Hibridinė operacija prieš Lietuvą arba Lietuvos duobkasiai

Aleksandras Augiškis

Visuomenei šoką sukėlė paviešinta antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) direktoriaus Elegijaus Paulavičiaus pristatyta grėsmių vertinimo ataskaita ir Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Dariaus Jauniškio susirūpinimas dėl tarp Lietuvos ir Baltarusijos vykstančiu nuolatiniu abiejų šių valstybių piliečių judėjimu.

Dar daugelis pamena buvusio VSD vadovo Gedimino Grinos tinklalaidėje „Dvi pusės“ pasakytus žodžius apie baltarusius ir rusus Lietuvoje. „Tai tiesiog fantastinis dalykas! Įsivaizduokite, tarp 100 tūkstančių surasti tuos kelis šimtų žmonių, kurie yra paruošę daryti diversijas, yra labai sudėtinga! VSD nėra pajėgus visus 100 tūkst. imigrantų patikrinti“ – sakė jis, kritikuodamas politikų sprendimą įsileisti į šalį šimtus tūkstančių niekieno nekontroliuojamų Rusijos ir Baltarusijos piliečių.

G. Grinai antrino karybos ekspertas Darius Antanaitis, teigdamas, jog „tie patys baltarusiai, atvykę čia, darbo dienomis dirba, o savaitgaliais – išvyksta į ten, iš kur pabėgo nuo „persekiojimo“.

Tuos, kurie organizuoja masinę Lietuvos kolonizaciją užtvindydami ją migrantais, Nacionalinis susivienijimas pavadino valstybės išdavikais ir Lietuvos duobkasiais. Belieka viešai paskelbti jų vardus ir pavardes, nors daugeliui ir taip aišku, kas teikia Seime nuolat Lietuvos valstybės ardymą puoselėjančius įstatymų projektus,- Kovo 11-osios minėjime skelbė Nacionalinis susivienijimas.

Rūpestį masinio migrantų srauto stabdymų išreiškė Audoris Ažubalis ir Valdas Rakutis, balandžio 24 d. Seime pateikdami siūlymą panaikinti Rusijos ar Baltarusijos Respublikos piliečiams išduotus leidimus laikinai gyventi Lietuvoje, tuo atveju, jeigu bus nustatyta, kad per pastaruosius 3 kalendorinius mėnesius jie daugiau kaip kartą vyko į Rusijos Federaciją ar Baltarusijos Respubliką ir tuo kelia grėsmę valstybės saugumui, arba jeigu kuris iš jų tyčia, viešai sistemingai skleidžia melagingą, visuomenės ar valstybės interesams prieštaraujančią informaciją.

Tačiau, anot A.Ažubalio, siūlymas stabdyti Lietuvos kolonizaciją patyrė fiasko.

Savo veidaknygėje jis rašė:

Šiandien Seimas, ignoruodamas Lietuvos specialiųjų tarnybų ekspertizę, atmetė NSGK ir mano siūlymus, priimant Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymą. Tai reiškia, kad kaip ir iki šiol Baltarusijos piliečiai gyvenantys Lietuvoje galės tūkstančius kartų kirsti Lietuvos ir Baltarusijos sieną, suteikiant puikias galimybes Rusijos ir Baltarusijos specialiosioms tarnyboms tvirtinti ir plėsti savo agentūrinius tinklus Lietuvoje ir kitose regiono valstybėse.

Seimas nepalaikė mano siūlymų naikinti Laikinąjį leidimą gyventi tiems užsieniečiams, kurie tyčia viešai sistemingai skleidžia melagingą visuomenės ir valstybės interesams prieštaraujančią informaciją (į tą kategoriją turėjo patekti ir licvinizmo ideologijos platintojai). Seimo nariai taip pat leido Baltarusijos oligarchams net neturintiems leidimo gyventi Lietuvoje plėtoti savo verslus mūsų žemėje ir už gautus pelnus toliau stiprinti autoritarą A. Lukašenką.

Visa tai sudėjus supranti, kad tariamo/įsivaizduojamo solidarumo su baltarusiais kainą Lietuva mokės ateityje ir ta kaina nebus maža…

Skaitytojų teismui teikiame Seimo narių pavardes, kurie tiesiogiai dalyvavo hibridinėje operacijoje prieš Lietuvą.

Viešo balsavimo rezultatai dėl ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą  rodo, kad  migrantų stabdymui labiausiai priešinasi Seimo Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų, Laisvės frakcijos ir Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“.

Siūlymas sutrukdyti Rusijos ir Baltarusijos specialiosioms tarnyboms tvirtinti ir plėsti savo agentūrinius tinklus Lietuvoje, naikinti Laikinąjį leidimą gyventi tiems, kurie tyčia skleidžia valstybės interesams prieštaraujančią informaciją

Seimo narių balsavimo rezultatai

Balsavimo rezultatas:
NEPRITARTA

Iš  balsavusių virš 40 Seimo narių 2 trečdaliai TS-LKD narių balsavo prieš arba susilaikė (tolygu balsavimui “prieš:), kad būdų stabdomas migrantų iš Rusijos ir Baltarusijos antplūdis. Labiausiai Lietuvos kolonizacjiai priešinasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija.

Prieš migracijos stabdymą balsavo Seimo nariai, kuriuos NS vadina Lietuvos duobkasiais.

Balsavimo rezultatas:
NEPRITARTA

Pasyvūs Lietuvos kolonizacijos stebėtojai,  abejingi migrantų iš Rusijos ir Baltarusijos srauto į Lietuvą ribojimui.

Seimo nariai balsavę “UŽ” migrantų srauto stabdymą.

Pastaba. Rusų ir baltarusių šalyje kasdien daugėja – jų skaičius šalyje proporcingai didės, kol valdžios institucijose darbuosis asmenys, atsakingi už spartų lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimą, rusų pasaulio Lietuvoje kūrimą ir Lietuvos rusifikaciją. Taigi patys skaitytojai gali spręsti, kas yra mūsų gelbėtojai ir kas yra Lietuvos duobkasiai.

Balsuodami už kandidatus rinkimuose, nepamirškite patikrinti, kaip tikrovėje elgiasi jūsų kandidatas (ai), ką gero ar negero jie linki Lietuvai. Balsuokite už tuos, kuriems rūpi jūsų namų ir jūsų šeimų saugumas.

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top