Institutas nebenori turėti nieko bendra su “katastrofinio užkrato” pandemijos pratybomis

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Gateso fondas 2022 m. spalio mėn. surengė pandemijos pratybas.

Šiose pratybose dalyvavo aukšto rango Roberto Kocho instituto (RKI) darbuotojas, atsakingas už bendradarbiavimą su PSO ir tarptautinį pasirengimą sveikatos apsaugai. Lėšas kelionei skyrė Gateso fondas. RKI bandymas atsiriboti nuo pratybų yra tiek pat suprantamas, kiek ir abejotinas.

Sausio 14 d. tinklaraštininkas Bastianas Baruckeris pateikė Roberto Kocho institutui (RKI) prašymą pagal Informacijos laisvės įstatymą, į kurį  gavo atsakymą. Jis susijęs su profesorės Johannos Hanefeld dalyvavimu 2022 m. spalio 23 d. Briuselyje vykusiose pandeminėse pratybose “Katastrofiškas užkratas”. Jas organizavo Geitso fondas, Johnso Hopkinso sveikatos saugumo centras ir PSO.

Organizatoriai kvietė Senegalo, Ruandos, Nigerijos, Angolos, Liberijos, Singapūro, Indijos, Vokietijos ir JAV sveikatos apsaugos ministrus bei aukšto rango visuomenės sveikatos pareigūnus repetuoti, kaip būtina reaguoti į naują mirtiną pandemiją, nuo kurios labiausiai kenčia vaikai ir jaunimas.

Paklausta apie M. Hanefeld vaidmenį pratybose, RKI stebėtinai atsakė, kad ji simuliacijoje dalyvavo kaip “nepriklausoma ekspertė”, todėl nieko daugiau apie pratybas pasakyti negalėjo. J. Hanefeld kelionės išlaidas apmokėjo Geitso fondas.

Tai stebina, nes pandemijos pratybos buvo skirtos tarptautinei sveikatos apsaugai. Būtent tai RKI pavedė M. Hanefeld, kaip Tarptautinės sveikatos apsaugos centro (ZIG) vadovei. Jos interneto svetainėje teigiama:

“Siekiant apsaugoti sveikatą, (…) tarptautiniai tinklai yra būtini nuolatiniam ir greitam keitimuisi žiniomis ir patirtimi. Roberto Kocho instituto Tarptautinės sveikatos apsaugos centras (ZIG) bendradarbiauja su šalimis partnerėmis ir tarptautiniais visuomenės sveikatos veikėjais, siekdamas stiprinti visuomenės sveikatos sistemas ir reaguoti į ekstremalias sveikatos apsaugos situacijas visame pasaulyje.”

Vargu ar dalyvavimas pandemijos pratybose, kurias organizuoja pagrindiniai tarptautiniai sveikatos priežiūros subjektai, galėtų tiksliau atitikti šį darbo aprašymą. Jei ji vis dėlto dalyvavo šiose pratybose su privačia misija, kyla įtarimas, kad RKI nori išvengti atsakomybės už šias pratybas ir savo dalyvavimą jose.

Corona-Doks yra paskelbusi straipsnį apie ZIG ir Hanefeldą “Pasaulinės sveikatos” kontekste. M. Hanefeld  yra viena iš PSO Bendradarbiavimo centro dėl naujų infekcijų ir biologinių pavojų direktorių. M. Hanefeld taip pat vadovauja PSO Bendradarbiavimo centrui RKI, kurio tikslas – “gerinti pandemijų ir epidemijų rizikos valdymo prognozes”. Kodėl tuomet ji turi privačiai dalyvauti PSO organizuojamose pratybose naujai atsirandančių infekcijų pandemijai?

Ji kartu vadovauja RKI PSO žvalgybos centro personalo skyriui, kuris organizuoja RKI ir Berlyne esančio PSO žvalgybos apie pandemijas ir epidemijas centro bendradarbiavimą. Kaip ji gali būti “nepriklausoma” ekspertė, kai yra pakviesta į pandemines pratybas, kurias organizuoja PSO?

Johnso Hopkinso universiteto tinklalapyje, skirtame pandeminiam užkratui, ponia Hanefeld pristatoma kaip dalyvė:
“Johanna Hanefeld vadovauja Tarptautinės sveikatos apsaugos centrui ir koordinuoja Roberto Kocho instituto Berlyne – Vokietijos nacionalinio visuomenės sveikatos instituto – tarptautinę veiklą. Ji taip pat yra Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos Pasaulinės sveikatos politikos profesorė, daugiausia dėmesio skirianti politikos ir sistemų analizei.”

Neradau jokios nuorodos, kad B. Hanefeld ar dalyviai apskritai dalyvautų kaip privatūs asmenys, priešingai, dalyviai pristatomi kaip “10 dabartinių ir buvusių sveikatos apsaugos ministrų ir vyresniųjų visuomenės sveikatos pareigūnų iš Senegalo, (…) ir Vokietijos, taip pat Billas Geitsas, Bill & Melinda Gates fondo vienas iš pirmininkų”.

Nepriklausomi ekspertai neminimi, ir, išskyrus Hanefeldą, nebuvo nė vieno dalyvio iš Vokietijos, kuriam būtų galima taikyti sąvoką “aukšto rango visuomenės sveikatos pareigūnas iš Vokietijos”.

Suprantama, kad RKI nemėgsta būti siejamas su katastrofišku užkratu. Dar gruodžio mėn. rašiau (taip pat ir anglų kalba), kodėl šios pandemijos pratybos buvo nesąžiningos. Kadangi tai buvo ilgesnio pranešimo apie PSO reformą dalis, čia jį pakartosiu sutrumpintai dėl konteksto.

Katastrofiškas užkrėtimas: pratybos Afrikai įbauginti

Iš tiesų pratybas galima laikyti spaudimo Afrikos vyriausybėms priemone, kad jos sutiktų su JAV siūlomu Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių (IHR) sugriežtinimu ir PSO pandeminiu susitarimu, kuris daugelyje skurdesnių šalių yra nepopuliarus. Spaudimas nepadėjo arba jo nepakako, kai kalbama apie IHR reformą, nes iš vyriausybių atstovų sudaryta IHR peržiūros komisija vasario mėn. atmetė JAV pasiūlymus – daugelis Afrikos šalių, be Kinijos, baiminosi drastiško jų suverenumo apribojimo.

Išbandyta reakcija į naują mirtiną pandemiją, nuo kurios daugiausia nukentėjo vaikai ir jaunimas. Renginio vieta – Briuselyje vykęs metinis “Didžiųjų iššūkių” susitikimas.

Didieji iššūkiai

“Didžiuosius iššūkius” inicijavo Geitso fondas, subūręs “finansavimo ir mokslinių tyrimų partnerius”, privatųjį sektorių ir pagalbą gaunančių šalių vyriausybes spręsti klausimus, susijusius su tarptautinės sveikatos ir vystymosi pažangos skatinimu. Tikėtina, kad ši sistema paskatino didelį kviestinių šalių gavėjų bendradarbiavimą. Ji yra morkos ir lazdos metodo pavyzdys, kuriuo siekiama įtikinti neturtingas šalis sutikti su jų teisių mažinimu.

2019 m. Geitso ir Johnso Hopkinso fondai kartu su Pasaulio ekonomikos forumu taip pat buvo liūdnai pagarsėjusio “Renginio 201” organizatoriai – tai buvo pratybos, surengtos likus keliems mėnesiams iki SARS-CoV-2 panikos pradžios. Jų metu buvo repetuojama, kaip reaguoti į virusą, panašų į SARS, “bet kurį gali labai sparčiai platinti žmonės, kurių ligos simptomai nedideli”, o tai turėjo pasirodyti pranašiška, bent jau jei tikėti vėlesniu gąsdinimu apie simptomus neturinčius superplatintojus.

201 įvykis ir kova su melagingomis naujienomis

12. 04. 2020 / 13. 04. 2020 | “Zeit” straipsnyje apie sąmokslo teorijas, susijusias su Covid-19, radau nuorodą į labai įdomų vaizdo įrašą apie 2019 m. spalio mėn. pandemijos “Corona” simuliacijos “Įvykis 201” turinį, kuriame aptariamas ne tik uždarymas, kelionių apribojimai ir ekonominė žala, bet ir kaip kovoti su “Fake News”.

Katastrofiško užkrato scenarijaus pasirinkimas gąsdina, nes leidžia organizatoriams daryti išvadą, jog virusas, paveiksiantis jaunimą, gali tapti nauju pretekstu uždaryti mokyklas ir bendram uždarymui, kuris koronaviruso kontekste vertinamas kaip kažkas tarp rimtos klaidos ir kriminalinio nusižengimo. Tikėkimės, kad šios pratybos pasirodys ne tokios pranašiškos kaip 201-asis įvykis.

Pirmoji šios pratybos “pamoka” buvo tokia:

“Net grupė išmintingiausių ir labiausiai patyrusių tarptautinių visuomenės sveikatos vadovų, kurie buvo COVID-19 liudininkai, susidūrė su prieštaringomis nuomonėmis dėl to, ar šalys turėtų įvesti kelionių apribojimus, ar uždaryti mokyklas, kad suvaldytų naują sunkią epidemiją, kuri neproporcingai paveikė vaikus. (…)

Tarptautinio nacionalinių visuomenės sveikatos vadovų tinklo sukūrimas pagal mūsų pratybose minėto profesionalaus “pandeminio korpuso” pavyzdį,  galėtų labai padėti šalims išsaugoti gyvybes ir pragyvenimo šaltinius bei greičiau atsigauti didelių epidemijų metu. Politikos formuotojai, kuriems patikėta rūpintis savo piliečių saugumu, galėtų pasinaudoti tokios grupės bendru sutarimu, o ne spontaniškai priimti svarbius politinius sprendimus, kai pavojingų protrūkių metu ant kortos statomos žmonių gyvybės.”

Žinutė dalyvaujantiems vyriausybės pareigūnams buvo aiški: šie sprendimai yra pernelyg sudėtingi ir pavojingi, kad juos priimtumėte savarankiškai, ir taip turėtų būti. Geriau, lengviau ir saugiau juos palikti ekspertams (kuriuos atsiuntė PSO).

Kitas pamokas būtų galima apibendrinti taip: Sutikite su pandemijos sutartimi ir naujomis sveikatos apsaugos taisyklėmis, labiau pasikliaukite propaganda ir cenzūra, daugiau pinigų skirkite farmacijos pramonei.

Iš esmės tai yra tai, ką RKI ir jos darbdavys Karlas Lauterbachas visą laiką palaikė ir propagavo. Tačiau ši programa sulaukia daug kritikos. Todėl lengviausia su ja oficialiai neturėti nieko bendra.

RKI kol kas neatsakė į mano prašymą pateikti pareiškimą dėl čia išvardytų kritikos punktų. Jei institutas vis dėlto pateiks komentarą, jis bus pateiktas čia ir pažymėtas skiltyje “Trumpai pranešta”.

Priedas (21.4.) RKI atsakymas
21.4. RKI atsakė į mano 17.4. prašymą. Atsakyme rašoma:

“Prof. Hanefeld minėtame darbe dalyvavo kaip nepriklausoma ekspertė. Be pareigų RKI ji eina ir kitas mokslines pareigas ir nėra priskirta vienai institucijai pagal tokias pratybas. RKI, žinoma, buvo informuota apie jos dalyvavimą pratybose. Apskritai, atsižvelgiant į mokslo laisvę, aiškiai pageidaujama, kad mokslininkai dalyvautų konferencijose. Jūsų klausime išdėstytiems įtarimams trūksta ne tik minimalių įrodymų, bet ir bet kokio faktinio siejančio veiksnio.”

Čia įdomu tai, į kokius klausimus RKI neatsako, atsako išsisukinėdamas arba klaidinančiai:

Jame neatsakoma į klausimus, kodėl profesorė Handefeld (tariamai) tik kaip nepriklausoma ekspertė dalyvavo renginyje, kuris susijęs su pagrindine jos užduočių RKI sritimi, ir kaip ji gali būti “nepriklausoma”, jei bendradarbiavimas su organizatoriais yra viena iš pagrindinių jos užduočių RKI.

Teigdama, kad M. Hanefeld nebuvo priskirta nė vienai institucijai ir šiame renginyje veikė kaip nepriklausoma ekspertė, RKI atsako klaidinančiai. Nes, kaip paaiškinta pirmiau, ji buvo pristatyta kaip “aukšto rango visuomenės sveikatos pareigūnė iš Vokietijos”.

Į mano klausimus, ar profesorė Hanefeld turėjo ir gavo leidimą privačiai dalyvauti renginyje ir ar ji tuo tikslu pasiėmė atostogas, RKI atsakė išsisukinėdama. Tikriausiai galima ir reikia manyti, kad jai nereikėjo aiškaus leidimo ir nereikėjo imti atostogų, tačiau tai nėra aiškiai nurodyta.

Į mano klausime išreikštą kritiką, kad tokiomis aplinkybėmis kyla įtarimas, jog RKI nori išvengti atsakomybės už šią užduotį ir savo dalyvavimą joje, RKI atsako nurodydama, kad trūksta įrodymų ir negina “Katastrofiško užkrato” įvykio nuo kritikos.

Planuojamas tolesnis straipsnis apie profesorės Hanefeld vaidmenį ir jos gyvenimo aprašymą.

uncutnews.ch

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top