Ignas Radžvilas – unikalus Šiaulių visuomenininkas

Tęsiame Irenos Vasinauskaitės publikacijų seriją, supažindinančią su Šiaulių miesto visuomenininkų, susibūrusių po Lietuvos Sąrašo vėliava, komanda (su Šiaulių Lietuvos Sąrašo programa, galima susipažinti ČIA).

Girdėjau kalbant, kad jeigu kiekviena savivaldybė turėtų bent po 10 tokių aktyvių piliečių, kaip šiauliškis Ignas Radžvilas, betvarkės neliktų arba būtų ženkliai mažiau. Kasmet Ignas kiekvieną Šiauliuose rinktą Seimo narį aplanko po 2–3 kartus. Jau šį sausį apie miesto ir šalies problemas diskutavo su E.Žakariu bei V.Simulik. Seimo nariams yra pateikęs siūlymų mažinti parlamentarų skaičių, nes daug žmonių emigravo iš Lietuvos. Prašė įsiklausyti į rinkėjų nuomonę ir panaikinti rinkimus pagal partinius sąrašus. Oro, aplinkos užterštumo klausimai, betvarkė, duobėtos gatvės ir „kiauri“ daugiabučių kiemai – niekas nelieka I.Radžvilo nepastebėta. Pėstute ar ratuotas jis apsuka ratus Šiauliuose kaip tikras šeimininkas ir apsilanko pas miesto tėvus. Per dvejus metus pateikė daugiau nei 200 raštų-pasiūlymų savivaldybės merui Justinui Sartauskui bei administracijai.

– Iš pradžių tik rašydavau nurodydamas tikslią vietą, kur reikia sutvarkyti. Užsiregistravęs į priėmimus papasakodavau žodžiu. Vėliau supratau, kad netiki arba nenori girdėti, tai ėmiau fotografuoti ir prie raštų nuotraukas dėti, – pasakoja Ignas. – Per porą metų susikaupė 250 nuotraukų albumas.

Aktyvus vyras ne tik raštus rašo – kur gali, ir pats tvarkosi. Jei kokį medį vėjas nulaužia, tai jo vietoje aštuonis pasodina. Žolę daugiabučių kiemuose nupjauna, suoliukus prie namų suremontuoja ir nudažo. O apie Igną ir suoliukus Šiaulių centrinėje miesto Vilniaus gatvėje, vadinamajame pėsčiųjų bulvare, jau legendos pasakojamos. Girdi, po didesnės pūgos, tarsi sportuodamas, pereina bulvaru žvitrus vyriškis ir sniegą nuo visų suoliukų nuvalo, su norinčiomis pailsėti močiutėmis pasikalba. Viena tokia ir paporino, – kažkoks Ignas rūpinasi, kad pirkinius iš turgaus nešančios moterys galėtų atsipūsti. Sakysite, smulkmena? Bet nuo tokio rūpesčio šalia esančiu ir prasideda tarpusavio supratimas, atjauta, parama.

Ignas Radžvilas yra padirbėjęs ir šilumos klausimus gvildenusioje Vytauto Kabailos vadovaujamoje asociacijoje „Šiaulių iniciatyva“, kurios indėlis į neįtikėtinai pigų šių metų šildymo sezoną dar nėra deramai įvertintas, todėl tos darbo grupės veiklos rezultatus rinkimų finišo tiesiojoje savinasi, kas netingi ir sąžinės neturi.

Laisvalaikiu I.Radžvilas kviečia jaunimą sportuoti, o Kaune vykusiose sveikuolių varžybose dalyvavo su savo sūnumi ir dukra. Bendraudami su sportišku vyriškiu Lietuvos Sąrašo žmonės netikėtai prisiminė matę jį „Lietuvos talentų“ šou – ten jis demonstravo sudėtingiausius gimnastikos pratimus.

Brandus amžius, puiki sveikata, išsilavinimas, noras ir sugebėjimas būti naudingam atvedė Igną Radžvilą į Lietuvos sąrašo Nr. 9 visuomenininkų būrį. O šio kandidato 11-ąjį numerį sąraše daugelis jau ir įsiminė, nes darbštuolis stropiai agituoja už save ir bendražygius.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top