Grupė Seimo narių pateikė klausimus sveikatos apsaugos ministrei ragindami neįteisinti medikamentinio aborto

Grupė Seimo narių kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę, ragindami nepasirašyti įsakymo, kuriuo Lietuvoje būtų įteisintas medikamentinis abortas, ir pateikė klausimus, į kuriuos ji turėtų atsakyti Seimo posėdžio metu ateinantį antradienį, spalio 14 dieną.

Pabrėždami, kad klausimai, susiję su tautos ateitimi, negali būti sprendžiami neskaidriais būdais, Seimo nariai atkreipė dėmesį į faktus, rodančius, kad medikamentinio aborto įteisinimas vykdomas neskaidriai, nuslepiant nuo visuomenės su šiuo metodu susijusią didžiulę riziką pažeidžiamos pacientų grupės – nėščių moterų – sveikatai.

Ministrė R. Šalaševičiūtė prašoma paaiškinti, kodėl medikamentiniam abortui skirtas preparatas mifepristone 2013 m. buvo registruotas Lietuvoje, nors mūsų šalyje nėra registruotas prostaglandinas, kurį būtina naudoti kartu; kodėl registruojant mifepristone nebuvo įvertintas jo naudos ir rizikos santykis, lyginant su chirurginiu abortu, ir nepaisoma mokslinių duomenų, rodančių, kad medikamentinio aborto atveju žalingas poveikis sveikatai yra 4 kartus dažnesnis, o su juo susijusi moterų mirties rizika – 10 kartų didesnė; kodėl ignoruojamas faktas, kad po mifepristone vartojimo dažnai, net iki 20 procentų atvejų, t. y. kas penktai moteriai, prireikia ir chirurginės operacijos dėl neįvykusio, dalinio aborto, didelio kraujavimo ar išlikusio gyvo vaisiaus, o tokia dviguba intervencija kelia didelį nevaisingumo ir komplikacijų pavojų; kodėl VVKT patvirtintuose preparato charakteristikų santraukoje ir pakuotės lapelyje pateikta neteisinga ir skirtinga informacija, pavojingai klaidinanti tiek pacientus, tiek medikus, ir ar tai neturėtų būti vertinama kaip klastojimas; kodėl ignoruojami duomenys, kad medikamentinis abortas susijęs su didesniu psichoemociniu stresu, kuris yra savižudybės rizikos veiksnys, o mifepristone vartojimas gali paskatinti ilgai besitęsiančius centrinės nervų sistemos, emocinius sutrikimus. Iš viso ministrei pateikti 23 klausimai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dabar reiktų

galvoti ne apie abortus,bet apie ebolą,kuri yra modifikuotas maras.Vertėtų namie turėti Transfer factor,karvės priešpienį,kuris ypač gerai veikia imuninę sistemą ir virusus.Jis perprogramuoja imuninę sistemą.Tai gamtinės kilmės kamieninės ląstelės,kurias mūsų močiutės naudojo šimtus metų,su karvės priešpieniu kepdamos blynus.Na,dar vitaminas C nepakenks.

Laba diena

Aciu saziningiems Seimo nariams!

Ebola ->pirmai komentatorei

Danijos karalienė taip susirūpino Afrikos moterų reprodukcinėmis teisėmis, kad kartu su olandais įkūrė fondą abortams ir homoseksualizmui Afrikoje propaguoti „Amplify Change” (Plėsti pokyčius). Viena afrikietė, paklausta, ką ji mano apie Afrikos moterų problemas ir apie tokius fondus, atsakė, kad ta organozacija turėtų vadintis „Amplify Problems”. Kokios gi dar problemos su ebola, švietimu, sveikatos apsauga, maisto ir vandens trūkumu?
http://c-fam.org/en/issues/global-health/8018-danish-dutch-fund-for-overseas-abortion-lgbt-groups-may-inflame-laws-on-foreign-funding

ruta

Klausimai ministrei butu aktualus , jeigu Lietuvos ministrai butu skiriami ne politikos zaidimu kontekste , o pagal kompetencija .Valstybe , kuri pirmauja pagal korupcija / pagal ES domen./ jokie sprendimai nepriimami pasitelkus sveika prota ir kompetentingus specialistus , o ziurima atskiru grupiu nauda / ar nelakste buves sveikatos ministras Andriukaitis , kaip ‘sestiorka’ kai ‘Rubikonas ‘pinigu pagalba stume Seime , sau palankius istatymus ? taip pat lakste VISU partiju atstovai , skatinami otkatais ./

Atsakymų

į tokius paklausimus negausime, kol aukštiems pareigūnams nebus taikoma privaloma eutanazija už melagingus atsakymus bei parodymus.

kaip suprantu

ne visi seimo nariai nori buti nuzudyti medikamentais.

Pagarbos

ir susilaikymo.

Tai

ji sveikatos ar nesveikatos ministrė?Ar pateiks kas jai tokį klausimą,ar suvokia už ką atsakinga yra?
Seimo nariams,atsakingiems ir neabejingiems-AČIŪ.

Mix

Pasirašau kartu su šiais Seimo nariais po pateiktais klausimais poniai ministrei. Tik dar paklausčiau jos vieno klausimo – kaip SAM pasiruošusi ebolos viruso grėsmei?

va tep

British Journal of Obstetrics and Gynaecology; 1998, Vol. 105, pp. 1288-1295 rašo, kad po cheminio aborto apklausus moteris ar jos pasirinktų šį metodą – 47 procentai pasakė, kad niekada. Chirurginio aborto atveju pasakė, kad nepasirinktų chirurginio – 23 procentai. O SAM sako, kad jie vienodi ir VVKT klastoja žalingo poveikio dažnio duomenis? Tai kas čia darosi?

gal kas žino

kas žino kokie seimūnai priklauso asociacijaistumenčiai chirurginį abortą?
marija-aušrinė, vėsaitė, andriukaitis, oleka, čigrijiene?

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top