Gydytojai teigė, kad CDC painioja „politiką ir mokslą“ ir privalo aiškiai nurodyti, kokią riziką keliama kūdikiams, kuriems taikoma eksperimentinė praktika.
Šią savaitę JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) sulaukė gydytojų kritikos dėl savo prielaidos, kad vyrai, kurie tapatinasi su moterimis, gali „maitinti krūtine“ kūdikius, jei vartoja vaistų kokteilį, kuris kopijuoja natūralią moters krūties pieno gamybą.
Gydytojai teigė, kad CDC painioja „politiką ir mokslą“ ir privalo aiškiai nurodyti, kokią riziką keliama kūdikiams, kuriems taikoma eksperimentinė praktika.
Išskirtiniame pranešimeThe Daily Mail citavo gydytojus, kurie griežtai kritikavo CDC už teiginį, kad vadinamieji „translyčiai ar „nei vienai iš dviejų lyčių savęs nepriskiriantys“ (angl. – non binary) asmenys gali saugiai „maitinti krūtine“ jų prižiūrimus kūdikius.
CDC savo tinklalapyje Sveikatos lygybės aspektai, paskutinį kartą atnaujintame 2022 metų sausio mėn., teigia, kad „translyčiai ir nei vienai iš dviejų lyčių savęs nepriskiriantys asmenys gali gimdyti ir žindyti arba maitinti priglaudę prie krūtinės“.
„Norint maitinti krūtimi ar krūtine, nebūtina pagimdyti kūdikį,“ – tęsė CDC, pridurdama, kad „šeimos gali turėti kitus pageidaujamus terminus, kaip jos maitina savo kūdikius, pvz., žindymas, maitinimas krūtine ar maitinimas kūnu“.
Kitame tinklalapyje, paskutinį kartą atnaujintame 2023 metų balandį ir skirtame klausimams apie krūtų operacijas, CDC teigė, kad „translyčiai tėvai, kuriems buvo atlikta krūtų operacija,“ gali „krūtimi arba krūtine maitinti savo kūdikius“.
„Kai kurie translyčiai tėvai, kuriems buvo atlikta krūtų ir krūtų srities operacija, gali norėti maitinti krūtimi arba krūtine,“ – teigė federalinė agentūra.
CDC teigimu, „šeimoms,“ norinčioms taikyti tokią praktiką savo kūdikiams, „gali prireikti pagalbos,“ pavyzdžiui, kai reikia „maksimaliai padidinti pieno gamybą, papildyti racioną pasterizuotu donorų pienu arba mišiniais“ ar naudoti „medikamentus, skatinančius laktaciją, arba vengti medikamentų, kurie slopina laktaciją“.
Gydytojai pasmerkė šį patarimą, aiškindami, kad esami moksliniai tyrimai nepagrindžia dirbtinio kūdikio maitinimo dirbtinėmis krūtimis ir hormonais sukeltos laktacijos, bei įspėdami, kad taip maitinami kūdikiai gali patirti pavojų sveikatai, įskaitant širdies veiklos sutrikimus.
„Man, kaip gydytojui, priėmusiam daugiau kaip 5 000 kūdikių ir skatinusiam kiekvieną mamą maitinti krūtimi, akivaizdu, kad CDC politiką ir socialinę darbotvarkę iškėlė aukščiau už mokslą ir naujagimių sveikatą,“ – reagavo už gyvybę pasisakantis gydytojas ir Kanzaso valstijos respublikonų senatorius daktaras Rodžeris Maršalas (Roger Marshall).
„Reikalas tas, kad politika ir mokslas nepatogiai susilieja,“ – The Daily Mail portalui sakė daktaras Stiuartas Fišeris (Stuart Fischer), sertifikuotas gydytojas, turintis ilgametę patirtį. Jis tvirtino, kad teiginiu apie bet kokį lygiavertiškumą tarp natūralaus motinos pieno ir skysčio, pagaminto dėl farmacinės intervencijos į biologinį vyrą, „labai sunku patikėti“.
„Motinos gamtos nesuklaidinsi”, – sakė daktaras Fišeris ir pridūrė, kad nesant pakankamo kiekio atliktų tyrimų sunku nustatyti, kokią riziką gali patirti dirbtinai pagaminta medžiaga maitinamas kūdikis.
„Jei tai buvo išbandyta tik keletą kartų, kaip mes galime žinoti ilgalaikį poveikį?“ – sakė jis. „Trumpalaikis poveikis yra vienas dalykas, bet ilgalaikis, kalbant apie fizines ir psichines ligas… kas žino? Tai, švelniai tariant, dar tik besiformuojanti sritis“.
Dr. Džeinė Orent (Jane Orient), konservatyvios Amerikos gydytojų ir chirurgų asociacijos vykdomoji direktorė, portalui The Daily Mail sakė: „nežinome, koks bus ilgalaikis poveikis vaikui“, jei vyras bandys „maitinti krūtine“ kūdikį ir tam naudos „visokius neleistinus hormonus“.
Nors kai kurie atkreipė dėmesį į naujausius tyrimus, skatinančius idėją, kad medžiaga, kurią translyčiai asmenys gamina dėka skatinamosios laktacijos, yra tinkama natūralaus motinos pieno alternatyva, The Daily Mail atkreipė dėmesį, kad „neaišku, kiek kitų translyčių moterų galėjo maitinti krūtimi nuo pirmojo užfiksuoto atvejo 2018 metais“, ir nurodė, kad yra „labai nedaug tyrimų ir nėra mokslinio sutarimo dėl taip gaminamo krūties pieno maistinės kokybės“.
Portalas pažymėjo, kad vyrai, kurie tvirtina esantys moterimis, gali priversti save gaminti pieną vartodami vaistų kokteilį, įskaitant kontraceptines tabletes, metoklopramidą, digitalį, chlorpromaziną, raminamuosius vaistus ir vaistą nuo pykinimo domperidoną.
Tačiau FDA įspėjo, kad domperidonas negali būti vartojamas ne pagal paskirtį, o žindymui skatinti, nurodydama „rimto nepageidaujamo poveikio tikimybę“.
„Buvo paskelbta keletas pranešimų ir atvejų tyrimų apie širdies aritmijas, širdies sustojimus ir staigią mirtį pacientams, vartojusiems intraveninę domperidono formą, kuri buvo pašalinta iš prekybos daugelyje šalių,“ – 2004 metais atkreipė dėmesį FDA.
„Dėl galimų sunkių nepageidaujamų poveikių FDA rekomenduoja krūtimi maitinančioms moterims nevartoti domperidono pieno gamybai didinti,“ – teigė agentūra.
Portalas The Daily Mail tvirtino, kad prieš publikuodamas straipsnį kreipėsi į CDC dėl komentarų, tačiau jų negavo.
Liepos 6 d. savo Tviterio paskyroje daktaras Maršalas rašė, kad „CDC visai prarado pasitikėjimą“.
„Biologinis vyras, prikimštas hormonų ir kitų vaistų, kurie gali pakenkti kūdikiui, NIEKADA neturėtų bandyti natūraliai maitinti naujagimio,“ – sakė jis. „Kada kairieji atsibus ir supras, ką jie daro mūsų šaliai?“
Merė Soč (Mary Szoch), Šeimos tyrimų tarybos (Family Research Council) Žmogaus orumo centro direktorė, ketvirtadienio tinklalaidėje sakė, kad visuomenė „vos gimusiam kūdikiui … kelia širdies plakimo ir įvairių sutrikimų riziką, kad galėtume skatinti šią nubudusiųjų kultūrą“.
Soč taip pat griežtai kritikavo vadinamąjį „maitinimą krūtine“ kaip „gražaus veiksmo, skirto vaikui maitinti, iškraipymą“.
„100 proc. dėmesio skiriama vyrui, kuris apsimeta moterimi ir turi iškrypėlišką norą maitinti vaiką arba apsimesti, kad maitina vaiką,“ – sakė ji.
Šaltinis: lifesitenews.com