Ir turtuoliai verkia…

Raimondas Šimaitis | Veidaknygė

Kad turtuoliai garsiai neverktų, pedopartijos koalicija nusprendė mažinti NT mokestį brangiam turtui, vietoje to apmokestins šiltnamius, garažus ir sandėliukus.

Varguoliai juk nesugebės savęs apginti, nes jie tiki jog šviesus rytojus ateis ir valdžia jais pasirūpins. O geri žmonės, na tie, kurie labai turtingi ir gali neremti per rinkimus, ar šiaip, per kokias schemutes, gali neberemti, o tai jau nuostolis, todėl partija rūpinasi gerais žmonėmis.

Vidurkis vos 14 eurų per metus, ramina per televizorių tekstą ekranėliuose skaitančios galvos. Taigi tik 14 eurų, džiūgauja teletabiai susėdę prie TV ekranų.

14 dabar, 140 po 5metų 1400 po 10 metų. Pranašauju 🙂

O aš nedžiūgauju, nes mediana paimta už 50 kvm būstą, kuris Vilniaus centre, mokesčių projekte įvertintas 60 100eurų. Kai centre 1 kvm jau kainuoja ~ 4000. Tad projektas projektui, o kai jau pradėsite mokėti, perskaičiavimas bus.

Žiūrim ką turim. Dabar moku ~80 eurų per metus žemės mokestį už sklypą, po reformos prisidės dar ~280 eurų už namą, čia pirmais metais. Po to, kaip įprasta, mokestis kils, namas mano senas, vertė neperskaičiuota, o mokestinė vertė skaičiuojama imant vidurkį ir neatsižvelgiant į individualias savybes.

Visose šalyse, kuriose buvo įvestas NT mokestis, pradžioje jis buvo simbolinis, vėliau, įprastas mokestis pasidarė 1-2% mokestinės namo vertės.

Taigi, jei jūs būdami jauni, stiprūs ir gerai uždirbantys pasistatėte ar nusipirkote gražų namą, tai senatvėje kraustysitės iš jo, nes neišsimokėsite. Aš jums 100% garantuoju. Jei jums dabar paskaičiuos 100 eurų mokesčio, tai po 10 metų jūs jau mokėsite 1000 eurų. Visur taip buvo ir Lietuva ne išimtis.

Geriausias sprendimas net neįvesti tokio mokesčio, o reikalauti kad visokie Benskunkai nevogtų iš miesto biudžeto, pirkdami 2,5mln vertės (už tiek negalėjo parduoti) arenas po 3,55mln.

Valstybėje pinigų yra, tik jie išvagiami ir nepriklausomai nuo to įves mums NT mokestį, ar neįves, vagystės nesustos.

P.s. papildau. Šįmet perskaičiavo mano sklypo mokestinę vertę, dabar ji 7x didesnė nei mokėjau. Prieš 5 metus NT mokesčio mokėjau 15 eurų, pernai jau 80, kiek mokėsiu šįmet, nežinau.

Esmė tame, jog laikui bėgant, išėjus į pensiją, daugelio pajamos sumažėja, o štai NT mokesčiai atvirkščiai, jie nuolat didėja.

5 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top