Google davė nurodymus vertėjams nevadinti invazijos į Ukrainą karu

Tai prieštarauja Google viešiems pasisakymams.

Kad būtų laikomasi Rusijos cenzūros reikalavimų, Google nurodė samdomiems darbuotojams verčiantiems jų turinį į rusų kalbą, kad Ukrainos invaziją minėtų kaip „nepaprastąją padėtį”, o ne kaip karą. Atskleistas faktas kertasi su „Google” išsakoma parama Ukrainai vykstančiame konflikte.

The Intercept gavo vidinį elektroninį laišką, kurį vertėjams išsiuntė vieno iš Google rusų kalbos vertėjų pagal kontraktą vadovybė. Laiške buvo rašoma, kad žodis „karas“ neturėtų būti naudojamas Rusijos rinkai, bet gali būti naudojamas kitoms rinkoms.

Google pakeitė savo politiką, kad laikytųsi cenzūros įstatymo, kurį Kremlius priėmė netrukus po invazijos pradžios.

Prezidentas Vladimiras Putinas taip pat pasirašė „netikrų naujienų“ įstatymą, draudžiantį dezinformacijos apie Rusijos kariuomenę skleidimą ir užtraukiantį maksimalią, 15 metų įkalinimo bausmę. Pagal šį įstatymą svetainės gali būti blokuojamos, jei vietoj „specialios karinės operacijos“ vartojami terminai „invazija“ arba „karas“.

Kai kuriuose Google puslapiuose, pvz., vasario 27 d. išleistuose „Jautrių įvykių politikos atnaujinimuose“, Google vartojo terminą „karas Ukrainoje“ angliškoje versijoje, o rusiškoje – „nepaprastoji padėtis Ukrainoje“.

Google atstovas The Intercept tinklapiui sakė: „Nors pristabdėme Google reklamas ir didžiąją dalį savo komercinės veiklos Rusijoje, mes ir toliau orientuojamės į savo vietinių darbuotojų saugumą. Kaip buvo plačiai pranešta, dabartiniai įstatymai riboja komunikaciją su Rusija. Tai netaikoma mūsų informavimo paslaugoms, tokioms kaip Paieška ir YouTube.“

Rusijos cenzūros įstatymų laikymasis prieštarauja atvirai Google paramai Ukrainai. Kovo 1 d. paskelbtame tinklaraščio įraše Google teigė: „Mūsų komandos dirba visą parą, kad padėtų žmonėms Ukrainoje per mūsų produktus, gintų nuo kibernetinio saugumo grėsmių ir pateiktų aukštos kokybės, patikimą informaciją“.

Tinklaraščio įraše teigiama, kad Google „sustabdė didžiąją dalį savo komercinės veiklos Rusijoje“, įskaitant pardavimus Rusijos reklamuotojams, Rusijos YouTube žiūrovams skirtos reklamos pardavimus, Google Cloud registraciją Rusijoje bei „daugumos mūsų paslaugų apmokėjimo funkcijas“.

Paklusimas cenzūros įstatymams yra naujausias pavyzdys, kaip Didžiosios Technikos įmonės turi eiti į kompromisus, norėdamos tęsti veiklą Rusijoje. 2019 metais Apple nusilenkė Kremliaus reikalavimams ir iOS žemėlapiuose sutiko pripažinti Krymo aneksiją. Praėjusiais metais Google ir Apple sutiko pašalinti programėles, susijusias su faktiniu opozicijos lyderiu Aleksejumi Navalnu.

Šaltinis: reclaimthenet.org

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top