Gintautas Barcys turėtų atlyginti šimtatūkstantinę žalą valstybei

ekspertai.eu

Istorija, prasidėjusi, kai Gintautas Barcys, farmacijos kompanijų asociacijų vadovas, tapo farmacininkų kontrolieriumi, tęsiasi iki šiol.

Liberalcentristų korupciniu tuneliu į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT) atvestas G. Barcys iš savo darbuotojų, matyt, tikėjosi visiško paklusnumo – ką tikrinti, kur rasti pažeidimų ir pan. Bet apsiriko. VVKT klinikinių tyrimų inspektoriai nustatė pavojingų pažeidimų (dėl kurių galimai žuvo tiriamasis) Vilniaus miesto psichikos sveikatos tyrimo centre (Vasaros g. 5). Jam tuo metu vadovavo sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio patarėjas liberalcentristas Martynas Marcinkevičius.

Panašiu atveju, kai klinikinių tyrimų skyriaus darbuotoja suabejojo dėl vaisto „Realdiron“ saugumo ir veiksmingumo, G. Barcys reagavo itin… atsakingai – pradėjo tyrimą, iš kur ji galėjo tiek sužinoti. Gal „Realdiron“ klausimo negalima nagrinėti, nes kyla pavojus vienos viršininkui svarbios farmacijos kompanijos pelnui?

O kaip G. Barcys reagavo į inspekcijos radinius ministro patarėjo vadovaujamoje ligoninėje? Originaliai. Inicijavo maždaug 10 tarnybinių patikrinimų prieš pažeidimus nustačiusius inspektorius. O kai iš tų patikrinimų išėjo šnipštas, sumanė reorganizaciją ir panaikino… visų jų pareigybes. Kartu su inspektoriais G. Barcys atleido ir klinikinius tyrimus kuravusį savo pavaduotoją Rimą Jankūną – mat tas nesiklausė G. Barcio grasinimų, nepadėjo dorotis su inspektoriais ir net juos užstojo.

Valstybei šie G. Barcio „juokeliai“ kainavo šešiaženkles sumas. Bet užtat jo pavaldiniai gavo pamoką: jei ką negero radai, garsiai nesakyk, o svarbiausia – nerašyk neatsiklausęs šefo. Ši pamoka labai reikšminga kai kurių farmacijos kompanijų verslui: ne vien „Realdiron“ gamintojo, bet ir tų, kurios pardavinėja vaistinėse cukraus kilogramą po 3000–4000 litų.

Ekspertai.eu  antimafijos skiltyje „SAM ir VVKT“ išsamiai įrodė, kad vaistų registre esantis „Oscilococcinum“ – tai tik negrynas (su laktozės priemaiša) cukrus. Tiesa, įmantriau supakuotas. VVKT dirbantys žmonės su universitetiniu išsilavinimu, mokslų daktarai ir net į Europos vaistų agentūrą deleguoti ekspertai, nutaisę rimtus veidus, porino antį, neva „Oscilococcinum“ apsaugo nuo gripo.

Tik štai šių metų kovo 10 d., po pustrečių bylinėjimosi metų, Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad savo pavaduotoją G. Barcys atleido neteisėtai. Žinoma, VVKT sprendimą apskundė. Labai jau nenori farmacinių kompanijų asociacijos buvęs direktorius pavaduotojo, turinčio savo nuomonę.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top