Interneto perspektyvos Rusijoje: griežčiausia kontrolė ir atsiribojimas nuo pasaulio

Tiesos.lt redakcija | 2014 m. balandžio 28 d.

Vis stipriau „užverždama veržles“ šalies visuomenės laisvėms, Rusijos valdžia griežtai blokuos interneto tinklaraščius, kviečiančius į nesankcionuotas akcijas.

Be to, nuo pasaulio vis labiau izoliuojama Rusija nori sukurti uždarą komunikacijų tinklą su KSSO (Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija – Tiesos.lt) šalimis arba su Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono valstybėmis.

Rusijoje bus griežtai blokuojami interneto tinklaraščiai, kviečiantys į nesankcionuotas akcijas

Kaip praneša ITAR-TASS, Rusijos Federalinė susisiekimo, informacinių technologijų ir ryšių tarnyba (Roskomnadzor) planuoja Valstybės Dūmai pateikti įstatymo pakeitimus, kurie leistų reguliuojančiam asmeniui nedelsiant užblokuoti interneto tinklaraščius, kviečiančius į nesankcionuotas eitynes.

Apie tai išplėstiniame žinybos kolegijos posėdyje pranešė „Roskomnadzor“ vadovas Aleksandras Žarovas.

Tikimasi, kad jau 2014 metų gegužę bus pateiktos svarstyti atitinkamos įstatymo pataisos. Šiuo metu uždrausta informacija internete yra blokuojama, jeigu per tris paras resurso administratorius pats nepašalino tokios informacijos.

„Kai dėl kvietimų į nesankcionuotus maršus, yra akivaizdu, kad tokia informacija privalo būti blokuojama nedelsiant. Ir tais atvejais, kai į mus kreipsis prokuratūra, reikalaudama imtis priemonių, ir ateityje mes privalėsime tai daryti ir nedelsiant tokią informaciją blokuosime“, – pareiškė A.Žarovas. Pasak jo, ši procedūra iš pradžių numato šaltinį nedelsiant blokuoti, o jau vėliau su resurso savininku būtų deramasi dėl informacijos turinio pašalinimo.

Kaip pažymima Saugaus interneto lygos (SIL) ataskaitoje, 2013 metais „Roskomnadzor“ atmetė 70,7 proc. pareiškimų, reikalaujančių užblokuoti interneto resursus.

unian.net

* * *

Rusija nori sukurti nuosavą internetą „Kūlverstukas“

Kaip perduoda RIA Novosti, tokį sumanymą pateikė Federacijos tarybos narys Maksimas Kavdžaradzė.

„Mums reikia pagalvoti apie tai, kaip sukurti savo nuosavą, šalies viduje veikiančią informacinę sistemą, kad galėtume pasitraukti nuo JAV įtakos, antraip ir toliau tęsis informacijos nuotėkis“, – pareiškė senatorius konstitucinio įstatymų leidybos komiteto posėdyje, kur buvo svarstomas blogerių (iš angl. web-log→blog→blogger – interneto dienoraštis, arba tinklaraščio autorius – Tiesos.lt) statuso klausimas.


Rusijos Federacijos Tarybos posėdis. council.gov.ru nuotr.

M.Kavdžaradzės nuomone, Rusija galėtų sukurti tokį tinklą kartu su KSSO (Rusija, Baltarusija, Armėnija, Kazachstanas, Kirgizija, Tadžikija) šalimis arba su Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono valstybėmis.

„Mūsų vyriausybės premjeras (Dmitrijus Medvedevas) skelbiasi ir Veidaknygėje, ir Tviteryje, ir apskritai visi šiuo metu nuolat lindi socialiniuose tinkluose ir pasakoja, kur jie buvo ir kur vaikšto. O juk kažkas šią informacija kaupia serveriuose“, – pažymėjo M.Kavdžaradzė.

Jis pabrėžė, kad tokio autonominio tinklo sukūrimas – tai „visos šalies, patiriančios informacines kibernetines atakas ir bandymus suskaldyti visuomenę“, informacinio saugumo klausimas. Senatoriaus nuomone, lėšų tokiai sistemai sukurti galima surasti regionų biudžetuose.

„Nesvarbu, kaip mes pavadinsime šią informacinę sistemą – „Krokodilu Gena“ ar „Kūlverstuku“, – pastarasis pavadinimas net labiau pageidautinas, nes niekas tokio neturi“, – rimtu veidu pareiškė M.Kavdžaradzė.

Kaip pranešė UNIAN, RF prezidentas V.Putinas neseniai pareiškė, kad internetas yra specialus CŽV projektas.

unian.net

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top