Gyvulių ūkio naujienos: LRT galės vykdyti savo misiją, jei ir tik jei jos veiklą prižiūrės savas kontrolierius. A. Rusteikos ir A. Švarplio komentarai

Jūratė Žuolytė (DELFI.lt): „LRT siekia išskirtinių sąlygų: nori, kad jos žurnalistų etikos negalėtų vertinti Visuomenės informavimo etikos komisija“:

„Trečiadienį Seimo kultūros komitetas balsuodamas pritarė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) siūlymui, kad Visuomenės informavimo etikos komisija, kuri Lietuvoje prižiūri, ar žiniasklaida elgiasi etiškai, nevertintų LRT veiklos – LRT teigia, kad šią funkciją gali atlikti jos Tarybai pavaldus LRT etikos kontrolierius. Kiti žiniasklaidos atstovai stebisi, kodėl visuomeniniam transliuotojui turėtų būti taikomos kitokios taisyklės nei kitiems žurnalistams, ir pastebi, kad Vakarų šalyse įprasta praktika, kai visuomeniniai transliuotojai turi ir vidinius etikos kontrolierius, ir tuo pačiu yra vertinami bendrų etikos priežiūros institucijų.“

* * *

Algimantas Rusteika: „Nepriklausomų ir laisvų žurnalistų“ veiklos etiką švelniai ir provaldiškai vertina šiltos provaldiškos tarnybos: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba ir Visuomenės informavimo etikos komisija.

Bet net ir šios iš savųjų rato draugelių sudarytos kontoros negali nepastebėti akivaizdžių pažeidimų, kada skelbiamos netikslios žinios, patyčios ir vienpusiškos nuomonės, nesuteikiant teisės viešai šmeižiamam asmeniui jokios galimybės paneigti informaciją*.

Už tokį konkretų pažeidimą šiemet Visuomenės informavimo etikos komisija netgi buvo priversta LRT nubausti. Na, bet atėjo metas rinkimų pergalės vaisius raškyti. Konservatorių viešųjų ryšių agentūros LRT, išlaikomos ir dulkinančios mums protus už mūsų pinigus, abiejų lyčių vadovytės jau pasididino algas 20 000 EUR.

Dabar laikas ir komforto zoną apsitverti, apsišiltinti ir susitvirtinti. Kad išvengtų visuomenės kontrolės „visuomeniniam transliuotojui“, visuomeninis manipuliuotojas siekia panaikinti net pačią kontrolės galimybę (daugiau apie tai ČIA).

Trečiadienį Seimo kultūros komitetas pritarė LRT siūlymui, kad Visuomenės informavimo etikos komisija nevertintų LRT veiklos. O kad būtų sudaryta regimybė, jog visuomenė kontroliuoja LRT, siūloma įsteigti kontrolieriaus-ombudsmeno pareigybę, kurią ir mes siūlome.

Tik gudriai – ją padaryti ne nepriklausomą nuo LRT, kas būtų logiška, o pačios LRT parenkama, skiriama ir kontroliuojama vidine kontorėle.

Sukursime zoną be jokios išorinės kontrolės – visuomenės pinigais išlaikomą propagandos monstrą. Ir patys save kontroliuosime, ponai. Jus visus taip pat.

* * *

Andrius Švarplys : Reikia apsaugoti nacionalinio transliuotojo nepriklausomumą, todėl nuo šiol… LRT reguliuos save pati.

Skiriama visiems dundukams, kurie galvojo, kad „valstiečių“ bandymas sutvarkyti LRT savivaliavimą buvo grėsmė savarankiškumui. Taip pat – geros valios, bet suklaidintiems žmonėms.

Ir dar. Į valdžią atėjo konservatoriai, vadinasi reikalų tvarkymas pajudėjo.

*Agnė Širinskienė. #Gyvulių_ūkis
Skaidrumas, atskaitomybė visuomenei, aukšti žiniasklaidos standartai – buvo burtažodžiai, su kuriais darbą pradėjo naujoji LRT vadovybė. Panašu, kad lozungai tęsėsi ne taip jau ilgai – tol, kol paskyrė.
Dabar LRT bus maloniau, jei juos kontroliuos kišeninis pačių pasiskirtas kontrolierius, o visos žiniasklaidos naudojamų savireguliacijos mechanizmų, išorės etikos sargų – nereikia, nors tie etikos sargai ir toliau budriai stebės tas visas likusias žiniasklaidos priemones.
Čia viskas po to, kai Visuomenės informavimo etikos komisija 2020 m. iš viso fiksavo 9 etikos pažeidimus Lietuvos žiniasklaidoje. Iš jų vienas buvo LRT už Mindaugo Aušros publikaciją „LRT tyrimas. Milijonai eurų nuomonei pirkti – kalbama apie šešėlines schemas žiniasklaidoje“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Truksta argumentacijos iš kritikų , gal todėl jog patys nesigilino kodėl toks sprendimas priimtas ? Abiems kritikams priminsiu S.Skvernelio išmintį ‘jei kibirą mėšlo sumaišysite su kibiru sviesto gausite du kibirus mėšlo ‘ iš ko seka jo išmintis jog nesvarbu ka į ka pirmiau įpakuosyte rezultate vistiek gausite tą patį ir čia su eks-premjeru šimtu procentu sutinku .Žiūrėkime pirmiau į priežastį o vėliau kritikuokimę . Aš nei už nei prieš taip kaip netapo aiškiau kam to prisireikė LRT..

taip

Monika ne kvaila, ji supranta, kad dabar yra tas laikas, kai galima atsiimti atlygi uz istikima tarnyba iki rinkimu ir per rinkimus. Dabar konservatoriai turi jai ir komandai atsidekoti, tuo paciu uzsitikrindami, kad situacija nesikeis ir ateityje. Abieju grupiu interesai sutampa. O lrt ir zurnalistines etikos reikalu juk jokie nepriklausomi institutai netirs, nes cia gresmes lrt nepriklausomumui kaip ir nera. Gudriai suzaista, bent jau kol kas. Bet tuo paciu reiskia, kad lrt toliau eina i dumbla

Tvankstas

LRT yra CNN, BBC propagandoninių dešrelių platinimo copy / paste platinimo organas, todėl norint sužinoti apie LRT virtuvę, reikia pasiklausyti James O’Keef įrašų su CNN vadovo Jeff Zucker pokalbiais rytinių pasitarimų metu – viskas taip pat vyksta ir LRT.

stasys

..Bet tuo paciu reiskia, kad lrt toliau eina i dumbla .
Atisdūso Vingė komisaras, prie žibalinės lempos , kažkur Vingio parke įškastame bunkeryje .
– Pasinaudojus covyt19 epidemina mes vėl atgausyme Nepriklausomybę pavergtai šaliai ir jos tautai .

Įdomu.

Ar čia tas „etikos kontrolierius”, kaip prie sovietų buvo partsekretorius, kontroliuojantis, kad viskas būtų pagal valdžios (viešpaties) žodį?

Buvo tokia

vaikiška dainelė: ,,Išjunk televizorių! Išjunk tą televizorių, išjunk!” (tiksliai neprisimenu, nes televizorių jau seniai išjungiau). Kažin, ar ,,konservai” tą monikyną taip sočiai šertų, jei sužinotų, kad žiūrinčiųjų teliko koks 10 procentų užzombintųjų? Ne pinigų labiausiai reikia gailėti (tepaspringsta!), o savo sielų ramybės. Tai galim mes 2020 metais išgyventi be to televizoriaus ar vis dar negalim?

bjž

Nieko naujo LT-vagia ir svaiginasi.

ar visi prisimena

kaip baigė propagandos šefas Jozefas Giobelsas?… (net nelaukė tribunolo). Monikutėms ir Co. derėtų pasižiūrėti senų dokumentinių filmukų.

stasy tu, stasy

Premjeras S. Skvernelis niekada nevartoja tokių frazių. Tai „Dėėdulės” lanzbergio poezija

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top