Į Baltijos kelią Savivaldybė pardavinėja bilietus

BIZNIS: Šiaulių miesto savivaldybės įmonės „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas (kairėje) giriasi pristatydamas naujus autobusus, bet nerado nė vieno, kuris nemokamai vežtų į Baltijos kelią. Meras Justinas Sartauskas rado išeitį – tegul verslininkai remia, o „Busturas“ pardavinės bilietus. Jono Tamulio nuotr.

Rūta Jankuvienė | „Šiaulių kraštas“

Šiaulių miesto savivaldybė organizuoja autobusą į Baltijos kelią, į Pumpėnus, kur prieš 25 metus šiauliečiai stovėjo rankomis susikibę. Ne už dyką veš – už 40 litų. Meras tik verslininkų prašo labdaros, o pats miesto labdaros nesiūlo. „Ką žmonėms reikės pasakyti, kai vieni važiuos nemokamai, o kiti mokės?“ – stebisi verslo atstovai.

„Tokia nuostata“

Savivaldybė išleido lankstinukus apie renginius Baltijos kelio 25-mečiui pažymėti. Skelbia informaciją ir apie kelionę į Pumpėnus rugpjūčio 23 dieną. Veš miestiečius Savivaldybės, t.y. miesto, bendrovė „Busturas“.

„Bilieto kaina į vieną pusę – 20 litų. Nuolaidos netaikomos“, – informuojama ir perspėjama, jog reikia iš anksto registruotis „Busturo“ tinklalapyje.

Kultūros skyriaus vedėja Patricija Poderytė „Šiaulių kraštui“ sakė, jog pramonininkai dar ieško autobusų miestiečiams vežti. Meras Justinas Sartauskas yra išsiuntinėjęs jiems raštą su „prašymu paremti“.

Kodėl pati Savivaldybė neremia miestiečių kelionės į Baltijos kelią?

„Tokia yra nuostata“, – trumpai atsakė vedėja.

Pats meras šiuo metu atostogauja.

Busturas labdaros nedarys

Bendrovės „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas sakė, jog po pokalbio su meru atrado galimybių organizuoti „specialų reisą“ į Pumpėnus.

Kodėl jis mokamas? Ar įmonė negali paremti bendruomenei reikšmingo minėjimo?

„Labdaros mes negalime daryti, – aiškino „Busturo“ vadovas. – Veržiamės diržus.“

Jeigu Savivaldybė mokėtų, vežtų nemokamai, bet tokios kalbos su meru nebuvo.

„Specialiame reise“ bilietų nuolaidų nebus nei moksleiviams ar studentams, nei pensininkams. Nors pastariesiems tas Savivaldybės „suorganizuotas“ autobusas būtų reikalingiausias.

Verslo atstovai stebisi

Alvydas Stulpinas, Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas, „Šiaulių kraštui“ patvirtino sulaukęs mero prašymo remti miestiečių kelionę į Pumpėnus.

„Prašė vieno autobuso, remsime“, – patikino, bet nustebo išgirdęs, jog pati Savivaldybė neketina kelionės remti net savo įmonės autobusu.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai po mero prašymo kreipėsi į savo narius.

„Jau turime nusamdę autobusą“, – sakė rūmų vyriausioji specialistė Daiva Jonuškienė. Bet nusamdė ne „Busturo“ autobusą, už kurį paprašyta 1600 litų. Rado pigiau – už 900 litų, verslininkai susidės ir apmokės.

Pramonininkų skirti autobusai atvažiuos į tą pačią aikštelę Ežero gatvėje, prie Senųjų kapinių, paimti keliauninkų.

„Tai kaip čia bus, vieni važiuos nemokamai, o kiti mokės? – stebėjosi D. Jonuškienė. – Ką reikės žmonėms pasakyti?“

Kiti laikai – kitos vertybės

Sąjūdžio pirmeivė Irena Vasinauskaitė prieš 25 metus Šiauliuose buvo viena iš Baltijos kelio organizacinės grupės narių. Ji prisimena, jog tada „visos įmonės skyrė autobusus ir jų buvo tiek, kiek reikėjo“.

Nebuvo nė kalbos, kad kam būtų reikėję mokėti už kelionę.

„Aš pati važiavau autobusų parko autobusu – nieko nemokėjau“, – sakė I. Vasinauskaitė. Šiauliuose buvo surengtos ir teatralizuotos palydos į Baltijos kelią.

Išgirdusi, jog už kelionę į Baltijos kelią Savivaldybė šiandien prašo pakloti po 40 litų, I. Vasinauskaitė sakė: „Ką darysi, organizuosime „mašiniukus“ – bus pigiau. Keturiese nuvažiuosime po penkis litus susidėję.“

Jos nestebina, kad Savivaldybė neranda lėšų: „Juk valdo tie, kurie Baltijos kelyje gal nė nestovėjo.“

Prieš keletą metų Savivaldybės valdžia „branginosi“ skirti pinigų net Sausio 13-osios minėjimo laužui uždegti. Skyrė tik tada, kai buvo pagarsinta, jog žmonės patys atsineš malkų.


POKYČIAI: Prieš 25-erius metus Baltijos kelyje stovėjo ne tik eilė žmonių, susikibusių rankomis, bet ir autobusų, vežusių žmones į istorinį įvykį. Po 25-erių metų tokios kelionės „neapsimoka“ Savivaldybei.

skrastas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Protestuociau pries karus ir niekur nevaziuociau.

Apgailėtina

negi ir čia norima pasipinigauti?…

Taigi tam Taigi

Prieš karus ir aš protestuočiau.

to Taigi tam Taigi

kad normą įvykdytum, jau pats sau pritarti ėmei? Apgailėtina.

ptksš

Šiauliai yra Šiauliai. Kitaip sakant – taip vadinamų socdemų Triumfo arka.

Pragmatikas

Po šios publikacijos Šiaulių merijoje kilo sumaištis. Imta aiškinti, kad išrinktiesiems bus skirta pora nemokamų autobusų. Tik reikia registruotis. Tai pabandžiusi padaryti pirmojo Sąjūdžio Seimo narė gavo ,,per nosį,,, neva vietas jau užėmė garbūs tremtiniai ir kariai savanoriai. Kol Saulės mieste putoja aistros, Šiaulių rajono savivaldybė registruoja visus norinčius vykti į Baltijos kelią ir žada vežti nemokamai. O regijoninio laikraščio komentatoriai visiems praneša, kad kelionė į Rygos operos ir baleto teatrą, įskaitant bilietą į spektaklį, ekskursiją po miestą ir gido paslaugos kainuoja 50,0 lt. Taigi 80 km.kelionė į Pumpėnus lyg ir aukso vertės – bizniukas savivaldybės įmonei arba elementarus žmonių atgrasymas nuo kelionės į Baltijos kelią.

tegu vaziuoja

kurie dirbo sovietmeti aukstose pareigose ir buvo lojalus tuometiniai valdziai,nes ‘tipo jie atnese lietuviams nepriklausomybe ir uz tai pasieme zemes,rentas,valstybines pensijas,o paprastiems lietuviams,kurie vaziavo i Baltijos kelia su jais is vis vaziuoti neverti,nes KT teismas pasake ,kad tauta yra nulis,tik valdzia gali viska spresti,mano nuomone

taigi

ši savivaldybė su 100 mln.lt.nuostolių!!!Ką ji dar gali remti?Nebent save griūvančią.O juk tai puiki proga pasipinigauti!!!

Iseitis

Paminejimo diena,grandine apjuoskime Savivaldybe ir Bustura,su direktoriaus tarnybine masina,vez

Irena

Po šios dienos pasitarimo Šiaulių saldybėje atsirado trys autobusai, vešiantys į Baltijos kelią nemokamai. Be to, ,,Busturo,, vadovas pažadėjo perskaičiuoti bilieto kainas, jei rasis daugiau norinčių važiuoti. Žmonės kviečiami į Pumpėnus vykti nuosavais automobiliais ir priimti bendrakeleivius.

vilte

Kazkuris is politiku , berods , yra pasakes, kad laisve kainuoja…

cukrinis avinelis

o kodel reikia vaziuoti? Gal bus Baltijos kelio pakartojimas? Gal iki Ukrainos nusities ? O gal ir iki Gruzijos?

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top