Ir vėl chuliganėlis pasaulyje?

Rusija su savo dabartiniais vadovais priešakyje vis labiau įgyja nesubrendusio, moraliai nestabilaus chuligano bruožų. O šiam, kaip žinoma, yra būdingas pagyrūniškumas, visų taisyklių ir susitarimų ignoravimas, sukčiavimas, apgaudinėjimas, atviras melas bet kokia kaina – ieškant sau naudos, ir jei to nepavyksta pasiekti, – smurtas. Viso to pasekmė – nusikalstamas neatsakingumas ir dėl kitų, ir dėl savo ateities. Taip elgiasi, anot taiklaus prof. Vytauto Landsbergio pasakymo, autoritarinės valstybės – joms, priešingai nei taikos siekiančiai demokratijai, visada reikia agresijos ir jos aukščiausios išraiškos – karo.

Viena vertus, tai, kas vyksta, yra dėl to, kad Rusija neturi brandžios vadovybės ir sveiko valstybingumo. Išsivysčiusios ir stabilios pasaulio šalys jau išgyveno šį audringą paauglišką valstybės kūrimosi laikotarpį, kadaise sukėlusį daug praradimų sau ir kitiems, ir sukūrė tinkamą ilgalaikio sambūvio modelį. Rusija, kaip matome, šį gana pavojingą kelią pradeda tik dabar (gal taip yra ir todėl, kad kol kas neįvyko antrasis – komunizmo – Niurnbergas?).

Ši šalis vis dar negali rasti sau tinkamos būties idėjos. Užtat imasi atgyvenusių Sovietų Sąjungos, jos vadovų elgesio politikoje modelių – sveiko proto žmogui makabriškų, neįsivaizduojamų šiandien. Yra ir naujas geopolitinis modelis – taip, tai tas pats „Russkij mir“, savo įvairiomis apraiškomis pasiekęs net ir Lietuvą.

Taigi, kaip mums bebūtų keista, Rusijoje šiais modeliais pradedama veikti, realiai grąžinant ir save, ir tam tikra prasme visą pasaulį į netolimą, baugią ir žiaurią praeitį.

Šie modeliai, nepaisant to, kad jiems nuo pat pradžių lemta žlugti, kurį laiką iš tiesų veikia, tačiau, kaip jau ne kartą įrodė istorija, netrukus, it koks ne iki galo surinktas automobilis, ims byrėti ir griūti. Vadinasi, ne tik patrauks prarajon savo kūrėjus bei atlikėjus, bet, kas skaudžiausia, sunaikins daug gyvybių – tą ir vėl matome Ukrainos rytiniuose kraštuose.

Toks žmogiškosios būties aspektas nurodo ir į kitą, moralinę šios valdžios sistemos savybę – žmogaus gyvenimo, didžiausios šio pasaulio vertybės, nuvertinimą. Ir nepaisant visų kosmetinių pagražinimų, kai prisidengiama tais pačiais solidarumo ir brolybės su „skriaudžiamais rusakalbiais“ šūkiais, galinčiais gimti tik liguistoje vaizduotėje arba kažkieno planuose, bei giliai kenčiančia nuo tokio vaidmens Rusijos stačiatikybe, mes vėl matome nuogą karalių – cerberį, amoralų, nevertą šiuolaikinio žmogaus orumo.

Tam, kad greitai įgyvendintų savo vaiduokliškus tikslus ir idėjas, nuvertindama svarbiausias civilizuoto pasaulio vertybes – taiką ir gyvybę , Rusija ir vėl griebiasi visų įmanomų įtakos ir veiksmų metodų bei priemonių, kad būtų įveiktas savaime suprantamas kitos tautos pasipriešinimas ir būtų užvaldyta bei į savo pusę patraukta pasaulio nuomonė.

Viena iš tokių technologijų, taikoma kartu su kitomis, yra, pavyzdžiui, „Overtono langas“. Šis būdas pakeisti ir atskirų šalių, ir, kaip matome, pasaulio „minčių būklę“ turi tam tikro moralinio smurto požymių, nes leidžia per keletą metodinių žingsnių visiškai nepriimtiną ir priešingą visuomenei idėją paversti gyvenimo realybe.

Taip jau atsitiko su kai kuriais mūsų Rytų Europos šalių gyvenimo skaudžiais naujais reiškiniais, baigia įvykti su Putino „žaliaisiais žmogeliukais“ (ir kitų šalių, ir Lietuvos visuomenėje ši sąvoka kartais yra suvokiama kaip neutrali, nors iš tikrųjų tai – prieš įstatymą svetimoje šalyje veikiantys samdomieji žmogžudžiai!), o pastaruoju metu tai vyksta akiplėšiškai neigiant Ukrainos valstybingumą. Valstybingumą, kuriam jau per 1000 metų ir kurio ženklių pėdsakų randama ir Lietuvos Statutuose.

Šie normalų žmogų iš koto verčiantys dalykai, pradėjus apie juos vis daugiau kalbėti ir jų klausyti, neilgai trukus, veikiant per palankią žiniasklaidą ir ruošiant tam tinkamus scenarijus, tampa vos ne gyvenimo kasdienybe – ir politikų, ir visuomenės.

Ir tada retas pastebi, kad tokiu būdu ištrinama takoskyra tarp to, kas leistina ir neleistina, mūsų atveju – tarp konvencinio karo, neperžengiančio įstatymo ribų, ir hibridinio karo, liekančio už įstatymo ribų. Galiausiai, taip ištrinama takoskyra tarp gėrio ir blogio.

Toks Rusijos veikimo būdas, iš psichologijos vadovėlių žinomas kaip prievartautojo elgesys aukos atžvilgiu, tampa sprogstamuoju mišiniu ir kol kas leidžia jai pasiekti trokštamų rezultatų. Tačiau prievarta, nukreipta ar prieš žmogų, ar prieš laisvus žmones ir jų senas valstybingumo tradicijas turinčią valstybę, tik telkia ir kaupia pasipriešinimo galią – ir kuo toliau, tuo daugiau, kol netrukus sprogs neišvengiamai sunaikindama prievartautoją.

Kita vertus, Rusija savo vizijose pati įspraudžia save į griežtas geopolitines sąlygas, iš kurių išeitį ji galėtų rasti per pozityvius, kuriančius projektus, o ne grobdama svetimas teritorijas, įvairius, įskaitant ir žmogiškuosius išteklius.

Kad toks taikus sambūvis įmanomas, įrodė tam tikra patirtis, kai praktiški, abiem pusėms priimtini ir tiesa bei teisingumu grindžiami santykiai kėlė pelnytą pagarbą Rusijai, teikė padorią naudą ir jai, ir jos kaimynams.

Ši šalis, jei grįs savo būties idėją savaiminiu pakankamumu ir taikiu sambūviu, nesikėsins į kito teritoriją, istoriją, kultūrą ir religiją, tikėkimės, ras savąjį kelią. Priešingu atveju jos ir jos visuomenės laukia žlugimas. Dar vienas, atrodo, eilinis. Ar tikrieji rusai to nori?

Vasil Kapkan

Trumpai apie autorių: vertėjas, žurnalistas, ukrainų bendruomenės Lietuvoje steigimo (1988 m.) iniciatorius.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Ukrainiečiui reikėtų susirūpinti Niurnbergu savo valdžiai. Kiek nužudytų civilių gyventojų, kiek jų sužalotų visam gyvenimui. Ir atrodo, kad Ukrainos valdžia nenustos kariauti prieš civilius gyventojus, kurie panoro išsilaisvinti iš Ukrainos nusikalstamo režimo, toliau juos žudys ir naikins, prieš juos toliau naudos tarptautinės teisės draudžiamus ginklus, karas ir agresija prieš tuos žmonės ir toliau bus tęsiami. Ukrainiečiui mažiau reikėtų dairytis į svetimus kiemus, kai savas kiemas iki kaklo purve skendi, nors net ne purve, bet kraujyje ir žmonių lavonais nuklotas.

velnias apsėdo rusiją

putinas tai tikrai – gyvas velnias
Bet per aukas velnias išvaromas – kiek milijonų rusija turi paaukoti rusų, kad vėl atsigręžtų Dievop?

Beta  >  velnias apsėdo rusiją

Rusiją apsėdo KGB-istas, o tai baisiau ir už patį velnią. 😉

aha

Rusija apsedo KGB velnias,o Lietuva visokie uzsislepe „taigi”-ai

Taigi - šiandien agresyvūs ruskeliai

kogi šiandien tokie agresyvūs ruskeliai?
prieš penktadienį gal stengiasi valdžiai įsiteigti – ryt gal daugiau degtinpinigių išmokės 🙂

taigirskaja narodnaja pesnia

chuligan ja, chuligan
chuligan ja vremiannyj
da neskažu v kakoj derevni
jest mužyk beremiannyj…

Tęsinys

Не скажу в какой деревне
Мужик трактора родил
Потому четыре года
Он беременный ходил.

Chuliganas - berečių siaubas

Стало страшно жить до жути: Он повсюду – этот Путин! Что в Кремле-то не сидится? Бродит Путин вдоль границы, Месит дъявольское тесто И захватов, и протестов. Знает каждый первоклассник – Это Путин на Донбассе „Альфу” заманил в ловушку, В Краматорске сжег „вертушку”, А уже через мгновенье Банкомат разбил у Бени. Он напал на телевышку, На блок-пост привез покрышку. Отбивал под Соледаром Путин шесть атак недаром: В шахте спрятан – Путин знал – Оружейный арсенал! Путин – в БТРе с „пушкой”. Путин – в образе старушки Борщ сварил сепаратистам, А пельмени – террористам. Путин – в маске. Путин – в каске. Это он сгущает краски! И по форме, и по сути Среди нас он. Всюду – Путин. Да и в их… Skaityti daugiau »

odnako

Приходит Путин домой, а у него в постели Кабаева с Шойгу.
– Сергей Кужугетович, что вы здесь делаете?!
– Владимир Владимирович, не поверите – заблудился!!!

Švedija

pripažino Palestiną.Izraelis supyko.Švedija elgiasi labai tinkamai.

odnako

после фиаско России в чемпионате по футболу В. В. Путин заявил, что российских футболистов в Бразилии не было, а форму можно купить в любом магазине.

odnako

Рейтинг Путина: в январе – 60,6%, нынешний – 87,4%.
Цена свинины: в январе – 116 руб/кг, сегодня – 195 руб/кг.
Пока по темпам роста свинина побеждает Путина: 44% vs 68%.

odnako

Обращение жителей Донбасса к президенту Путину:
– Уважаемый Владимир Владимирович, давеча вы нам говорили, что когда в Донбасс придет Правый сектор, то наступит пи_дец! …
Так вот, пи_дец уже наступил, а Правого сектора все нет!

Anekdotas

Grybauskaitės ir Putino susitikimas. Grybauskaitė reikalauja naftos ir dujų, Putinas jai sako: čiulpkite ch! Grybauskaitė: gerai, tik atsistokite ant stalo. Reikalas atliktas, Putinas klausia: o kodėl man reikėjo ant stalo stotis? Grybauskaitė: mes lietuviai nė prieš nieką ant kelių nestovėjome!

>Chuliganas

„Chuliganas – berečių siaubas”. Šitas – labai geras.

> Anekdotas

Na prajuokinot. Labai taikliai ir vietoj!

Raigerdas

Daugelis bando rašyti apie Putiną įvardindami tik pasekmes, kurias jis sukelia. Bet pažiūrėkite iš to taško, kad pasaulyje nori ar nenori vyksta vystymasis. Netgi medelis, prispaustas akmenimis, vis vien prasimuša į saulę ir auga toliau. Tik jis išauga labai jau kreivas. Jeigu paimsite tokius atvejus, kai vaiką koks nors beprotis tėvas, ar beprotė motina, laikė jį ilgą laiką dėžėje, tai jo kojos ir kitos galūnės nebesivystė. Ir atrodo toks vaikas, kaip pabaisa. Pažiūrėkime į Rusiją. Faktas tas, kad valdžia Rusijoje buvo užgrobta kriminalinių elementų, kurie vėliau vieni kitus išžudė ir liko tik tie, kurie nesiskaito nė su kuo. Jeigu jūs žiūrite į Rusiją iš normalaus vystymosi taško, tai jūs jos nesuprasite. Tačiau, jeigu jūs pažiūrėsite, kaip kalėjimuose tarp kriminalų susiklosto… Skaityti daugiau »

Taigi

Buvusios Ukrainos gyventojo nuomonė
http://www.youtube.com/watch?v=MblS5G_23ic

Taigi

Kuo Raigerdui kliūna Šiaurės Korėja? Jie ten gyvena taip, kaip nori. Beje, kalbant apie praeitį, tai Pietų Korėjoje buvo ne mažesnis teroras, veikė mirties eskadronai ir baltasis teroras nužudė beveik dvigubai daugiau žmonių nei raudonasis teroras.

Letas Raigerdui

Formaliai tą karą pradėjo Vokietija, nes tapo aišku, kad Orda gali pulti pirmoji. Tačiau iš esmės karą parengė tie, kurie nuo pat Londono „Apskritojo stalo” XIX a. gale (apie Cecilį Rhodesą rašė dar Vilius Bražėnas) norėjo dabartinio anglosaksiško bankinio globalizmo. Tai jie atvedė į valdžią sifilitiką ir išleido mongolų ordą iš tvarto, į kurį ją buvo įvarę nevykę civilizuotojai Holšteino Gottorpai. Tai jie išmaitino ir Hitlerį, kad sustumtų kaktomuša fanatinius nacius su fanatiniais bolševikais ir sumaltų tradicinę Europą į dulkes. Karą parengė tie, kurie laimėjo – ne 1945 metais, bet užkariaudami Ameriką su savo Federal Reserve System, nugalabydami Kennedy, paskelbdami NPT (NWO) ir įvesdami totalinę elektroninę kontrolę. O dabar mat visų blogybių priežastys – „totalitariniai režimai”, kažkoks stalinas ir kažkoks… Skaityti daugiau »

taigiui

Važiuok į Šiaurės Korėją, „gyvensi taip, kaip nori”. 🙂

taigintui ner kur vaziuot

bo miskuos jau neber kazleku, katruose kirminai paprastai gyvena.

!!!

theguardian.com/commentisfree/2014/oct/29/counterweight-us-power-global-necessity-conflicts-spread arba rusishkai-Если Россия станет противовесом США, мир ее поддержит (The Guardian, Британия)…

Trims !!!

Kol dar turi iš ko vogti ir grobti, Ordai niekad netrūks lėšų pasamdyti už savo vergų pinigus bet kokį Seumą Milne bet kokiam kliedesiui paskelbti.

Diedukas > !!!

Seum Milne ar tik nebus A.A.Milne anūkas? Jei taip, tuomet žymiojo „Mikės Pūkuotuko” autorius karste vartosi. „Piatačiokas” putkinas siekdamas tapti „противовесом США” pirmiausiai turėtų pasisaugoti savo kinietiško kaimyno…

Eboma

Neja ir „Tesa” tapo kazkokiu landsbergininku propagandos papildomu filialu? Gaila butu,tikrai gaila!

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top