Iš informacinio karo frontų. Paulius Gritėnas. Turime padėkoti Putinui, kad „atvedė į protą net ir tautiškume užkonservuotus juzes“

Be komentarų

* * *

Paulius Gritėnas: 10 dalykų, už kuriuos turime padėkoti Vladimirui Putinui

15min.lt

Vladimiras Putinas nėra geras žmogus. Per pastaruosius metus jo vardas sveiko proto žmonių lūpose tapo keiksmažodžiu. Jo draugijos atsisakė save ir tarptautinę teisę gerbiantys Vakarų valstybių vadovai.

Vladimiras Putinas teisina diktatoriaus Josifo Stalino nusikaltimus ir aiškina, kad Molotovo-Ribbentropo paktas buvo reikalingas taikos užtikrinimui. Rusijos lyderio mintis bando nuspėti šimtai specialistų, vadinančių save Kremliaus žinovais, o tūkstančiai komentatorių gina arba puola šį, kaip mes su kolega Dovydu Pancerovu įvardinome, geopolitikos čeburašką.

Pagailėkime gerbiamo Vladimiro Putino ir įvardinkime bent 10 priežasčių, už kurias turėtume padėkoti šiam Krymo okupacijos didvyriui ir karo Ukrainoje puoselėtojui.

1. Greitkelis į Vakarus. Nepaisant to, kad nepriklausomos Lietuvos politika neabejotinai buvo orientuota į Vakarus ir vakarietiškos valstybės kūrimą, bet nemažai kaimo juzių vis dar vilkosi iš paskos, vengdami pripažinti liberalios demokratijos privalumus ir puoselėdami gimtosios bakūžės filosofiją. Agresyvi Rusijos politika ir saugumo užtikrinimo būtinybė atvedė į protą net ir tautiškume užkonservuotus juzes. Lietuvos kryptis – demokratijos greitkeliu į Vakarus.

2. Atgaivinta Lietuvos užsienio politika. Po įstojimo į Europos Sąjungą ir NATO kai kurie ekspertai teigė, kad Lietuvos užsienio politikai trūksta ambicijų, o Lietuvos diplomatams rimtos veiklos. Pirmininkavimas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai ir įvykiai Ukrainoje leido Lietuvai iššokti į pirmas gretas ir parodyti, kad turime puikių diplomatų ir galime daryti įtaką labai rimtų geopolitinių žaidimų lauke.

3. Sustiprinta draugystė. Rusijos agresija padėjo sustiprinti draugystę ne tik su Ukraina, bet ir su kitomis valstybėmis, kurios suprato Vladimiro Putino Rusijos pavojų. Dabar įspėjanti Lietuvos retorika verčia suklusti, o ne kalbėti apie nepagrįstą istorinę baimę.

4. Ryžtas Rytų partnerystei. Ukraina, Gruzija ir Moldova aiškiai suprato, kad joms tėra vienintelis kelias – į Vakarus. Eurazijos sąjungos vilionės neatsveria tos grėsmės, kurią šioms mūsų partnerėms demonstruoja įšaldytus konfliktus ir chaosą atnešantis Kremlius.

5. Politinių neišmanėlių išryškėjimas. Valstybės saugumui pavojų keliantis Rusijos elgesys regione leido pamatyti, kurie žmonės geba racionaliai vertinti pavojų, o kurie pasiduoda isterijai ar, atvirkščiai, pacifizmu dangstomai apatijai. Neišmanėlių būryje galime rasti ne tik menko išsilavinimo triukšmautojus, bet ir nemažos visuomenės dalies gerbiamus režisierius, ekonomistus ar politikus.

6. Melo pojūtis. KGB mokyklos sugebėjimai slėpti tiesą jau tokie beviltiškai pasenę, kad Rusijos ambasadorių Jungtinėse Tautose Vitalijų Čiurkiną nuo vieno šono ant kito mėto JAV diplomatė Samantha Power ir lietuvė Raimonda Murmokaitė. Iš Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo Miuncheno saugumo konferencijoje atvirai juokėsi visi dalyviai. V.Putino melas verčia tik šypsotis, o demaskuojantys faktai netelpa į tūkstančius ataskaitų lapų.

7. Kariuomenės įvaizdžio atgaivinimas. Nepaisant viso triukšmo, raudų ir pasipiktinimo, šauktinių grąžinimas leido pagaliau prabilti apie kariuomenės įvaizdį ir racionaliau kalbėti apie žmones ir instituciją, kuri yra galutinė mūsų valstybės gynybos grandis. Tikiu, kad visi nesklandumai taps pamatu pamokoms ir išvadoms ir mūsų kariuomenė žengs tokiu profesionalumo keliu, kokį matome JAV ar Izraelio kariuomenėse.

8. JAV kariai ir sunkioji ginkluotė. Vienas iš nuostabiausių dalykų, kurį į Baltijos šalis prišaukė V.Putinas – profesionaliausios pasaulio kariuomenės kariai ir jų aktyvus dalyvavimas pratybose. Mūsų seneliai susigūžę laukė amerikiečių, kurie atskubėtų į pagalbą partizanams ir pagelbėtų kovoje su komunistinio totalitarizmo šmėkla. Sulaukėme tik mes. Svarbu, kad sulaukėme pačiu laiku. Kaip ir tvirto pažado, kad agresijos atveju būsime ne vieni, o 5-asis NATO straipsnis nėra tik drąsus pažadas, bet ir konkretūs planai.

9. Pažadas ginti tėvynę. Daugelis sau viduje turėjo galimybę atsakyti į klausimą: ar eisi ginti tėvynę? Džiugu, kad bent jau teoriškai daugelis atsako pozityviai. Augant pilietinio sąmoningumo lygiui tokių žmonių tik daugės. Verta padėkoti V.Putinui, kad pažadino šį supratimą ir uždavė šį sveiko patriotiškumo klausimą mums visiems.

10. Komedija ir absurdas. V.Putino valdžia neabejotinai yra skausminga Ukrainos žmonėms, kenčiantiems nuo jo sukelto ir remiamo karo, Rusijos piliečiams, kurių gerovė aukojama vardan nepalaužiamo vado įvaizdžio, tačiau mums, vakariečiams, tai ir neišsemiami humoro ir absurdo klodai. V.Putinas – puikus anekdotas, kuris, tikėkimės, nežengs paskutinio žingsnio absurdo link ir toliaus mus juokins, palengva grimzdamas į dugną, kartu su jį palaikančia fanatiška minia. O jei žengs?.. Mes pasiruošę.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juzė

Dar gera pažangeivio Pauliaus Gritėno tezė:
„Vis dar vengiama viešai pripažinti, kad tos pačios lyties asmenų partnerystė niekaip nesunaikins santuokos sampratos, neatims nieko iš tikinčiųjų, tik panaikins privilegijuotą grupę, nenorinčią dalintis galimybėmis”.
Gili išmintis, ar ne? „panaikins privilegijuotą grupę”…
O štai kaip jis išreiškė nusivylė A. Butkevičium, kuris nutarė partnerystės klausimą derinti Bažnyčia:
„Belieka tikėtis, kad tie naivuoliai, kurie matė A.Butkevičiaus asmenyje nuosaikų, europietišką lyderį, atsibus. Atsibus ir susivoks, kad balsuoja ne už europietiškos kairės ir progreso įsikūnijimą, o už sovietinio prisitaikėliškumo fantomą, kuris reikiamu metu visada nusisuks nuo savo šūkio: svarbiausia – žmogus!”

šaunus tas V.Putinas

kaip jis techniškai naikina Rusiją !!
gražu pažiūrėti.
Mūsų Grybauskaitė bando kopijuoti V.Putiną ir naikinti Lietuvą, bet dar toliu nabagei iki tikro meistro draugo V.Putino !!

realistas

apie du užkariavimo būdus ginku ir skolomis -http://youtu.be/WT5YAPsF-U4.
Kokia Lietuvos skola, kodėl Lietuva negrąžina skolų?

Letas Palmaitis

Teisingai, viskuo kaltas vienas iš šėtonų, o geras yra vienas iš velnių!

tetravaal

tipiškas genderistų faktų klastojimas: jei man nepriimtina gert benziną, nes žinau , kad nusinuodysiu, tai tada privalau gert dyzelį :)))ne nu čia netelpa į jokius vartus jų mastymo primityvumas, tokiems grytėnams siūlyčiau panešiot skiedinį statybose bent savaitę, gal atsistatytų mastymas, bet kas liūdniausia, tokios patologijos gauna savo tribūną net ir mūsų visų finansuojamame LRT kanale.

stasys

Nuo savęs tik pridėčiau ,.nepakanka nutiesti patogių greitkelių į Europa, kad taptum Europiečiu ,.svarbu ir pas save juos turėti ,..priešingu atvejų bus taip kaip iki šiol buvo..visi keliai veda į roma ..Nežinau kodėl autorius taip susiaurino tos rytų krizės poveikio ribas Lietuvai..bet jų tikrai nesupakuosi į dešimčia punktu .. .krizė Ukrainoje ne tik paskatinio Lietuva intensyviau siekti energetinio savarankiškumo ,.bet ir realiai leido ta įgyvendinti žengiant iš to užburto rato, kai logika diktuoja o bijanti už pasekmes širdis neleidžia,..Tai kas vyksta Lietuvoje šiandiena su jos energetika,.. pokyčiais joje,… gražiuose planuose buvo sudėta dar Kirkilo vaivorykštinės vyriausybės kūrimo programose , bet dėl nemokšiško bandymo susitarti su vietos verslu, LEO projekto pagalba, visas tas pastangas padarė tiek beviltiškas , kad ir sekanti… Skaityti daugiau »

StasysG

KAs ta liberalioji demokratija? Ant ko ji laikosi? Ar Konstitucijoje ji įrašyta? —–cit. „bet nemažai kaimo juzių vis dar vilkosi iš paskos, vengdami pripažinti liberalios demokratijos privalumus”

PONAS gal pasiklausyk...

https://www.youtube.com/watch?v=Rg97qXQ0CKM — MAZIAU NUSIŠNEKĖSI 🙂

PONAS gal pasiklausyk...

Ar jūs musmirių apsiėdėt—VISKUO KALTAS PUTINAS 🙂 🙂 🙂 🙂

SKORPĖ https://www.youtube.com/watch?v=Rg97qXQ0CKM

AUTORIAU, nu PONAS bnt ŽONO Lietuvs KONSTITUCIJĄ ??? AŠ pagal visus svetimų kariuomenių ir visokių pabėgėlių priėmimus manau—kad mes neturim nei Prezidento nei LIETUVOS KONSTITUCIJOS, kuri sako, kad svetima kariuomenė čia negali BŪTI…O jau apie karų SUSILAUKIMO DŽIAUGSMĄ tai matosi, rodos DIDESNIO DŽIAUGSMO kada šalia VYKSTA TOTALUS GENOCIDAS mūsų politikai užsiėmę DŽIAUGSMU, kaip mėgsta sakyti GALIM PASIDŽIAUGTI 🙁 🙁 REPTILIJOS šiaip jau šitų visų smirdžių ŠEIMININKAI jau išskrido…gal MANOT , kad sugrįž???

stasys

Pagal skorpiška vertinimo logika Graikijos vyriausybė šiandiena geriausiai atspindi tokio gerumo kriterijus ..:) Šalis iki ausų skolose,..pas mėnesį biudžetas nesurenka iki 20 proc. suplanuotų pajamų,..o ji linkusi abejoti ar trylikta(progresine) mokama pensija metuose protinga butų panaikinti .. plius tai kad visos socialinės išmokos ten didesnės u- dauguma kitų Europos šalių. Tai pavyzdys to kaip lengva priprasti prie skolintu pravalgomu pinigų ir jų suteikiamo patogumo..Ir vizgi žuvis puna ne nuo galvos, o nuo uodegos.

Jėzusas

1. Greitkelis į Vakarus. Juo jau išvažiavo milijonas lietuvių tautos ir jie bus pakeisti negrais ir arabais. Valdžia tuo džiaugiasi o psichiniai ligoniai tam pritaria. 2. Atgaivinta Lietuvos užsienio politika. Tikrai. Lietuvoje užsienis vykdo savo politiką. Valdžia tuo džiaugiasi o psichiniai ligoniai tam pritaria. 3. Sustiprinta draugystė. Lietuvos vagys ir išgamos rado savo analogus Ukrainoje. Valdžia tuo džiaugiasi o psichiniai ligoniai tam pritaria. 4. Ryžtas Rytų partnerystei. Gruzija pasigydė greitai, belieka sugauti savo Lansbergrybšvilį. Ukraina dar vis gydosi. Moldova tuoj tuoj. Na ir Lietuva vis nekantrauja. Valdžia tuo džiaugiasi o psichiniai ligoniai tam pritaria. 5. Politinių neišmanėlių išryškėjimas. Visi kas abejoja psichinių ligonių kliedesiais yra politiniai neišmanėliai. Valdžia tuo džiaugiasi o psichiniai ligoniai tam pritaria. 6. Melo pojūtis. KGB mokyklos… Skaityti daugiau »

Psichiatras

Čia yra geras portalas psichinių ligonių tarpusavio bendravimui.

Vytautas Ju.

1. Greitkelis į Vakarus. Nuogom išangėm per „kalnelius“. 2. Atgaivinta Lietuvos užsienio politika. Pastovėjome Maidano tribūnoje („rimtų geopolitinių žaidimų lauke“). 3. Sustiprinta draugystė. Konecherio ir Brežnevio bučinių neaplenks niekas. 4. Ryžtas Rytų partnerystei. O kuo skirais „greitkelis“ nuo „kelio“ i vakarus (paklaustų Bienia Kruvinasis)? 5. Politinių neišmanėlių išryškėjimas. Kas ne su mumis (mūsų propaganda), tas mūsų priešas. 6. Melo pojūtis. Vakar žiūrėjau „Kortų namelis“. JAV Prezidentas sakė tiesą, tiktai tiesą ir daugiau nieko, išskyrus tiesą“. 7. Kariuomenės įvaizdžio atgaivinimas. Kaip čia neprisiminsi dar vienos savaitgalio TV laidos. „kariai išeis į karą, valdininkai sugužės į slėptuves, o žmonės….“ 8. JAV kariai ir sunkioji ginkluotė. Ten kur ginkluotė, ten didžiausia karinio konflikto tikimybė. Kam pulti tuščią vietą?! 9. Pažadas ginti tėvynę. Ach… Skaityti daugiau »

ruta

Kas per klounas ?Na , netikiu , kad subejktas ant tiek primityvus , tiesiog net nepatogu , atrodo , kad tampi intimaus veiksmo / laizymo valdziai / dalyviu ..

be komentaru

dvi delfine ceburaskos- pancerovas ir gritenas.

Vytautas

Nebarkit labai autoriaus.Jis nesupranta apie ką kalba.Kalba,kad kalbėėti.Gal sunkus gimdymas buvo,gal ligos vaikystėje…O ir pinigėlių reikia.O kaip Lietuvoj uždirbsi:prisisemk į burną šūdo ir spjaudyk ant Rusijos.Didelio proto nereikia.Ką nors protingo parašyti reikalinga išsilavinimas,erudicija,išmintigumas.O čia -kuo didesnis debilizmo laipsnis,tuo geriau.

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top