Girininkas Petras Budvytis kelia klausimą: Ko nori visuomenė? (video)

gyvasmiskas.lt

Girininką Petrą Budvytį kalbina „Gyvas miškas“ – budinti pilietinė savanorių „miško tarnyba“, kuriai rūpi miškas ir jo sveikata.

„Gyvas miškas“: Koks būtų pirmas žingsnis sustabdžius reformą?

Petras Budvytis: Viceministro (Martyno Norbuto), Aplinkos Ministro (Kęstučio Navicko) pirmas uždavinys būtų – MIŠKINGUMO DIDINIMAS, antroje eilėje – galbūt PLYNŲ kirtimų sumažinimas, už ką esame visuomenės kritikuojami…

Visų pirma, išgirskit visuomenės nuomonę – KO NORI VISUOMENĖ? KĄ turėtų daryti miškininkai? Kai paskaitai komentarus, visur rašo: plyni kirtimai, miškas kertamas ir panašiai.

Aišku kertamas, jei tarybiniais laikais kirtome 3 milijonus kubų, dabar su PRIVAČIAIS kertame – 6.8, tai įsivaizduokit vos ne tris kartus daugiau.

Kas tą leidžia? Tą leidžia Lietuvos Respublikos Vyriausybė, kuri tvirtina metinę kirtimų normą.

Ne girininkas, ne urėdas nustato kirtimų normą, o Lietuvos Vyriausybė. Ir visuomenė kaltina mus, miškininkus, kad jie, atsiprašau, „urodai, bebrai, vagys, kurie kerta miškus be atodairos“. Ar čia miškininkai kalti? Mes esame valstybės tarnautojai, kurie vykdo nustatytas funkcijas ir pareigybes.

GM: Koks turėtų būtų pirmasis žingsnis?

P.B.: Pirmasis žingsnis – VISUOMENĖS APSISPRENDIMAS. Ko mes norim? Ko mes siekiam?

Ar mes einam link PRAMONINIŲ MIŠKŲ, kaip eina suomiai, švedai ar mes norime NATŪRALIOS GAMTINĖS APLINKOS, norim tvaraus miškininkavimo? Pasirinkti.

Ar masiškas miško kirtimas kaip dabar vyksta, ar kažkoks to pristabdymas? KO VISUOMENĖ NORI reikia sužinoti. Ir tada miškininkai dirbs kaip pasakys.

Miškas ne mano, ne girininko, ne miškininko, ne urėdo, miškas – valstybės, visuomenės. Ko visuomenė norės … šitą išsiaiškinus tada galima žiūrėti į priekį.

GM: Lietuvoje po Miškų reformos patvirtinimo Seime (2017 07 11) didelis pagyvėjimas medienos pramonėje, štai 2017-09-21 Lietuvoje Kazlų Rūdos „IKEA Industry“ dvigubina baldų gamybą, 2017-11-21 Vakarų Medienos Grupė (VMG) investuoja 210 mln. Eur, plėtrai skirs dar beveik 300 mln. eurų: 3 gamyklos, logistikos centras; Kaune iškils naujas „IKEA“ gamintojų fabrikas – investuos 42 milijonus; „IKEA“ fabrikui Kazlų Rūdoje skirta 1,4 mln. Eur valstybės pagalba…

Tai ką? Reiškia po reformos kirsime daugiau?

P.B.: Akivaizdu, kad bus DAR DIDINAMA kirtimo norma, susidaro toks įspūdis, nes pastačius tiek įmonių reikės dar daugiau žaliavos.

Daugiau apie tai rasite čia: https://www.facebook.com/gyvasmiskas/videos/1825404974199699/?t=3

Apie Petrą Budvytį:

Petras Budvytis – vienas iš specialistų, kuris protestuodamas prieš tokią Aplinkos ministro K. Navicko reformą, paliko darbą. Kilęs iš Lietuvos miškininko, pedagogo, mokslininko, profesoriaus Juozo Raukčio giminės, buvęs 1988-09-01 – 2017-12-22 ( 29 metus) Telšių miškų urėdijos Mostaičių girininkijos girininkas. Lietuvos miškininkų sąjungos, girininkų bendrijos Tarybos narys nuo atkūrimo, girininkų bendrijos Tarybos Prezidiumo ilgametis narys, 10 metų buvęs Telšių miškų urėdijos profsąjungos pirmininku, 1991 metų sausio 13 -14 naktį budėjęs prie Seimo, paskatintas LR Aplinkos ministerijos II laipsnio nusipelniusio aplinkosaugininko ženklu, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“, Generalinio urėdo padėkos raštu. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos padėkos raštu už pagalbą gesinant gaisrą Smiltynėje 2006 metais gegužės 4 d. Plungės rajono savivaldybės, policijos komisariato, aplinkos apsaugos agentūros padėkos raštais, Lietuvos miškininkų sąjungos padėka. Miškų žinyboje išdirbo 35 metus.

Apie pilietinę iniciatyvą „Gyvas miškas“:

GYVAS MIŠKAS – pilietinė iniciatyva, burianti žmones, kuriems rūpi Lietuvos miškų ir natūralios Gamtos išsaugojimas. Kam Medis ir Miškas – Gyva Vertybė! Miškas – tai mūsų Namai, Tapatybė, Protėvių perduota atsakomybė.

Besaikis vartojimas, agresyvus ir amoralus korporatyvinis verslas, pasyvi ir neišprususi visuomenė, korumpuoti politikai – didžiausios grėsmės, galinčios neatitaisomai išdarkyti ir sunaikinti mūsų gyvenamąją aplinką, gyvenimo kokybę, natūralią Lietuvos Gamtą.

„Labai gaila, kad miškų, kuriems susiformuoti reikėjo šimtmečių, dabar galime netekti per kelias dienas. IKEA ideologijos dėka – medis tapo pigia, masinio vartojimo preke, o žmonės nuvertino senųjų miškų svarbą ir vertę – tai kelia grėsmę mūsų ateities kartoms – ar mes turėsime ką perduoti – jų teisę į mišką?“ (Sibiro miško aktyvistas Andrei Laletin)
———————-
„Šis dirbtinai išpūstas pseudo „žalias“ Švedijos miškų modelio įvaizdis (piaras) iš tiesų propaguoja tokią destruktyvią senųjų miškų kirtimo praktiką, pakeičiant juos monokultūrinėmis medžių plantacijomis – tai tapo labai rimta grėsme miško ekosistemoms įvairiose šalyse. Tai veda į bioįvairovės išnaikinimą, didesnius potvynius, žemės eroziją, pagreitintą klimato kaitą ir tuo pačiu nukenčia vietinės bendruomenės, kurių gerovė priklauso nuo MIŠKO SVEIKATOS.
(Globalios Miško koalicijos atstovas Afikoje, Wally Menne)
———————-
Šis susivienijimas nėra komercinis, tai budinti pilietinė savanorių „miško tarnyba“, kuriai RŪPI MIŠKAS IR JO SVEIKATA.

„Mes piliečiai, siekiame:

1) stabdyti „reformos“ imitaciją ir inicijuoti tikrą reformą;

2) inicijuoti socialinį dialogą – nacionalinę diskusiją Lietuvos miškų strategijos ir vizijos klausimais;

3) aktyviai įtraukti visuomenę į sprendimų priėmimo procesus.

4) formuoti ir įgyvendinti Holistinės Miškininkystės – Gyvo Miško viziją.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top