Informacija rinkėjams: Liberalų sąjūdis siūlo mažinti darbuotojų garantijas ir saugumą, konservatoriai pritaria

Ketvirtadienį Seimo posėdyje, nedalyvaujant valdančiajai daugumai (dalyvavo ir profesinių sąjungų poziciją gynė tik Aušra Papirtienė), po pateikimo 31 balso dauguma (susilaikė 4, prieš balsavo 7) pritarta, kad būtų pradėta svarstyti viena iš Liberalų sąjūdžio frakcijos teikiamų Darbo kodekso pataisų, praneša Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija. Jos teigimu, siūloma pataisa liberalizuotų suminės darbo laiko apskaitos reglamentavimą.

Už pataisą, kuri leistų darbdaviams išvengti apmokėjimo už viršvalandžius, balsavo 6 Liberalų sąjūdžio frakcijos ir 23 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija nariai (žr. ČIA).

Pagrindiniu komitetu paskirtas Socialinių reikalų ir darbo, o svarstymas numatytas gegužės 7 d. Seimo posėdyje.

Kitos Darbo kodekso pataisos, siūlančios įteisinti itin pavojingas darbuotojams vadinamąsias „nulio valandų darbo sutartis“, net ir iniciatoriai – Liberalų sąjūdis – susiprato per vieną dieną neteikti: teikimas nukeltas iki kito Seimo posėdžio.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Amžinai

aktualus išlieka filmas „Skrydis virš gegutės lizdo”.Kurį iš naujo pamėgsta jaunimas.Kaip ideologijos valdoma aplinka virsta beprotnamiu.Ir ideologiją įkūnijanti „med.sesuo”,gaila,kad šį gerą pavadinima konservatoriai pakeitė į žodį „slaugytoja” ideologiniais sumetimais(belieka tikėtis,kad kažkada ateis laisva valdžia ir „gailestingoji sesuo” bus grąžinta į gyvenimą),-gerai atskleidžia veidmainišką sistemos veidą.Filmas pateikia apibendrintą receptą išsivaduoti-tai laisvė,tik kokia ji būtų, tai jau laisvė diskutuoti.Geriau ,kad jaunimas suprastų,jog tik krikščioniška nelaisvė yra kelias į laisvę.

Lietuvoje

per daug lietuvių – reik dar pamažint. Mažint ir mažint, – taip mano užkietėję rasistai ir antilituanistai, pasislėpę po kauke.

kubybylius

-Pencijas, ir pencijas dar reikia atimt!

stasys

Panašus darbo santykiu liberalizavimas visada daromas krizei mus pasiekus . Seimas gali pats pasirinkti priimti ta pataisą arba ja atmesti . Tuo atveju butu apsaugoti darbuotoju esami interesai , o pasekmės gultu ant valstybės biudžeto pečiu , nedidelis pasirinkimas . Niekas negali versti darbuotojo dirbti tokiomis sąlygomis ir Jis turi pasirinkimą , jei tokiu priemonių pareikalaus įmonės padėtis darbuotojui teks rinktis . Beje neapmokestinamo darbo negali būti , ta draudžia ne tik Lietuvos įstatymai bet ir konstitucija ..todėl panaikinus viena darbuotojo lengvatą teks darbdaviams pagalvoti kaip ja kompensuoti ir kada . Aš jau nesistebiu kad tokiu pataisu nepateikė valstiečiai su R.Karbauskiu , tokie sudėtingi klausimai ne artojams ir sėkmės džentelmenams .

Patnka man

tas stasys,jis ir kosmonautas,ir akušeris,ir politologas, ir santechnikas,ir dar velniai zino kas…

Dzeikas

Lietuvos realijomis ir liberalizma durdomu gali paverst. Man asmeniskai garantijos reikalingos kaip suniui 5 koja.Kaip kad Amerikoje: nera darbo – apiforminti paliuosavima galima labai greit. Na jeigu NERA to darbo, tai kaip verslininkas tave islaikys? Kitas dalykas, kad socialiniai draudimo mokesciai turi kaupti imokas butent JUODAI DIENAI, ir islaikyt palaisvintus darbuotuojus ar perkvalifikuot jei reikia.Tai cia VALDZIOS darbas, o ne verslininko. Verslininkui tik 1 (VIENA) dilema: Kai darbo bus, kur tu rasi kvalifikuotu ir geru darbuotuoju kurie kokybiska ir sudetinga dirbtu??? Paskambinsi darbuotuojui , sakysi „grizk, darbo atsirado”. Jeigu jis istikruju geras tai jis jau pas kita dirbs. Arba tu jam moki isties gera atlyginima, tiek kad jis ir bedarbis budamas sveicarui uz duru atidaryma arbatpinigiu duoda. Kodel as daznai… Skaityti daugiau »

Dzeikas

PS.Valdziukes subinlaizys niko neminesiu aiskina,kad darbo santykiai visada liberalizuojami krizes metu. Eilinis briedas.Tik Lietuvoje taip elgiamasi, nes ne banderlogai islaiko seimunus ir kitus valdziunus.Todel jiems istatymai KINTAMI. Valstybeje kurios valdzia gerbia savo piliecius istatymai krizes numato ir todel jie liberalus v i s a d . Kitas dalykas, kad verslininkas tuo liberalumu naudotis neskuba. Netgi muilo virimo bravore ismetes darbininka poto surasi arba siknaranki uz kurio nugaros 2 priziuretojus samdysi stovet, arba mokesi didesni atlyginima nei konkurentas. Tiesa sakant gaminant primityvia produkcija: vatinuku, darbiniu pirstiniu, ziurstu siuvimas ir monopolizavus gamyba,- aciu laisvai Lietuvai, valdzia LEIDZIA tokius dalykus, – taip elgtis galima. Kam ten idomu ta darbines pirstines uz 50c kokybe… Normalios, Vokietijje siutos uz 8-10 euru visvien su lietuvisku atlyginimu… Skaityti daugiau »

tiek

Džeikas visai įsijautė į broilerio vaidmenį (verslas be atsakomybės – liuks,ania. Nėra darbo – lauk ,kaip amerikoj , ir jokių problemų(kam ? ar tam ,kuris liko be pajamų sau ,savo šeimai ? ) Vnž. – būdamas adminu ,tą „Džeiką” ,senai už šiknos ir lauk negrįžtamai…:))) Ir nuostolio jokio portalui ,ir proto neknistų kažkoks…. . Iš žinok, žmonės Lietuvoj dar nėra paversti zombiais,kuriuos kaip tavo amerikėj galima nebaudžiamai desėtkais taikos metu užkasinėt be jokios atsakomybės

dėl meilės stasiui

Yra senas anekdotas apie raktą,kuris tinka visoms spynoms.Universalas – kur mesi – tan stasį rasi,be jo kaip sriuba be druskos – kasdien pirmose kiekvieno straipsnio komentarų gretose.Bet anekdoto moralas toks:spyna,kuriai tinka kiekvienas raktas,prilygsta prostitutei.

Dzeikas

tiekui:
Verslas SU atsakomybe – tai feodalinis ukis. Feodalas tave rurina kaip nori. Gali nuplakt jeigu tinginiauji taciau privalo pasert badmeciu.
Ai, na dar feodalas gali su buro mazametem dukrom „pazaist” , na pas jo suneli toks hobby. Na betgi ponas, o ne koks indu plovejas is rumu.
Tada galima, tai nepazeidzia „atsakingo verslo tautiskos koncepcijos”

stasys

Dzeikui .taip kaip ka tik baigiau ‘laižyti’ galiu ir tau skirti truputi dėmesio .:)) aš abejoju ar raudonas amerikietis gali ka nors dorai išmanyti apie liberalizmą ir kaip Jis darbo santykiuose veikia. 🙂 vat jei nors truputi daugiau laiko skirtumėte ne ten kur kas ka palaižė ar palietė žinotumėte kiek plačiai išplėtotos fantazijos pas Lietuviškas profsąjungas ir panašu briedą .

si karta nenustebino

liberalai ir konservatoriai visada buvo uz begalini darbo santykiu liberalizavima. nieko cia keisto, jie si karta tiesog nuosekliai siulo tai, ka ir visada kalbejo. ir sis atvejis skiriasi nuo kitu, kai konservatoriai yra atseit krikscionys demokratai, bet visur, kur tik galima krikdemiskas ir tautines nuostatas atmeta. o siaip bus zymiai idomiau veliau pamatyti, kaip I ta pasiulyma ziures valstieciai , socdarbieciai ir visi kiti. jeigu pamenate, anksciau darbo kodelso pataisos buvo priimtos butent padedant Butkeviciaus socdemams. dabar opozicijai balsu neuzteks, nebent kazkas is daugumos presides del vienokiu ar kitokiu interesu

dzeikas, tiekas, stasys -

čia vienas asmuo ar bent du?

tiekui

jašos teip vadinama amerikė yr Širvintose ar Ukmergėj. Nelygu kada kokį proxy sotrudnikas naudoja.

Vardas

Nieko keisto del anukiniu KonserVatniku, Liberastu pasiulymu juk Kinijos vergu fabrikai gali uzsidaryti Europai, tai reikia ieskoti klusniu vergu Lietuvoje. Keista kai palygini debiliuku Gabrieliaus Landsbergio, Viktorijos Cmilytes, Ausrines Armonaites amziu tai sunku rasti tokius partiju vadovus net JAV Demokratu partijoje, Jungtines Karalystes Leiboristu partijoje. Lieka tik ieskoti Europoje gal yra koks politinis studentas kaip Lietuvoje durninantis kokia Europos sali.

T0mas J.

Praeitą savaitę alkas lt rašiau: Visą laiką po Kovo 11-os Lietuvą valdė tos partijos, kurios atstovavo turtuolių interesus. Klestėjo bankai ir kitos turtuolių valdomos įmonės. Kai milijardierius savo samdiniams mokėdavo tiek mažai, kad šie nesugebėdavo išgyventi – milijardieriaus Numavičiaus samdinius pinigais paremdavo valstybė: pamaitindavo nemokamai jų vaikus mokykloje, kompensuodavo šildymo išlaidas. Valdžia ir šitaip prisidėjo prie bagotųjų gerovės. Kad tik Numavičiui būtų geriau. Tai buvo tikra dešiniųjų politika.
2016 m. padėtis truputį pasikeitė.
Linkiu, kad keistųsi ta linkme ir toliau, nes turtuolių – tik saujelė. Taip nedemokratiška, kai valdžia pataikauja mažumai, turtuoliams.
.

Dabar jūs matote šviežią pavyzdį, kas yra tos partijos, kurios turtuolių saujelės interesus atstovauja šiandien: liberalai ir konservatoriai.
Neužmirškite to bent iki spalio pabaigos!

Dzeikas

TomasJo paistalai – homo sovieticus lituanus mastymo produktas.
Ta rodo jau vien jo zodynas – „turtuoliai”. Jeigu pratesti jo latentines aistros israiska tai idealu butu, kad „turtuoliu” nebutu. O butu kaip Sovietijoje – tik elgetos su 2 kelnemis: darbinemis ir iseginemis Lapkricio 7d paradui.
Tuo tarpu normalios salys , i kuriu tarpa Lietuva deklaruoja ir taip tycia stengiasi patekt, siekia kad „turtuoliu” valstybeje butu kaip galima daugiau.
Persidazes gaivalas is raudonuju sovietuku i tautiskus patriotus gi siekia ,kad turtuoliu butu kuo maziau. Bukime kaip visi: su 2 kelnemis su buteliu „stolicnos” ir kad baltisku sardiniu dezute sventems.
O TomasJ tokiu meisterzingeris.

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top