Informacinio karo pergalėmis Baltarusija lenkia Lietuvą

Prieš šv. Kalėdas Baltarusijoje užblokuoti interneto portalai. Žurnalistų asociacija protestuoja

belaruspartizan.org

Nepriklausoma baltarusių žiniasklaida praneša apie naujus Baltarusijos režimo išpuolius prieš interneto portalus.

Nepateikus paaiškinimo apie priežastis, nuo gruodžio 19 dienos buvo užblokuota vartotojų prieiga prie šių interneto svetainių: belaruspartisan.org, udf.by, 21.by, gazetaby.com, zautra.by, belapan.com, belapan.by, naviny.by, charter97.org.

Gruodžio 23 dienos duomenimis, šalyje, be šių portalų, dar yra užblokuotas portalas onliner.by.

Gruodžio 22 dieną šiuo klausimu buvo išplatintas Baltarusijos Žurnalistų asociacijos (BŽA) valdybos pareiškimas.

„Nėra jokių teisinių dingsčių riboti Baltarusijos piliečiams informaciją apie įvykius šalyje, – pabrėžia BŽA. – Priemonės, kurių imtasi eilinių prezidento rinkimų išvakarėse, faktiškai paverčia kampaniją beprasme, nes šalyje de facto įvedama ypatingoji informacinė padėtis. Suprantama, kad taip pat šios priemonės absoliučiai prieštarauja tarptautiniams Baltarusijos įsipareigojimams dėl žiniasklaidos laisvės ir šalies vadovybės deklaruotiems siekiams gerinti santykius su Vakarais“.

Kaip tvirtina dokumento autoriai, atakos prieš nepriklausomą žiniasklaidą „sukelia dar didesnį Baltarusijos piliečių nepasitikėjimą oficialių šaltinių skleidžiamais pranešimais“. „Be to, tai gali tik pabloginti situaciją, taip pat ir ekonominę. Alternatyvios, profesionaliai parengtos informacijos stoka prisidės platinant nepatikimiausius gandus apie padėtį šalyje“, – sakoma BŽA pareiškime.

Baltarusijos Žurnalistų asociacija reikalauja, kad šalies Informacijos ministerija, prezidento Operatyvinis analitinis centras ir Generalinė prokuratūra skubiai imtųsi priemonių tam, kad būtų atstatyta prieiga prie užblokuotų portalų, atliktas patikrinimas dėl neteisėto interneto apribojimo, nustatyti ir patraukti atsakomybėn įstatymus pažeidę asmenys.

belaruspartisan.org

* * *

Nuo sausio pirmosios Baltarusijoje įsigalioja Žiniasklaidos įstatymo pataisos: Laisvę ir vėl užblokavo…

naviny.by

Nuo 2015-ųjų metų sausio 1 dienos Baltarusijoje įsigalios atnaujintas Žiniasklaidos įstatymas. Pasak ekspertų, pateiktos pataisos leis valstybei padidinti spaudimą nepriklausomai žiniasklaidai. Jų nuomone, tai dar vienas valdžios žingsnis rengiantis prezidento rinkimams.

Ir nors įstatymas dar neįsigaliojo, pastarosiomis dienomis užblokuota nemažai Baltarusijos informacinių tinklalapių (kuriuose taip pat buvo aktyviai diskutuojama tema apie įvedamą 30-ties procentų rinkliavą, perkant valiutą).

Konkrečiai, gruodžio 20 dieną buvo užblokuoti Baltarusijos informacinei kompanijai „BelaPAN“ priklausančių portalų – belapan.by, belapan.com ir naviny.by – IP-adresai.

Savo paskelbtame pareiškime kompanija išsakė prielaidą, jog tik valdžia galėjo priimti sprendimą blokuoti IP-adresus, ir šį įvykį įvertino kaip „šiurkštų pasikėsinimą į žodžio ir žiniasklaidos laisvę Baltarusijoje“. […]

Visą straipsnį galima perskaityti naviny.by

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Trupmenas

Kokie gražūs unisonai. Keista tyla mūsų didžiuosiuose portaluose, tyli ir nesolidarizuojasi su BT. engiamais žurnalistais D.Radzevičiaus Žurnaliūgų (katučių) sąjunga. Ką visa tai reiškia?

Marija

Labai keista, kad LT žurnalistai ir portalai šią žinią nutylėjo. Ką tai galėtų reikšti?

Hmm

Ar pas mus ne tas pat? Policija ir KAM pagal naujus Grybauskaitės-socdemų-konservatorių-liberalų įstatymus gali 48 valandoms atjungti nuo interneto bet ką.

Vatnikas

Draudymais nieko nepasieks! Reikia kovoti pozitivei! Reikia duoti Kryžio Vyčiaus ordinus labiausiai pasižimėjusiems prapagandystams, Jakylaičiui, Siaurusevičiui ir kitiems, ir taip juos skatynti. (Tik Taigiui tai nereikia duoti Kryžio Vyčiaus ordiną, nes jis viename komentare kurstė įvikditi bogochulstvą, kad reikia nukryžioti Prezydentą Putiną!!!). Tai kiti irgi norės gauti Kryžio Vyčiaus ordiną ir pradės stengtis pateikti teisingą informaciją.
Imkite pavizdi iš Rusijos. Jie nesistenge uždrausti, bet vyska daro pozityvei: užvakar patriarchas Kirilas įteikė gylei mastanciam žurnalistui Dmitrijui Kiseliovui Sergejaus Radonežskio II laipsnio ordiną už teisingos informacijos skleidymą. Aišku, tuoj pasipils komentarai, kad išaiškinti Vatniko IP, sakys kad meluoju. Nemeluoju, skaitikit sekančeme linke: http://www.patriarchia.ru/db/text/3887269.html

Nepergyvenkite

greitai tas pats bus ir Lietuvoje

Hmm

jau dabar, pabandzius reitinguoti sio portalo skaitytoju komentarus,ismeta: „about:blank”. kitais metais uz tokia laisvamanyste,matomai atjungs interneta.

Letas Palmaitis

Šiaip nereikia stebėtis: viskas vyksta „pagal planą”, o garsiai demaskuojami „skirtumai” tarp demokratinių ir totalitarinių režimų gali būti laikina regimybė. Man net dabartinis Ordos – Ukrainos karas atrodo viso labo tik gudriai „reguliuojamas konfliktas”. Sunku įtarti, kad patyrusi karjeros darytoja nuo pat Honneckerio laikų putkino „bičiulė” Merkel nebūtų supratusi, kad pataikavimas, derinamas su sankcijomis, tik provokuos čingischanų sovietines nostalgijas bei bandymus „atkurti garbę” net ir rizikuojant pačia Ordos egzistencija. O kaip valkirija su Olandu manipuliavo Porošenka, matyti iš sutarties, kuri lygi nepriklausomos Ukrainos kapituliacijai.

V.Ladas

Bacjka greitai perėmė patirtį iš Stribauskaitės…Dar ir patobulino.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top