Iš arti. Seimas Vyganto Malinausko ir Vytauto Sinicos akimis: atrodo, vaikai bus atiminėjami lengvai, dažnai ir ne vien kraštutiniais atvejais

Vygantas Malinauskas. Kuo didesni įgaliojimai valstybės tarnyboms kištis į šeimą ir kuo didesni resursai tai daryti – tik ką tokia konservatorių pozicija turi bendro su konservatyvumu?

Vakar [ketvirtadienį, vasario 7 d.] Seimo socialinių reikalų komiteto posėdyje jaunosios konservatorės Monika Navickienė ir Gintarė Skaistė balsavo prieš visus pasiūlymus į Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą įdėti saugiklius, kurie neleistų valstybės institucijų perteklinės intervencijos į šeimą ir vaikų atiminėjimo be tikros būtinybės.

Abi konservatorės pasisakė už tai, kad įstatyme liktų neapibrėžta „pavojaus vaiko saugumui“ sąvoka, iš esmės leidžianti valstybės institucijoms savo nuožiūra spręsti, kada iš tėvų atimti vaikus. M. Navickienė nuolat pabrėždavo, kad užuot keitus įstatymą reikia tarnyboms skirti daugiau pinigų. Kitaip tariant, jos pozicija – kuo didesni įgaliojimai valstybės tarnyboms kištis į šeimą ir kuo didesni resursai tai daryti.

Šių jaunųjų konservatorių pozicija parodo realų konservatorių jaunimo požiūrį į šeimą. Jie yra už „big government“, kuri gali be didesnių apribojimų kištis į šeimą ir atiminėti vaikus. Dar galima suprasti, kai tokios pozicijos laikosi koks nors Sysas ar Šalaševičiūtė – jie visada buvo socialistinės ideologijos šalininkai. Bet ką tai turi bendro su konservatyvumu?

Kad ir kaip tai atrodo keistai, jaunieji konservatoriai šeimos klausimais eina išvien su tokiais kairiaisiais „žmogaus teisių“ aktyvistais kaip D. Šakalienė ir B. Sabatauskaitė (komiteto posėdyje Sabatauskaitė paslaugiai patarinėjo Navickienei, ką ji turi kalbėti). Žodžiu, kai konservatoriai sako, kad „esame jūsų pusėje“, reikia suprasti, kad čia turimos omenyje Jakavonienės vadovaujamos valstybinės struktūros, o ne šeimos.

Daugiau apie tai žr. DELFI.LT. Seimo komitetas jungia projektus dėl vaiko teisių, lieka vaiko saugumo sąvoka

Vytautas Sinica. Žmonės turi žinoti, kas vyksta ir kieno rankomis

Labai vertingas ir tikslus Vyganto Malinausko įrašas. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete atsiskleidė, kokie neatsiejamai supanašėję vertybiniais klausimais šiandien yra konservatoriai ir socialdemokratai. Visi vieningai balsavo už tai, kad vaiko teisių apsaugos įstatymas liktų kuo mažiau pakeistas, užblokavo visas bent ką realiai keičiančias pataisas, o iš esmės šakalienišką tvarką paliko. Tiesa, tai jie visi darė balsuodami už valstiečių paskirto ministro Kukuraičio ‘pataisas’ (kabutės, nes jos nieko netaiso).

Visiškai realus scenarijus, kad visa gausa pataisų, priregistruotų Seime, tebus garo nuleidimas visuomenei nuraminti, o jokie pokyčiai nebus priimti – vaikai bus atiminėjami lengvai, dažnai ir toli gražu ne vien kraštutiniais atvejais.

Žmonės turi žinoti, kas vyksta ir kieno rankomis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top