Irena Vasinauskaitė. Pagarba mirusiajam šiaulietiškai

Tik kelios mintys perskaičius Delfi skaitytojo laišką:

DELFI skaitytojas: Galbūt kitą lapkričio pirmąją aš jau galėsiu uždegti žvakelę prie kolumbariumo sušildyti tėčiui?

Šiais metais Airijoje dėl tragiško atsitiktinumo netekau tėvelio. Nuvykau į Airiją ir ten kartu su mama atlikome visas apeigas, kurias galima atlikti – atsisveikinome su mirusiuoju… Daug galvoti nereikėjo, kur laidosim. Atsakymas buvo vienareikšmiškas – Lietuvoje.

Bet tai yra urna, pelenai, ne karstas… Ir tarsi būtų kas išgirdęs ten, aukščiau, mūsų klausimą, laikraščiai pateikė atsakymą: „2014 metų rugpjūtį Šiauliuose bus pastatytas kolumbariumas“.

Lapkričio pirmoji, du tūkstančiai keturioliktieji… Kolumbariumo tik pamatai padėti ir išklotos plytelės… Tėtis parvežtas ir laukia tos vietos, tačiau jos kol kas nėra…

Kiekvieną mėnesį po du, tris kartus bendrauju su Ginkūnų kapinių darbuotojais. Vis paskambinu ir paklausiu, gal jau kažkas dėl kolumbariumo aišku? Gal jau pradėjo statyti? Gal jau yra darbai pajudėję? Atsakymas kiekvieną kartą vis tas pats: „Niekas nejuda, užsakytos dėžės urnoms dėti, bet niekas nesiskubina ir daugiau informacijos neturim“.

Turiu labai stipriai pabrėžti, kad Ginkūnų kapinėse žmogus, atsiliepiantis telefonu, visada kantriai ir labai maloniai bendrauja tuo pačiu MUMS aktualiu klausimu. Mums didžiosiomis? Todėl, kad, atrodo, tik mums ir terūpi tas kolumbariumas. Miesto valdžiai labiau rūpi kažkokie ten oru skraidantys traukiniai su neaiškiais pinigais, niekam nereikalingas menų fabrikas (ar kaip ten jis) ir pietiniame rajone statomas kažkoks internatas…

Pastarąjį per šiuos metus jau net iki trečio aukšto pastatė, o kolumbariumas – tai vieno aukšto pastatėlis… Jam sugebėjo tik pamatus patiesti… Mes žinome, kad kolumbariumas bus ne už dyką, esam pasirengę sumokėti tuos pinigus, bet tik duokit mums tą vietą (!!!)… Tik pastatykit jį (…)

Savaitgalį važiavome lankyti savo artimųjų, aš taip pat… Bet kol kas ne visi jie turi savo kapus ir amžinojo poilsio vietas… Aplankęs mirusius draugus ir giminaičius sugrįšiu namo ir uždegsiu žvakelę prie tėčio urnos… Namie… Nes Šiauliai ar labiau miesto valdžia nesugebėjo per tris mėnesius užbaigti nedidelio projektėlio – kolumbariumo. Tai kaip reikėtų jiems patikėti rimtesnius projektus? Didesnius ne tik apimtimi, bet ir finansais?

Visiems ramybės – merui, savivaldybės darbuotojams (…). Gal gerdami kavutę ir skaitydami šią rašliavą prisiminsite, kad kažkas dar neužbaigta? Galbūt kitą lapkričio pirmąją aš jau galėsiu uždegti žvakelę prie kolumbariumo sušildyti tėčiui?

Dabar Šiauliuose veikiančiose kapinėse beveik visi tarpeliai, platesni takeliai užlaidojami, kertami medžiai žaliosiose Amžino poilsio vietose, kurios buvo suprojektuotos dar steigiant šį objektą.

Apie laidojimo vietų stygių Šiaulių valdžios kalba nuo 2001-ųjų metų.

Paskaičiuokim, žmonės, kiek merų per tą laiką pasikeitė. Vienas jų – dabar prie „Tvarkos ir teisingumo“ partijos prisišliejęs Genadijus Mikšys – beveik milijoną uošviams „uždirbo“ pirkdamas žemę naujosioms Dausiškių kapinėms. Ir šios, kaip Ginkūnų kapinių kolumbariumas, vis dar „kūrimosi stadijoje“.

Dabartinės Šiaulių galvos surėmė kardus dėl 82 milijonų URBAN programos lėšų, aiškindamiesi, ko miestui labiau reikia ir, manytina, kas tuos reikalus tvarkys. Nieko paguodžiančio – Amžinojo poilsio vietos neatidėliotinuose valdžios projektuose NĖRA. Todėl guostis teks tik tuo, ką išgirsime artėjančios rinkiminės kampanijos metu, kai visi kandidatai į merus, visos partijos ir komitetai žadės, kad „sieks kuo skubesnio naujųjų kapinių ir kolumbariumo įkūrimo“.

Atleisk man, Viešpatie, už tokį cinizmą, bet, ko gero, lengviau su Tavimi sutartį sudaryti dėl gyvenimo pratęsimo, nei sulaukti Šiaulių valdžios pažadų įvykdymo…

Irena Vasinauskaitė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Vien probleminiai straipsniai. Gal galėtumėte parašyti lengvesnėmis temomis.

Diedukas tundrai

Šį kartą, asile, galėjai patylėt… Lengvesnės temos „ekspertuose” XXX skyriuj.

Taigi

Atsargiai, Dėdulė virusais apsikrėtęs, pasireiškia pasiutligės požymiai.

Diedukas

Gerb. redakcija!
Argi tinklalapis „Tiesos” neturi IT specialisto? Argi nėra jokių galimybių blokuoti bent jau ypatingai „pasižymėjusių”? Argi nesimato, kad iš Jūsų (ir mūsų) tyčiojasi? Pasižiūrėkit, straipsnyje „Liudininkai: šiomis dienomis Donecke, Luhanske ir Makejevkoje pastebėtos gausios Rusijos karinės technikos kolonos” komentarų vietoje atsiranda ištisi rusiškos propogandos straipsniai (kopijos). Aš manau, kad tai kol kas yra nedrąsūs eksperimentai. Neužilgo jų atsiras daugiau. Vienas juokas kopijuoti rusiško-putiniško interneto platybėse ir tempti čia. Kaip Jums tokios „ekspertai.eu” perspektyvos? …just an opinion.

Taigi

Gerb. redakcija, Diedukas labai prašosi, kad jį už nekultūringus komentarus užblokuotumėte, susimylėkite, pagailėkite jo, užblokuokite Dieduką.

Stebėsim...

„Tiesos.lt”, ar „Taigi.lt” ?

Diedukas P.S.

Komentatorius „Juozapas” siūlė bent jau kokį mėnesį stebėt situaciją ir šalinti brudą. Pasikeitė IP (stilius nesikeis), vėl šalint… Nejau su vienu kitu šūdvabaliu susitvarkyt neįmanoma?

Dėdė

Taigisų toleravimas iš adminų pusės gali reikšti ir dar kai ką – kad energija būtų eikvojama kovai su jais,o ne Lietuvos reikalų aptarimui. Gal pastebėjote – labai daug straipsnių Rusijos-Ukrainos tema. Atsitiktinumas?

Dėdė

Provokatorius?

Tiesos.lt bet Taigi - teisos.lt be ateities

Draugas Taigi – tai tiesos.lt druska, pipirai, mėšlas ir t.t.
be prieskonių – neskanu, be mėšlo – niekas neauga

Liepa

Palaikau Dieduko poziciją.//Gerbiami Tiesos.lt kūrėjai, neapsimeskit, kad nematot savo skaitytojų kreipimosi. Kaip komentatoriai tikrai turim mažas galimybes vien savo jėgomis išlaikyti šioje pusiau jaukioje(bent kol kas!) viešoje erdvėje palankų mokroklimatą ir pozityvių, pilietiškų bei patriotinių nuotaikų dominavimą.// Tik bendromis jėgomis galim pasiekti pageidaujamą rezultatą. Nejaugi mums, šios svetainės lankytojams, reikia pradėti rašyti peticijas ir siųsti SOS signalus?? …

Irena Vasinauskaitė

Brangūs komentatoriai. Pakomentavau, kaip Saulės mieste „pagerbiami” mirusieji. Kai kurie Jūsų savo „komentarais” pademonstravote pagarbą gyviesiems. Ką gi, matyt atėjo laikai, kai už destrukcijas bei patyčias gerai moka. Sotaus Jums gyvenimo…

Diedukas

„…matyt atėjo laikai, kai už destrukcijas bei patyčias gerai moka.”

Tiek jau to, galima draskytis neutraliom temom, tačiau, kai peržengiamos ribos skausmingom (padoriems žmonems), tampa neramu. Elementariausias padorumas reikalauja bent jau patylėti šiuo atveju. Deja, turim dar veikėjų be atjautos, sąžinės ir moralės. O redakcijai primenu, bet koks šeimininkas savo name ir kieme stengiasi laikytis švaros ir tvarkos…

Taigi

Pritariu Liepai, reikia jeigu ne užblokuoti Dieduką už neetiškus komentarus, tai bent ištrinti „2014-11-4 18:59” jo nekultūringą, kaip sako Irena, demonstruojantį nepagarbą gyviesiems, komentarą.

Marksas

Teisingai,Dieduk!Tik viena partija,viena teisingiausia nuomone ir tiesa!Ura,draugai!

Diedukas

Manau, kad tiesos paieškos užtruks…

Diedukas P.S.

Rašykit, publikuokit ir stebėkit, kaip jums dergia ant galvų…

Diedukas bičiuliams

Sveiki,
Keliauju į „Bernardinus”. Iš ten beliks į emigraciją….
Priimu „Gero kelio” palinkėjimus……………………

Liepa-I.Vasinauskaitei

Gerb. Irena Vasinauskaite,Jūs kažką ne taip supratot. Jūsų išsakytos problemos nėra naujiena- dažnai lankausi Šiauliuose, tikrai situacija tragiška. Didmiesčių problema.// Taip, kaip nepagarbiai yra valdžios elgiamasi su gyvaisiais, nepagarbiai elgiamasi ir su anapilin iškeliavusiais.// Pagarba arba yra viskam, arba jos nėra niekam. Jei nėra gerbiami bedarbiai, ligoniai-alkoholikai, narkomanai, sunkias lėtines ligas turintieji, jei dirbantis žmogus negali pragyventi iš gaunamo atlyginimo ir yra priverstas knistis skudurynuose,kreiptis išmaldos į”maisto banką”, tai kodėl reikalaujame tinkamo dėmesio mirusiąjam?// Pas mus visose srityse-medicinoj, švietime, teisėsaugoj ir kt. , visuose socialiniuose sluoksniuose, visose erdvėse – internetinėje taip pat, vyrauja patyčių kultūra.// Tai kodėl įžvelgiate”destrukcijas”, kai mes, komentatoriai, prašom imtis iniciatyvos prieš trolius, juodinančius ir demonstruojančius neapykantą už laisvę kovojantiems ukrainiečiams, teisėsaugos persiakiojamiems Kedžiams, dėl savo krašto… Skaityti daugiau »

Liepa-Diedukui

Mielas bičiuli, juk nėra svarbu Kur, svarbiausia -su Kuo… Stiprybė slypi vienybėje 🙂

Taigi

Dėdule, gana zysti, palieku jums tas tiesas.lt.

s.m. Diedukui

kails, prieteliau. O va su tokia pozicija niekaip nesutinku. Visad suvokiau tuos, kurie lengvesnio gyvenimo ieskodami islakste po svetimas karalystes, bet NEPATEISINU. Dezertyruoti lengviausia… Oi dar net ne pradzia, Dieduk. Kas bolsevikams subines spardys, jei visi puls dezertyruoti,a?
Atsiprasau autores uz straipsnio „nekomentara”, bet raudonosios taigos „universalioji ismintis” visomis temomis jau atsipyko iki vemimo.
Gal tiesos portalas savaip placiai traktuoja saviraisks laisve. Na tik nereikia del to panikuoti, tai dar kol kas ne „ekspertejimo” pozymiai.
Jei adminas nesusitvarko, patiems komentatoriams teks misija peiodiskai nupurksti herbicidais raudonaja taiga tam, kad ateinantys nauji skaitytojai per ziopluma nesusigautu taigilio…

Šiaulietė

Tai va, gyvuosius varyte varo į kapus, o kai miršta, irgi nepadaro, kas priklauso.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top