Į Estiją atvyko JAV desantininkai. Ar rusų žemių vienytojas Putinas pasikėsins ir į rusakalbę Narvą?

JAV skubiai permeta į Estiją desantinės divizijos karius

Tiesos.lt anksčiau skelbė, kad siekdamos sustiprinti europines NATO pajėgas Jungtinės Valstijos pradėjo skubų šarvuotos technikos permetimą į Europą.

Šiomis dienomis amerikiečių armija ir toliau sparčiai permeta savo kariuomenės padalinius į Europos kontinentą, prie Rusijos sienų. Šiuo metu karo aviacijos reisais yra perdislokuota 150 kareivių iš JAV 173-iosios oro desanto divizijos ir šis procesas yra tęsiamas.

Kartu su kariškiais atvyko JAV Ginkluotųjų pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Ričardas Longo. Oro uoste juos pasitiko Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas, parlamento pirmininkas Eiki Nestoras, parlamento deputatai.

Sutikimo ceremonijoje T.H.Ilvesas pareiškė, kad Estija visada labai vertino bendradarbiavimą su JAV. Pasak jo, amerikiečių kareiviai atvyko ne tam, kad išlaisvintų jo šalį. „Mūsų nereikia išlaisvinti, tačiau jūsų atvykimas mums yra svarbus. Sveiki atvykę į Estiją!“ – pasakė prezidentas.

* * *

Andrejus Piontkovskis: Kas palaikys rusų žemių vienytojo Putino idėjos gyvybingumą? Ogi Narva – rusiškoji Narva


Andrejus Piontkovskis

Tiesos.lt redakcija skaitytojui siūlo politikos eksperto Andrejaus Piontkovskio įžvalgas apie Rusijos geopolitinės ekspansijos perspektyvas. Pateikiame kelias Laisvės radijo tinklaraštyje skelbto jo straipsnio „Arba triusikai, arba kryželis“, ištraukas.

Kada nors, leisdamas ilgas priverstinio laisvalaikio dienas, nuo valdžios nušalintas Putinas prakeiks savo sukčių spičraiterį (angl. speechwriter – tekstų sudarytojas aukštų valstybės asmenų ir politikų viešoms kalboms – Tiesos.lt), nusirašiusį kovo 14 dienos Kremliaus spektaklio pranešimui apie Krymą „gerojo Hitlerio“ pasakytą kalbą apie Sudetus. Negalima atverti tokių numirėlių kapų. Vokiškąjį nacizmą nugalėjusi ir šią pergalę pavertusi pagonišku kultu liaudis nurijo šias šėtoniškas nacių propagandos ideologemas: suskaldyta tauta, vokiečių (rusų) žemių suvienijimas, Trečiasis reichas (Rusų pasaulis, Penktoji imperija), Ein Volk ein Reich ein Führer, saujelė nacional-išdavikų.

Pirmą kartą nuo 1999 metų, po įkvėpto, tačiau seniai nuvalkioto šūkio „murkdyti išvietėse“ – kaip tyčia, tinkamu laiku vadui – radosi šviežia ir ilgiems metams jo valdžią iki gyvos galvos pateisinanti mitologema apie žemių suvienijimą.

Balandžio 17 dieną su tautiečiais bendraudamas televizijos laidoje „Tiesioginė linija“, prezidentas pirmiausia auditoriją pradžiugino pranešdamas, kad visi esame apdovanoti unikaliu genetiniu kodu. Su jam būdingu kilnumu jis pripažino, kad ir kitos gentys bei tautos turi kai kurių atskirų vertybių (pavyzdžiui, merkantilumo ir apdairumo), tačiau ypač pabrėžė mūsų esminį pranašumą, palyginti su visomis kitomis etninėmis grupėmis: pas juos nėra mums būdingo dvasingumo. Galiausiai prieš įkaitintus bendragenčius Putinas iškėlė įkvėptą tikslą – Novorosiją: šešias rusiškas sritis, neteisėtai perduotas Ukrainai.

Ukrainos įvykių fone neakivaizdus branduolinis pasaulio šantažas Putinui buvo sėkmingas. Tačiau ši tendencija mūsų mirtiniems partneriams sukėlė daug rimtos įtampos – Krymas, Novorosija, ką dar teks numesti ant du dešimtmečius nuo kelių besikeliančios arijų genties fantazijų altoriaus? Šiaurės Kazachstaną? Putinas puikiai supranta, kad vos jam užsiminus apie šias teritorijas, kaip didžios „Rusų pasaulio“ idėjos siekį, Semirečjėje (geografinė sritis Centrinėje Azijoje – Tiesos.lt) nedelsiant atsiras mandagūs geltoni žmogeliukai, užkirs Transsibiro magistralę, o Tolimuosiuose Rytuose ir Sibire vietos senbuvių tautoms padės pareikšti savo valią susijungti su jų istorine tėvyne – Juanių dinastijos imperija. Ir beprasmiška kliautis branduoliniu ginklu konflikte su civilizacija, kuriai žmogaus gyvybės vertė tradiciškai lygi nuliui.

Tai kas gi tada lieka rusų žemių suvienijimo idėjos gyvybingumui palaikyti? Narva. Rusiškoji Narva. Rusų ginklo šlovės miestas, Ivano Rūsčiojo sudeginta danų tvirtovė, kažkokio keisto nesusipratimo būdu atsidūrusi šalies – agresyvaus NATO bloko narės – teritorijoje. Taip, NATO ir „Rusų pasaulio“ įprastinės ginkluotės potencialo santykis šiandien yra toks, kad ir kiek žalių žmogeliukų ir nesvarbu kokiu būdu jie atvažiuotų į Narvą palaikyti referendumą dėl prisijungimo prie istorinės Tėvynės, agresyvaus bloko jėgomis jie bus likviduoti per pusvalandį.

Tuo tarpu autoritetingi JAV ekspertai ir politologai galėtų savo tėvynainiams užduoti ritualinį klausimą: „Ar norite numirti už Narvą?“ Štai kodėl Estijai (arba Latvijai) apsaugoti Vakarai niekada nepradės karo su Rusija, kaip kad neskuba kariauti ir dėl Ukrainos. Kremlius tai puikiai supranta ir entuziastingai svarsto atsiveriančias apetitiškas galimybes.

Sprendžiant iš visko, kolektyvinis Putinas yra stipriai veikiamas nuolat griežtėjančių Vakarų sankcijų. …Rusijos valdžios sluoksnių sąskaitų paviešinimas – politiškai jiems daug baisesnė grėsmė negu tų sąskaitų užšaldymas. Sėkmingai tęsti istorinę „Rusų pasaulio“ dvasinio vado misiją su tokia reputacija savo pavaldinių akyse bus ypač nelengva. Amerikiečių specialiųjų tarnybų sąmoningai nutekinta informacija apie Putino 40-ies milijardų dolerių turtą (apie tai skaitykite balandžio 21 dienos Tiesos.lt publikacijoje) – pirmoji kregždė ir paskutinis perspėjimas. Kas nors viena, Mr. Putin. Arba užsimaukite triusikus, arba nusiimkite kryželį. Rinkite arba russkije zemli, arba American dollars.

svoboda.org

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top