Iranas tieks Rusijai tolimojo nuotolio balistines raketas – ši žinia sukėlė raginimus Izraeliui prad

Ginklai, kurių veikimo nuotolis siekia 400 mylių, padidins po aštuonių mėnesių trunkančio karo Vladimiro Putino išeikvotą ginklų arsenalą.

Vakarų žvalgybos teigimu, Iranas parduos Rusijai raketas, skirtas naudoti karui Ukrainoje, todėl Izraelio pareigūnai raginami pradėti ginkluoti Kijevą.

Rusija Ukrainoje jau dislokavo Irano bepiločius orlaivius „Shahed-136“, o naujosios raketos padidins jos išsekusį arsenalą po aštuonis mėnesius trukusio karo.

„The Washington Post“ citavo du žvalgybos pareigūnus, kurie sakį, kad Iranas į Rusiją atsiųs daugiau bepiločių orlaivių, taip pat raketų „Fateh-110“ ir „Zolfaghar“. Tai yra balistinės raketos, kurių nuotolis siekia apie 200 mylių ir 400 mylių, ir kurios gali būti paleistos nuo transporto priemonių. Jos nepakeičia didelio tikslumo sparnuotųjų raketų, kurių, anot Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos, Rusijai baigiasi. „Rusijos gynybos pramonė tikriausiai nepajėgi gaminti pažangios amunicijos tokiu greičiu, kokiu jie išeikvojami“, – sakė pareigūnai.

Rusijos pajėgos pirmadienį paleido 80 sparnuotųjų raketų į Ukrainos miestus, keršydamos už ataką tiltui, kuris jungia Krymą su Rusijos žemynine dalimi.

Iranas yra vienintelė šalis, nepriklausanti buvusiai Sovietų Sąjungai, į kurią Vladimiras Putinas skrido po to, kai vasario mėnesį davė įsakymą įsiveržti į Ukrainą.

Liepos mėnesį jis vyko į Teheraną susitikti su Irano aukščiausiuoju lyderiu ajatola Ali Khamenei.

Nauja „blogio ašis“

Analitikai teigia, kad stiprėjantys Maskvos ir Teherano santykiai kuria naują „blogio ašį“. Žvalgybos informacija, kad Iranas paspartins ginklų tiekimą Rusijai, sukėlė pirminio jo priešo Izraelio reakciją. Šiuos valstybės pareigūnai žiniasklaidai teigė, kad gali pradėti tiekti ginklus Ukrainai, o tuo yra skleidžiamas karas.

„Nebėra jokių abejonių, kurią pusę turi pasirinkti Izraelis šiame kruviname konflikte“, – sakė Izraelio diasporos ministras Nachmanas Shai.

„Atėjo metas Ukrainai gauti karinę pagalbą“. Izraelio vyriausybė kritikavo Kremlių, nepaisydama jai tradiciškai artimų ryšių.

Savo ruožtu Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad tęsia oro antskrydžius, nutaikytus į karinius ir energetikos objektus Ukrainoje, naudodama tolimojo nuotolio preciziškai valdomus ginklus. „Atakų tikslai pasiekti. Visi paskirti taikiniai buvo neutralizuoti“, – teigė ministerija.

Ukrainos pareigūnai kaltina Rusiją nusitaikius į civilius ir civilinę infrastruktūrą, kad sėtų Ukrainos gyventojams baimę.

Šaltinis telegraph.co.uk

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top