„Griežtai spręskite imigracijos problemą arba rizikuojate, kad valdžią perims radikalai,“ – perspėja buvęs A. Merkel sveikatos apsaugos ministras Španas

Jensas Španas (Jens Spahn) įspėjo, kad CDU gali turėti paskutinę galimybę spręsti nelegalios imigracijos problemą, kol partijai bus „galas“, ir krizės sprendimas bus patikėtas tokioms griežtosios linijos partijoms kaip AfD.

Vokietija susiduria su precedento neturinčiu nelegalios imigracijos antplūdžiu, daugiausia islamo tautų, kurios nekenčia Vakarų kultūros, ir pagrindinės partijos turi spręsti šią problemą, kol rinkėjai šito nepatikėjo radikalesnėms grupuotėms, įspėjo buvęs Vokietijos ministras.

Apie masinės imigracijos iš regionų, atsisakančių gerbti liberalius Vakarų idealus, pasekmes nedviprasmiškai perspėjo Jensas Španas, kuris 2018-2021 m. dirbo CDU sveikatos ministru ketvirtojoje Angelos Merkel vyriausybėje.

„Šiuo metu į Vokietiją kasdien neteisėtai atvyksta tūkstantis migrantų. Po Tūkstantį kiekvieną dieną,“ – sakė jis interviu Bild vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojui Paului Rozenhaimeriui (Paul Ronzheimer).

„Daugelis žmonių nesuvokia, kokio masto užduotis tenka atlikti, kai pas mus atvyksta šimtai tūkstančių, iš tiesų milijonai žmonių iš tokios kultūrinės zonos,“ – pridūrė jis, kritikuodamas tai, ką jis apibūdino kaip iškreiptą tikrovės vaizdą pagrindinėje žiniasklaidoje.

„Dabar Vokietijoje gyvena vienas procentas pasaulio afganistaniečių,“ – tęsė Španas, tvirtindamas, kad Afganistanas iš dalies gyvena viduramžiais, „o tai palieka pėdsaką“ Vokietijoje.

Tai „islamo kultūros regionas“, kurioje „neapykanta žydams, agitacija prieš gėjus, lygių teisių vyrams ir moterims nebuvimas pernelyg dažnai yra kasdienės kultūros dalis,“ – aiškino jis.

Jis pridūrė, kad „nėra daug musulmoniškų šalių,“ kuriose būtų lengva gyventi kitų tikėjimų žmonėms, kur moterys turėtų lygias teises, o gėjai ir lesbietės būtų apsaugoti kaip mažuma.

Nors daugelis konservatyvių ir radikalesnių partijų, įskaitant Alternatyvą Vokietijai (AfD), jau ne vienerius metus skelbia pavojų dėl nelegalios imigracijos, CDU mažiau pasisakė apie tokios politikos, kurią ji pati skatino buvusios kanclerės Angelos Merkel laikais, pasekmes.

Dabar, kai AfD populiarumas apklausose sparčiai auga, CDU siekia susigrąžinti pasakojimo kontrolę ir siekti, kad vyriausybė laikytųsi griežtosios linijos.

„Visais klausimais, nesvarbu, ar tai būtų migracija, ar santykis su islamu, visada girdžiu tik tai, kodėl visko negalima padaryti,“ – pasipiktinęs kalbėjo Španas. „Dar 10 metų galime žmonėms aiškinti, kodėl negalime visko padaryti. Bet kažkuriuo metu mes pakliūsime į tokią netvarką, kad kiti gali ją išspręsti gana radikaliai“.

Tik CDU/CSU dar turi vieną galimybę suprasti ir išspręsti šias problemas, jei ateityje dalyvaus vyriausybėje. „Kitaip sakant, tai mūsų paskutinis šansas,“ – pabrėžtinai perspėjo J. Španas, nes priešingu atveju „mums irgi bus galas, nes jei ir mes prarasime pasitikėjimą šiais klausimais, galbūt liks tik radikalai“.

Nepaisant griežtų kalbų, Španas dar kartą patvirtino, kad CDU atsisako dirbti su AfD bet kokioje galimoje koalicinėje federalinėje vyriausybėje.

Šaltinis: Remix News

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top