpdamas tarėsi su Šiaulių apygardos vyriausiuoju prokuroru Aivaru Povilaičiu tiesiai po generalinio prokuroro D. Valio langais.

Generalinis prokuroras nesugeba atsakyti

„Tai turėtų rūpėti generaliniam prokurorui, nes negali būti taip, kad vyriausias apygardos prokuroras palaikytų ryšius su asmeniu, kuris yra įtariamas kontrabandos byloje, itin stambiu mastu organizuotam nusikaltime“, – sekmadienį laidai „Alfa“ savaitė“ sakė Seimo narys, buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys.

Naujienų portalas Alfa.lt pirmadienį generalinio prokuroro paklausė, „kaip vertina tai, kad Šiaulių apygardos vyriausiasis prokuroras A. Povilaitis palaiko ryšius su A. Tamulioniu, taip pat žinomu kaip Karbonadas, kuris yra teisiamas dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo, kontrabandos, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, ir ar bus atliktas tarnybinis patikrinimas dėl apygardos vyriausiojo prokuroro ryšio su teisiamuoju“.

Urbšys: Valys atskleidė kriterijus

Tačiau kaip naujienų portalą Alfa.lt antradienį popiet informavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius, generalinis prokuroras atsakymo dėl Šiaulių apygardos vyriausiojo prokuroro kol kas nepateiks. Atsakymą žadama duoti per savaitę.

Netruko paaiškėti galimo delsimo priežastys. D. Valio pavaduotojas Darius Raulušaitis sumąstė, kad A. Povilaitį reikia skirti į Prokurorų atrankos komisiją. Ši komisija pataria generaliniam prokurorui prokurorų karjeros klausimais. Tai planuojama padaryti ketvirtadienį vyksiančiame Prokuratūros kolegijos posėdyje.

„Aišku. Kokie kriterijai dabar yra, tokie ir atrankos komisijos nariai. Kiekvienas apygardos vyriausiasis prokuroras turi turėti po savo „karbonadą“, – trečiadienį naujienų portalui Alfa.lt komentavo Seimo narys P. Urbšys.

Kai kurie prokurorai bando neprisiminti

Tačiau A. Povilaitis ne vienintelis prokuroras, siejamas su Karbonadu. Buvęs Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) prie Finansų ministerijos viršininko pavaduotojas, o dabar Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Darius Alinskas dabar teigia nebeprisimenantis Karbonado.

alfa.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Sunki mįslė

P. Urbšys: Kiekvienas apygardos vyriausiasis prokuroras turi turėti po savo „karbonadą“.
Kas, pagal P. Urbšį, yra Ramučio Jancevičiaus karbonadas?

tai komunistai - didžiausi nusikaltėliai

didžiausių nusikaltėlių – komunistų – prokurorai yra sarginiai šuniukai.
milijoninės aferos, pedofilija, žudymai, prostitucija ir kiti komunistų nusikaltimai – VSIO ZAKONNO pas prokurorus

Prezidentei apkaltą

už tokius paskirtus prokurorus. Jieigu nenušalins nusikaltėlių prokurorų žinosim, kad prezidentė bendrininkė.

Beta

Bet Grybauskaitei ir konservatoriams Valys pats geriausias. Išeitų jie Valio Karbonadai?

???

Gal Urbšys žino ,kieno Karbonadas buvo p.Ūsas, taip intensyviai pedofilinėje byloje advokataujant prokurorams???

ruta

Ka gali pagimdyti korupcine sistema , tik i save panasius padarus , be morales , padorumo , garbes !kur pirstu dursi , ten jau tupi kokios tai partijos biciulis , svogeris , gimine ..,ir visi paristi bendrais korupciniais reikaliukais , kartais ir noretu aukstas pareigunas ka tai pakvakseti , bet iki ausu tupi korupciniame mesle ..
Padoriam zmogui nera vietos nei Seime , nei valdzioje , jis ten uzdus nuo nieksu perteklio ir tures arba buti marginalu , nuo kurio niekas nepriklauso , arba lysti i ta pati mesla ir paskui su ‘protingu veidu’ skleisti demagogija ,ciniska mela ir tvarkyti , tik Savu reikaliukus , prisidengiant skambiais , bet tusciais zodziais .Nyku .

  šaltiniai

Gerai informuoti šaltiniai LNK „Alfa“ savaitei“ teigė, kad Karbonadas dažnai laiką leido ne tik su aukščiausiais šalies prokurorais, Valstybės saugumo departamento slaptais agentais, bet ir su Vyriausybės, Seimo nariais, partijų lyderiais, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovais.

Joo

Cementinykas yra Gryb6ykien4s karbonadas.

to Joo

Nujo pataikete.Nu bet jau pasiektas finisas rimtai.

Marija

Visi nusikalteliai turi stoga. Tas seniai zinoma.

internauts

Tamulionis turi autonuoma užsiimančią UAB Atiarta ir AVIA VILSA – Aviavilsa yra krovinių pervežimo užsakomųjų skrydžių bendrovė, įsikūrusi Vilniuje. Bendrovės pagrindinė bazė yra Vilniaus oro uostas. Bendrovė taip pat vykdo lėktuvų An-26 ir ATR42-300 techninę priežiūrą ir remontą. Įkurta 1999.

Letas Palmaitis

Jei prieita prie Karbonado, panašu, kad „Vakarams” per daug įsivėlusi į banditinę Ordą Lietuvos neteisėtvarka dabartinėje situacijoje nebetinka. Viskas susiję viename voratinklyje. Jei tai baigsis „rūmų perversmu”, atsiras vilčių ir Eglei, nes šiuo metu ji galbūt jau ir fiziškai yra pavojuje.

Gal

tikrai tiems vargšams prokurorams geriau negadinti savo nervų, negaišti laiko ir nesipykti su tokiais galingais karbonadais ir agurkais – vis tiek anų bus viršus.

Analogija

Darius Kuolys – pedofilas?

internauts apie cigarečių kontra

A. Tamulionio AVIA VISTA flotilė: 1 x Antonov An-26B 1 x Antonov An-26B 1 x ATR42-300(cargo) Net neabejokit – kontrabanda iš Rusijos(Kaliningrado) ir Baltarusijos organizuoja stambios tabako kompanijos. Jos užvertė pigiom nepmokestintom cigaretėm ES už 1 milijardą dolerių per metus. BTF fabrikas Kaliningrade priklauso trečiai pagal dydį japonijoj registruotai kiniečių Jin Ling JTI grupei. KAliningrado fabrikas – Baltic Tobacco Factory aprūpina mūsų varguolius prastos kokybės cigarėtėmis ir jo vadovai prašė Putino neleisti tabako priešininkams Dūmoje kelti cigaretėms kainų, nes tai žlugdytų Rusijos ekonomiką. Per Kaliningrado uostą šios cigaretės išvežamos į Graikiją, Vokietiją, JK, Lenkiją, Latviją, Turkiją, Belgiją, Italiją,Bulgariją, Nyderlandus ir Prancūziją. KAi kurie konteineriai paslepti po maisto ir kitokiais produktais Į ES patenka per Klaipėdos uostą. Taigi, kienietiškos Jin Ling… Skaityti daugiau »

Anikė

Kokiu klausimu ar problema dėl neteisėtų UAB-ų,valdžios, plėšikavimų besikreiptum,visur atsakys – teisėta,bendrystės mokestis,konstitucinis teismas įpareigojo. Už ką mūsų brangiai apmokami tarnai atsako?Pinigus taško į visas puses,-nepakaltinami.Teismai krečia komedijas,teisia nekaltus,nusikaltėlius
paleidžia-niekas nemato,nes paprasčiausiai viskam abejingi,neturi atsakomybės jausmo,padorumo,atjautos.Iš dėžučių grimuoti politikai tikina,kad padėtis
gerėja.Geriau tylėtų,neatrodytų kvaili.Kaip gali valdyti Lietuvos milijardus, nemokėdami paaiškinti,kaip šeima turi išgyventi iš minimumo,nesugeba ar nenori suskaičiuoti,kiek iš to minimumo dar mokesčiais atsiplėšia?Man rodos,kad Lietuvos „šeimininkai” gyvena tik iš mokesčių,skolinimosi,bet ne iš darbo.
Įdomu,kokį nusikaltimą turi padaryti pastogės „šventosios karvės”,kad sulauktų
pabarimo?

panikė - Anikei

Yra tokia žydų tikėjimo atmaina – chasidai, kurie teigia,kad būtent NUODĖMĖ VEDA Į IŠGANYMĄ. Ji nesikerta su kriksčionybe, kuri teigia,kad reikia pirma kaip reikiant nusidėti, kad įvyktų tikroji ATGAILA, o tik po jos ir tikrsis atsivertimas.
🙂

to Analogija

Kai paraso tokie kaip tu dundukai komentara tai nei npenki ,nei devyni.

To Analogija

Patiko. O kas nesupranta-tai jų problema. Tokie turi pavadinimą-„naudingi idiotai”

Palmaičiui

o kas ta Eglė, jei ne paslaptis?

rename

Lietuvos Karbonadinė Respublika

rename 2

bevalis- LR Generalinis Karbonadas grybų padaže

karbonadinė dieta pagal Ponią

viskas liaudžiai
viskas tautai
o biedniokų
nuogi pautai

valinga poezija

valys
kvailys
murklys
turklys
poniai šlipsu batus nuvalys
;
bevalis
visagalis
niekšelis
erelis
iš kaimo durnelis;
;
pro kur oras,
pro kur oras?!
šaukia maišas bezdalų.
prokuroras, prokuroras
kišeninis po padu.
po padu saugu ir šilta,
aukso gysla
po padu;
bėga žalimas per bylą
nepalikdamas pėdų.
karbonadai šalį valdo-
o Panelė NePrieKo.
kol klapčiukai malkas skaldo,
Rezident vsegda gatov.

vycka

niekaip nesulaukiu pasirodant egzaltuotų Ponios DG gerbėjų- kodėl jie nešaukia „bravo !!!” ??? juk tai Ponios augintiniai karbonadinasi. a-a-a-a-aaaaa…., pardon, pardon, visai pamiršau – juk Ponia kaip visada: Ne Prie Ko. matyt Ponia yra patenkinta pavaldinių veikla. juk anie privalo pateisinti Ponios lūkestinį parėdymą- kiekvienas aukštą krėslą užimantis pareigūnas to krėslo vertas tik su ta sąlyga jeigu pasistato diyyyydelį nuosavą namą. po triuk6mingo gailiiaus ir jo pavaduotojo išpirdolinimo iš fntt krėslų (aha, vot niekšai namų dirbdami tai nepasistatė!), tie kurie kr4slus brangina stengiasi kaip u= du. dabar kiekvieno doro prokuroro u=davinys ir 6venta pareiga yra pasistatyti ne vieną, o DU namus, tris vilas ir dar keletą jachtų. nelengva užduotis, bet vardan Tos -ko nepadarysi… toks alinantis triūsas sekina jėgas. prokurorai… Skaityti daugiau »

Anikė panikei

Tik po mūsų valdžiagyvių valdymo Lietuvos neliks,nes nieko savo nebeturėsime,
viskas bus „švariai išplauta”.Ta jų atgaila bus niekam nereikalinga.Yra dar ir mirtinos nuodėmės,kurių neatleidžia,ypač žudynių,nusikaltimų vaikams,puikybės…
Kitame gyvenime laukia žiurkių kailiukai,dvasia jau tokie ir šiandien -godūs, besočiai,plėšrūs.

Liepa-"vyckai"

Klausykit, taip gražiai viską aprašėt: tikroviškai, sulig teisybe ir prie viso to dar lyriškai, su humoro gaidele,nebijojot pašiept ponulių ir poniučių prisitaikėliškumo, dviveidiškumo bei mūsų krašte įsivyravusios sunkios biedniokų dalios, kuri jau lažu patapo…// Ką Jūs man primenat, gerbiamasis???…- Ogi liaudies poetą Antaną Strazdą meiliai visų Strazdeliu vadintą.// Susimildamas nesustokit ir kai tik turėsit galimybę, parašykit dar : jūsų eilės puikiai praskaidrina pelėsiu ir grybelių pradvisusią liaudies kasdienybę..:-)*

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top