Google aptiko Kremliaus trolių irštvą

erich-hartmann.com

Interneto bendruomenė aptiko pagrindinius rusiškosios internetinės propagandos centrus.

Tai tapo įmanoma atsiradus naujai tarnybai Google Trends – ji leidžia bet kuriam pageidaujančiam peržiūrėti paieškos užklausų statistiką.

Tarp įvairių galimybių yra ir tokia: galima pamatyti, kokiuose miestuose tą arba kitą žodį „gūglina“ dažniausiai.

Pavyzdžiui, lengva sužinoti, kad „turizmu“ labai dažnai domisi Buriatijos sostinėje Ulan-Udė ir Maskvoje, „valgomais grybais“ – Volgograde, o „Michailo Krugo“ kūryba – artisto tėviškėje Tverėje.

Bet kai pasidomime „garsiomis“ politinėmis užklausomis, tokiomis, kaip „Maidanas“, „Boingas“, „referendumas“, „Porošenka“, „Dešinysis sektorius“, „Donbasas“ ir kitomis, statistika pradeda stebinti.

Visiškai netikėtai pirmas vietas tokių užklausų statistikoje užima ne milijoniniai miestai ir net ne Ukrainos pasienyje esančios Rusijos Federacijos sritys.

Beveik visų politinių užklausų statistikoje figūruoja mažos gyvenvietės Olgino, Jablonovskij, Perekatnyj ir Zelionyj Gorod. Pagal užklausų skaičių šios gyvenvietės kartais pralenkia Maskvą ir Sankt-Peterburgą!

Priminsiu: Olgino mieste yra įsikūrusi liūdnai parsėjusi įmonė „Internetinių tyrimų agentūra“ (rus. ООО „Агентство Интернет-Исследований“), kuri užsiima tiesiogine propaganda internete. Šimtai darbuotojų ištisas dienas rašo pagiriamuosius komentarus, įtinkančius dabartinei Rusijos valdžiai, ir pila purvą ant Ukrainos, JAV bei Europos, atakuoja nesutinkančiuosius taip kurdami viešosios nuomonės regimybę. Gausius straipsnius ir buvusių šios agentūros darbuotojų interviu galima lengvai surasti internete.

Pasinaudojus Google Trends tarnyba taip pat pavyko nustatyti, kad tokie centrai atsirado 2013 metų pabaigoje, prieš pat Krymo įvykius.

Pavyzdžiui, pasižiūrėjus žodžio „NATO“ paieškos statistiką lengva pastebėti, kad iki 2013 metų vidurio šita tema labiausiai domino Uljanovsko srities gyventojus, ir tai nėra stebėtina, nes tuo metu žiniasklaida paskelbė informaciją jog Uljanovske neva bus įsteigta NATO bazė.

Tačiau jau po metų situacija iš esmės pasikeitė ir į viršų išsiveržė mums jau žinomos vietovės.

Tą patį reiškinį galima stebėti kone visų su politika susijusių užklausų statistikoje. Minėtos agentūros greičiausiai bando kontroliuoti visuomenės nuomonę ir vidaus politikos klausimais. Apie tai liudija užklausų pagal žodžius „grikiai“, „sankcijos“ ir pan. statistika.

Šaltinis: erich-hartmann.com

Iš rusų kalbos vertė Laisvūnas Šopauskas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top