Graikijos Ortodoksų Bažnyčios sinodas uždarė šventoves politikams, balsavusiems už vienalyčių santuokų įteisinimą

Laikmetis

Graikijos Ortodoksų Bažnyčios sinodas nusprendė, kad Graikijos politikai, balsavę už homoseksualų santuokų įteisinimą, 2024 m. kovo 24 d., Ortodoksijos triumfo iškilmės dieną, neturėtų būti bažnyčiose.

Taip arkivyskupas Jeronimas ir Nuolatinis Šventasis sinodas nusprendė išreikšti nepasitenkinimą vyriausybės sprendimu įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas.

Be to, pasak Graikijos žiniasklaidos, arkivyskupas Jeronimas ir Graikijos Ortodoksų Bažnyčios Šventojo Sinodo nariai nedalyvaus tradiciniuose pietuose, kuriuos Graikijos prezidentas kasmet per Ortodoksijos iškilmės dieną rengia Sinodo narių garbei.

Žurnalistai, remdamiesi Bažnyčios šaltiniais, teigia, kad „ledai nepajudėjo” net po to, kai praėjusį šeštadienį arkivyskupas Jeronimas paskambino Graikijos prezidentei Katerinai Sakellaropoulou ir informavo ją apie Sinodo sprendimą.

Tačiau, kaip teigia žiniasklaida, dvasininkija yra nepatenkinta (pažodžiui – „užsirūstinusi” – red. past.) dėl deputatų, balsavusių už tos pačios lyties asmenų santuokas. Ir tai, manoma, turės įtakos hierarchų ir kunigų požiūriui į politikus laikotarpiu iki Europos Parlamento rinkimų.

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top