Iš arti. Kaip buvo įteisinta slaptųjų tarnybų savivalė: „Nuomonės už ir prieš nėra turbūt. Nėra. Balsuojame… Ačiū už supratimą“

Siūlome prisiminti, kaip Seimo nariai svarstė ir balsavo už Elektroninių ryšių įstatymo pataisą, kuri, kaip jau rašėme, įpareigoja ūkio subjektus, teikiančius elektroninio ryšio tinklus ir paslaugas, teikti turimą informaciją žvalgybos institucijoms.

Elektroninių ryšių įstatymo Nr. IX-2135 77 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIP-4545 (pateikimas, svarstymas ir priėmimas)

PIRMININKĖ. Ir dar vienas pateikimas. Elektroninių ryšių įstatymo Nr. IX-2135 77 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIP-4545. Pateikimo stadija. Kviečiu Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką A. Paulauską. Prašom.

A. PAULAUSKAS (DPF). Ačiū, gerbiamoji Pirmininke. Gerbiamieji kolegos, teikiu nedidelę, bet svarbią Elektroninių ryšių įstatymo pataisą, įpareigojančią ūkio subjektus, teikiančius elektroninio ryšio tinklus ir paslaugas, teikti turimą informaciją žvalgybos institucijoms. Taikant žvalgybos metodus, teismų ir žvalgybos institucijų praktikoje iškilo problema, nes sąvoką „operatyvinė veikla“ pakeitus sąvokomis „kriminalinė žvalgyba“ ir „žvalgyba“, tai yra į dvi savarankiškas veiklas, atsirado teisinio reguliavimo spraga. Elektroninių ryšių įstatyme kalbama apie privalomumą teikti informaciją tik kriminalinės žvalgybos pagrindinėms institucijoms ir visiškai neminimos žvalgybos institucijos. Toks teisinis reguliavimas neatitinka kituose įstatymuose įtvirtintų nuostatų, reglamentuojančių tam tikrų objektų slaptosios kontrolės sankcionavimą ir atvejus, kuomet tokios kontrolės pagrindas yra ne tik motyvuota teismo nutartis, todėl įstatymo nuostatas būtina suderinti. Įvertinus nurodytas aplinkybes ir siekiant teisinio aiškumo, Elektroninių ryšių įstatymo projektu siūloma įtvirtinti pareigą ūkio subjektams, teikiantiems elektroninių ryšių tinklus ir paslaugas, teikti turimą informaciją ir žvalgybos institucijoms, kurios įpareigotos šalinti grėsmes, galinčias turėti reikšmės valstybės suverenitetui, teritorijos neliečiamybei, vientisumui ir konstitucinei santvarkai. Prašau pritarti šiai mano įstatymo pataisai.

PIRMININKĖ. Ačiū. Jūsų nori paklausti tik M. Zasčiurinskas. Atsisako klausti. Ačiū už pristatymą. Noriu atkreipti dėmesį, kad yra svarbu pataisyti atitikimus su kitais įstatymais ir svarbu tai padaryti greitai. Todėl tikrai prašau ypatingos skubos, atsižvelgdama į tai, kad reikia skubiai suderinti įstatymus ir kad teikia komiteto nariai ir taip pat atsakingi žmonės už šią sritį. Siūlau ypatingą skubą. Atsiprašau, po pateikimo už – V. Gailius. Atsiprašau, Vitalijau.

V. GAILIUS (LSF). Gerbiamoji Seimo Pirmininke, prieš nėra, todėl kviečiu kolegas būti pilietiškus ir tai yra savotiškas pilietiškumo įstatymo analogas ir būtina kuo skubiau šitą pataisą priimti.

PIRMININKĖ. Labai ačiū. Po pateikimo galime bendru sutarimu pritarti? Pritarta bendru sutarimu. Siūlau ypatingą skubą. Ar galime pritarti ypatingai skubai? Pritarta ypatingai skubai. Kadangi visai nėra Teisės departamento pastabų, noriu Seimo atsiklausti, gal nedarome trijų valandų pertraukos? Jeigu sutinkate, prašyčiau balsuoti. Jeigu sutinkate, tai mes nedarome trijų valandų pertraukos, iš karto priimtume ir toliau tęstume darbotvarkę. Kas sutinka, kad nebūtų daroma trijų valandų pertrauka, balsuojate už, kas turite kitą nuomonę, balsuojate prieš arba susilaikote. Dėl trijų valandų – daryti ar nedaryti?

Balsavo 85 Seimo nariai: už – 80, prieš nėra, susilaikė 5. Ačiū, nedarome trijų valandų pertraukos ir iš karto priėmimas.

Yra vienas straipsnis. Pastraipsniui nereikia. Nuomonės už ir prieš nėra turbūt. Nėra. Balsuojame. Kas pritariate, kad šis įstatymo projektas būtų priimtas, balsuojate už, kas turite kitą nuomonę, balsuojate prieš arba susilaikote.

Šio įstatymo priėmimas.

Balsavo 89 Seimo nariai: už – 83, prieš nėra, susilaikė 6. Įstatymas (projektas Nr. XIIP-4545) priimtas. (Gongas)

Ačiū už supratimą.

Šaltinis: lrs.lt

Tiesos.lt primena individualų Seimo narių balsavimą (žiūrėti ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top