Irena Vasinauskaitė. Baltijos kelias – mūsų visų paveldas ar partinių spekuliacijų objektas?

Esu girdėjusi istorikus tvirtinant, kad Baltijos kelias yra vienintelė Sąjūdžio akcija, nesulaukusi neigiamų vertinimų. Dar daugiau – trijų Baltijos valstybių solidarumas, siekis pasauliui parodyti, kokia brangi yra Laisvė ilgus dešimtmečius okupaciją kentusioms tautoms, daugiau nei ketvirtį amžiaus Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje buvo šventa relikvija.

2009 metais Baltijos kelias įtrauktas į UNESCO „Pasaulio atminties“ sąrašą ir tai tapo ne tik mūsų, Baltijos šalių, bet ir viso pasaulio paveldu.

Išgirdusi socialiniuose tinkluose platinamą 2016 metų konservatorių rinkiminę agitaciją suglumau: kodėl jaunasis Gabrielius Landsbergis, vos prieš metus, viliuosi, išrinktas, o ne garsiojo senelio paskirtas TS-LKD partijos vadovu, savinasi ir šį visų mūsų šviesiausią istorinį paveldą? Ir dar mano, kad TAI gali sužadinti ANĄ viltį? padėti išsaugoti tikėjimą skaidria ir sąžininga politika?

1989 metais buvau viena iš Baltijos kelio organizavimo grupės narių Šiauliuose ir apie tų dienų VILTĮ ir TIKĖJIMĄ žinau ne iš senelių pasakojimų, todėl kreipiuosi į visų spalvų politikus: šalin rankas nuo TAUTOS istorinio paveldo – nei atskiri asmenys, nei partinės grupuotės neturi teisės jo savintis.

Manote, kad esate pajėgūs vykdyti skaidrią ir sąžiningą politiką? Progų tai įrodyti turėjote ne vieną, deja – kojomis balsuojanti Lietuva jūsų veiklos rezultatus jau įvertino. Sakote, kad jūs ir vėl verti pasitikėjimo? Įrodinėkite TAI ne rinkiminiais klipais ir ne skambiomis spekuliacijomis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top